Bezpieczna droga do szkoły nadal trwa

  • 13.09.2018, 15:15 (aktualizacja 13.09.2018, 18:35)
  • eLuban pl
Bezpieczna droga do szkoły nadal trwa

Podziel się:

Oceń:

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” oraz działań prewencyjnych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze lubańskiej drogówki spotykają się z uczniami i rozmawiają o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Lubaniu oraz Zespół Szkół w Zarębie.

To już dwa tygodnie szkoły, a jednocześnie 14 dni działań prewencyjnych pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". W tym czasie policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu spotykali się z dziećmi i młodzieżą w placówkach oświatowych i rozmawiali o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły.

Policjanci wspólnie z dziećmi omówili zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych, poruszania się pieszo na terenie miasta i poza nim oraz przypomniano o korzystaniu z kasków i ochraniaczy podczas jazdy na rowerze czy rolkach. Funkcjonariusze przypomnieli również jak ważne są elementy odblaskowe, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w rozmowie o bezpiecznej zabawie zarówno w szkole jak i poza nią, oraz jak należy zachowywać się w stosunku do zwierząt. Dzieci pokazały tzw. postawę żółwia i opowiadały o swoich zwierzętach.

Na koniec przypomniano numery telefonów alarmowych i zasadach prawidłowej korespondencji ze służbami pomocowymi.

eLuban pl

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe