Goście z Prienai w lubańskim magistracie

  • 14.09.2018, 13:23 (aktualizacja 14.09.2018, 13:30)
  • Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze"
Goście z Prienai w lubańskim magistracie

Podziel się:

Oceń:

Tylko 5 dni na przygotowanie przedstawienia teatru cieni - to ambitne zadanie, którego podjęła się wspólnie grupa młodzieży z Lubania i litewskiego Prienai w ramach międzynarodowego projektu „W cieniu legend”, realizowanego od 10 do 15 września.

We wtorek uczestnicy projektu gościli z wizytą u Arkadiusza Słowińskiego, burmistrza Lubania.

Prienai jest jednym z miast partnerskich Lubania. Wieloletnia współpraca z litewskim partnerem przybierała dotąd różne formy. Tym razem swój wkład w rozwijanie polsko-litewskich kontaktów pomiędzy oboma miastami, oddalonymi od siebie aż o ponad 900 kilometrów, wniosła lubańska młodzież. Z inicjatywy Klubu Liderów Młodzieżowych, prowadzonego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, 8-osobowa grupa młodych mieszkańców Lubania i powiatu lubańskiego spotyka się od 10 września z rówieśnikami z Litwy z Prienų "Žiburio" gimnazja. W ciągu kilku dni wspólnego pobytu w Lubaniu oraz okolicy uczestnicy przygotują i wystawią przedstawienie dla dzieci w formie teatru cieni, inspirowanego lokalnymi legendami z Górnych Łużyc i Litwy. Za grupą intensywne dni: integracja, eksperymenty z teatrem cieni i praca nad przedstawieniem, wieczór tańców narodowych, gra miejska w Lubaniu, gotowanie potraw w obu krajów czy też symboliczne polsko-litewskie wesele.

Organizację spotkania wspiera Miasto Lubań za pośrednictwem Miejskiego Domu Kultury.

Wtorkowe spotkanie z Burmistrzem Lubania było okazją do bliższego zaprezentowania miasta młodym gościom z Litwy. Młodzież została także obdarowana materiałami informacyjnymi na temat Lubania oraz gadżetami promocyjnymi.

Premiera przedstawienia odbędzie się w najbliższy piątek 14 września 2018 o godz. 11:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, z udziałem dzieci z lubańskich szkół podstawowych oraz zainteresowanych osób. Wstęp wolny.

Projekt "W cieniu legend" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze”, we współpracy z Prienų "Žiburio" gimnazija w Prienai, przy finansowaniu ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej.

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze"

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 17.09.2018, 10:12
Tyle można było przeczytać na temat przejażdżek rowerowych i aktywności że liczę że w końcu kogoś z władz zobaczę na rajdzie Kwisy.
P. Zembik już pokazał że można zdjąć krawat i uczestniczyć z mieszkańcami w rajdzie :)
Wyborca
Wyborca 17.09.2018, 10:07
Ładnie wygląda takie zdjęcie przed wyborami z młodzieżą:)

Pozostałe