Posprzątali po śmieciarzach

  • 17.09.2018, 09:35 (aktualizacja 17.09.2018, 09:58)
  • red.
Posprzątali po śmieciarzach

Podziel się:

Oceń:

W sobotę koło Polskiego Związku Wędkarskiego z Leśnej zorganizowało akcję sprzątania części Zbiornika Leśniańskiego. Tylko na niewielkim odcinku akwenu przy tzw. dzikiej plaży zebrano kilkaset kilogramów odpadów.

W trwającej kilka godzin akcji brało udział kilkunastu wędkarzy oraz dwie osoby niezrzeszone w PZW. Niestety pomimo apelu i próśb zarządu koła z Leśnej do akcji nie włączył się praktycznie żaden przedstawiciel z ościennych kół. W szczytnym celu wziął udział jedynie jeden wędkarz reprezentujący koło ze Zgorzelca oraz dwóch przedstawicieli koła PZW Lubań Miasto, jednocześnie reprezentując Społeczną Straż Rybacką Powiatu Lubańskiego. Społecznikom w sprzątaniu pomogli także będący nad zbiornikiem wędkarze.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój cenny czas. Pozostałych prosimy, by zmienili nawyki i szanowali miejsce, które przecież regularnie odwiedzają. Wiadomo, że nie wszystkich można wrzucać do jednego worka, ale niestety ilość zebranych śmieci mówi sama za siebie - powiedział Robert Magryn, prezes leśniańskiego koła.

Zorganizowana przez wędkarzy akcja to przykład, że praktycznie z marszu można wspólnie zrobić coś dobrego. Brawo Wy!

 

Transport śmieci do PSZOK-u zorganizował Urząd Miejski w Leśnej.

red.

Zdjęcia (7)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 17.09.2018, 13:50
Brawo i dziękujemy!. Szkoda, że akcja jakoś mało nagłośniona bo może mieszkańcy, okolicznych miast, którym zależy na porządku w miejscu rekreacji również by się przyłączyli.
Pit
Pit 17.09.2018, 12:34
Ci co sprzątali raczej nie będą śmiecili gorzej zresztą .Należy wprowadzić w końcu fanta za plastikową butelkę i puszki to może będzie trochę mniej śmieci
Wędkarz
Wędkarz 17.09.2018, 10:03
A Kozy Baśki nie było? Jako naczelna kandydatka do koronacji cara powinna dać przykład.
A nieeee.. CZYSTA Gmina to źle sie kojarzy, to nie tutaj, to wrogowie. yyy

Ciekaw jestem jak długo ten porządek potrwa. Na jakich wy przedstawicieli liczcie?
Staw na majątku. Opiekun koło wiarus. Wystarczy zobaczyć ile tak smieci a zawody to lepiej zorganizować na stawie koła miasto gdzie jest gotowy porządek.


Pozostałe