×

20 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za pedofilie

  • 8.09.2014, 09:40
  • lwowecki.info / red.
20 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za pedofilie
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w 2010 roku w Henrykowie Lubańskim, gdzie posługę kapłana pełnił ksiądz Jan M. Sprawa wyszła na światło dzienne dopiero w 2012 roku, kiedy to jedna z gimnazjalistek opowiedziała o swoich przeżyciach pracownikom Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaniu. Ci bez wahania zgłosili sprawę do prokuratury.

Sprawę nagłośniła telewizja Polsat w programie Interwencja:

„- Kazał mi tańczyć nago, rozbierać się i czekać na łóżku przygotowana na seks – opowiada 16-letnia Olga. Dziewczyna twierdzi, że dwa lata temu była molestowana przez proboszcza parafii w Henrykowie Jana M. Ksiądz jest zdziwiony... - Ja nic na ten temat nie wiem, pani mi to mówi pierwszatwierdzi ksiądz Jan M.

Nastolatka (ur. 1996r) opowiedziała o tym jak ksiądz Jan kazał jej się dotykać w intymne miejsca, całować, a także proponował stosunek. Wysyłał również dwuznaczne SMSy.

W śledztwie prowadzonym przez lubańską prokuraturę postawiono księdzu zarzuty o molestowanie. Okazało się także, iż na komputerze księdza zostały odnalezione nielegalne materiały o treściach pedofilskich. Prokurator postawił Janowi M. dodatkowo zarzuty o kradzież i paserstwo.

Trzeciego września w sprawie zapadł nieprawomocny wyrok. Jan M. został uznany winnym zarzucanych mu czynów i skazany na 1 rok i 8 miesięcy warunkowo zawieszone na 3 lata i zakaz kontaktu z dziećmi przez trzy lata.

lwowecki.info / red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

romek
romek 24.11.2014, 19:17
a kara za paserstwo i kradzież???
Grześ Jankowski
Grześ Jankowski 10.09.2014, 21:13
Kuria wszysto wiedziała. Czy ktoś wie dlaczego zakończył "posługę" w Holandii? Kto sobie zada takie pytanie i połączy fakty zrozumie.
romek
romek 24.11.2014, 19:12
a jest apelacja w tej sprawie, czy to już koniec, wiadomo coś na ten temat?
Felicjan Mamrot
Felicjan Mamrot 9.09.2014, 15:36
uważam że takim - szczególnie konsekrowanym buhajom - należy jaja obcinać przy samej d....e. Gdzie ta kanalia miała powołanie boże do służby pańskiej? Wyszło też na jaw że ten ostatni - to nioe pierwszy przypadek molestowania. Poprzednie uległy przedawnieniu. Kuria Legnicka o tym doskonale wiedziała - maja swój wywiad - ale maja też zwyczaj - a raczej mieli - do ukrywania zarazy.
Franek
Franek 8.09.2014, 20:29
Zasmuca mnie wyrok. W mojej ocenie pedofil na chwilę zaspakaja swoje pragnienia jednak nie baczy na to, że u dziecka pozostawia ślad na całe życie. To skur....syństwo, które należy TĘPIĆ społecznie!!! Ten wyrok to KPINA DLA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI za tak bardzo napiętnowane, umyślne przestępstwo. KPINA a może prace społeczne nieodpłatne dla sprawcy w przedszkolu. Brak słów,
Felicjan Mamrot
Felicjan Mamrot 8.09.2014, 20:17
W czasie postępowania w komputerze duchownego zostałyodnalezione nielegalne programy i treści pedofilskie. To także znalazło się wakcie oskarżenia i sąd uznał duchownego winnym wszystkich trzech przestępstw.Wyrok jest nieprawomocny. Ksiądz Jan Marciniak, który z Henrykowa po wybuchuafery został przeniesiony do Lwówka Śląskiego, obecnie już nie pracuje iprzebywa w domu księży emerytów w Legnicy.
a
a 8.09.2014, 15:48
Nie trafi do więzenia. 20 miesięcy jest w ZAWIESZENIU. To znaczy, że za kratki pewnie w ogóle nie trafi!!!
Sławek
Sławek 8.09.2014, 12:34
Ten wyrok, to jakiś żart? Szkoda słów.
Jadzka
Jadzka 8.09.2014, 12:28
20 miesięcy? To jakiś żart?
xxx
xxx 8.09.2014, 12:13
hahaha co za beka 20 mies
gość
gość 8.09.2014, 12:08
I to jest właśnie dowód na to, że kościół z bogiem nic wspólnego nie ma.

Pozostałe