Lubański policjant wśród najlepszych w tenisie stołowym

  • 11.09.2018, 14:08
  • Autor: st. asp. Magdalena Juźwicka
Lubański policjant wśród najlepszych w tenisie stołowym KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

W Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Policji IPA w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacja Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Wrocławia w składzie, której był funkcjonariusz z Lubania.

14 drużyn rywalizowało o tytuł mistrza w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiej Policji IPA w tenisie stołowym. Konkurujące zespoły składały się nie tylko z polskich policjantów, ale również reprezentacji wojska, straży pożarnej, lasów państwowych oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Cypru.

Komisarz Dariusz Butrym na co dzień pełni funkcję eksperta w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, wraz z innymi funkcjonariuszami reprezentującymi jednostki z garnizonu dolnośląskiego Przemysławem Rybikowskim z KPP w Polkowicach oraz Sławomirem Stodolnym z KWP Wrocław zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej. Dolnoślązacy, mimo że w fazie grupowej musieli uznać wyższość kolegów z garnizonu kujawsko-pomorskiego, przegrywając nieznacznie 3:2, to i tak wyszli z grupy, by w następnych grach pokonać policyjne reprezentacje z Radomia 3:0 i Nowego Sącza 3:1. W wielkim finale dolnośląscy policjanci zrewanżowali się funkcjonariuszom z województwa kujawsko-pomorskiego, zwyciężając 3:1 i zdobywając tytuł Międzynarodowych Mistrzów Polski w tenisie stołowym.

To nie pierwszy raz, gdy Nasz funkcjonariusz zajmuje czołowe miejsca. Nie dalej jak w maju br uplasował się na drugim miejscu w III Otwartych Mistrzostwach Policjantów w Tenisie Stołowym woj. dolnośląskiego.

Autor: st. asp. Magdalena Juźwicka

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe