Millennium Travel niewypłacalne

  • 21.09.2018, 12:00 (aktualizacja 21.09.2018, 14:31)
  • UMWD
Millennium Travel niewypłacalne pixabay.com

Podziel się:

Oceń:

Biuro Podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy złożyło wczoraj oświadczenie o niewypłacalności. Firma nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z podróżnymi.

Biuro Podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy, posiadające wpis do rejestru organizatorów turystyki (nr 452/6/2011), prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego złożyło w dniu 20 września 2018 roku oświadczenie o niewypłacalności. Biuro Podróży nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z Podróżnymi w zakresie organizacji powrotu Klientów Biura Podróży do kraju. Obecnie, poza granicami kraju przebywa ponad 300 Turystów, którzy wykupili w ww. Biurze wczasy w Grecji (Korfu), Bułgarii (Słoneczny Brzeg) i Albanii (Ksamil).

W związku z zaistniałą sytuacją Marszałek Województwa Dolnośląskiego natychmiast podjął zdecydowane kroki w celu organizacji planowego powrotu Podróżnych do kraju. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Ubezpieczycielem organizuje loty powrotne Klientów niewypłacalnego Biura Podróży do Polski.

Podróżni w najbliższych dniach będą kończyli zakupione w Biurze Podróży wczasy w zagranicznych destynacjach zgodnie z ofertą. Natomiast organizacja i sfinansowanie lotów powrotnych koordynowane jest przez Urząd Marszałkowski i Ubezpieczyciela. Według wstępnych szacunków koszt powrotu Klientów Biura Podróży do Polski wyniesie ok. 600 tysięcy zł. Koszt ten pokryje polisa ubezpieczeniowa.

Pierwszy planowy powrót grupy polskich Podróżnych odbędzie się w piątek 21.09.2018r. w godzinach wieczornych. W kolejnych dniach, będziemy organizować kolejne loty zapewniając bezpieczny powrót do Polski wszystkim Klientom Biura Podróży. Oznacza to, że Podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją.

Należy podkreślić, że kierownictwo Biura Podróży zwróciło się o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i pozostaje z nami w stałym kontakcie. Biuro Millenium Travel International zarejestrowane jest w spisie organizatorów turystyki prowadzonym przez Urząd od 2011 roku. Dotąd Biuro nie wykazywało problemów z kondycję finansową. Imprezy turystyczne, które miały odbyć się zgodnie z ofertą Biura Podróży po dniu 20 września 2018 r. zostały wstrzymane.

UMWD

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe