Ksiądz ratuje zabytki

  • 01.12.2017, 16:38
  • TV Łużyce
Ksiądz ratuje zabytki

Podziel się:

Oceń:

Uratował zabytkowy szesnastowieczny parafialny kościół w Kościelniku, ratuje wieżę innego kościoła, a wszystko z pomocą – jak mówi – Boga i ludzi.

Ksiądz Czesław Misiewicz proboszcz parafii w Kościelniku ma jeszcze wiele do uratowania, mimo, że już teraz dostał złoty medal od ministra za ochronę zabytków.

TV Łużyce

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ministrant
Ministrant 26.06.2018, 22:10
Popytajcie ludzi w Trzebieniu o jego przeszłość
nullo
nullo 28.05.2019, 13:13
No ale zloty medal ma. I co tam przeszłość - skoro ma przyszlość.
Gość
Gość 26.06.2018, 21:53
Czasy się zmieniają,ale czy ksiądz Czesław...hmmm...mam nadzieje że tak. Wiele na temat jego osoby mogą powiedzieć parafianie z Trzebienia. Lata 90-te to jego złote lata...polujący ksiądz w tych czasach to nic..ale już jazda po nich na podwójnym gazie to początak skasowania trzech aut w ciägu miesiąca(audi a4(butelkowa zieleń)-audi 80(srebrna) i biały fiat 126p (dar parafian)..później przesiadka na skode superb) Ale zamiłowanie do polowań i aut to nic w porównaniu do akcji policji która zabezpieczyła mu broń po tym jak uwięźił i zastraszałał bronią swoją "gosposię".....tęsknimy za tobą..To.fajnie że ratujesz zabytki.
Niunio
Niunio 28.05.2019, 14:23
ks. Czesław Misiewicz (1989–2005) - parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Trzebieniu
Galileon1
Galileon1 04.12.2017, 22:56
Przepraszam że dopytam: za czyje katabas z(a)bytki kościelne ratuje? Za swoje, za w ciężkim fizycznym znoju przez ludzi Kościoła wypracowane kościelne, czy - jak to się już stało uświęconą tradycją Kościoła-Ojczyma naszego i Macochy naszej - za nasze + durnounijne miliony o kpino i parodio płynące pod sutannę z kasy religijnie obojętnych lub zgoła religii "chrześcijańskiej" wrogich eurofederastów?!
parafianka
parafianka 03.12.2017, 19:27
Przepraszam Cię -"też z parafii" czy ksiądz wyjął Ci z kieszeni ,czy przyszedł i zabrał Ci z domu??? Chyba nie??? To.że są złocenia to nie ksiądz robi!! to konserwator odnawiając musi nałożyć złoto tam gdzie było- poczytaj na temat zabytków i ich konserwacji.Powinniśmy być dumni,że ratuje zabytki,tu żyjemy i może żyć będą nasze wnuki. Nie widzę żadnego zbytku,nie ma posadzki za 120.000 tysięcy.Inni mogą nam pozazdrościć takiego GOSPODARZA-,który ratuje też pszczółki i ciężko pracuje w pasiece.Należy życzyć BŁOGOSŁAWIEŃSTW BOŻEGO,ZDROWIA.
Herakliusz
Herakliusz 04.12.2017, 09:10
Za takie przejawy bałwochwalstwa błogosławieństwa bożego być nie może, albowiem zaprawdę powiadam Tobie:„Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka". Dzieje.++++++++++„Co w sanktuarium robi złoto? (...) Oczy poją się relikwiami oprawnymi w złoto, a sakiewki otwierają się. Wystawia się na pokaz bardzo piękny obraz jakiegoś świętego (...) biegną ludzie i całują, wzywa się ich do składania darów (...) Ściany kościoła błyszczą złotem, a biedacy w nim gołym ciałem. Kościół kamienie przyobleka złotem, a synów swych porzuca nagich” Św. Bernard z ClairvauxA inny rezydent nieba oglądający boga twarzą w twarz - święty Jan Chryzostom - powiada: „Jakiż zysk ma Chrystus z tego, że Jego ołtarze pokrywają naczynia ze złota, gdy On sam umiera z głodu w osobie biednych? Najpierw nakarmcie Jego samego, który jest głodny, a potem, jeśli wam jeszcze zostaną pieniądze, ozdabiajcie Jego ołtarz.”Amen!
parafianin
parafianin 03.12.2017, 21:53
"Ratuje też pszczółki". Normalnie się wzruszyłem. A jednocześnie daje błogosławieństwo tym, co strzelają do sarenek, kaczuszek i lisków. Takie to "ratowanie" zwierząt, jak i "ratowanie" zabytków. Co prawda nie do mnie ten wpis, ale człowiek, który uświęca zabijanie zwierząt i wypina pierś do medalu za to, że zrobił kilka remontów, z ratowaniem ma dla mnie niewiele wspólnego i żadne pszczółki tu nie pomogą. Św. Hubert został świętym, bo się nawrócił i przestał polować. Nie był diecezjalnym duszpasterzem myśliwych dzielącym pasję strzelania z ukrycia do sarenek.
spartanianka
spartanianka 03.12.2017, 11:04
Obowiązek obowiązkiem, ale ilu innych księży dba tak o parafię jak ks. Czesław Misiewicz?A to, że umie się politycznie ustawić to inna sprawa. Szanuj proboszcza swego bo możesz mieć gorszego.Gratulacje dla Księdza Misiewicza.
Chodząca niewdzięczność
Chodząca niewdzięczność 07.12.2017, 15:59
Jakoś do tej pory mieliśmy proboszczów o niebo lepszych. Takich, co byli dla ludzi i z ludźmi. Ten najchętniej widziałby swoich parafian jako parobków koszących trawę czy grabiących liście w przykościelnym ogrodzie lub jako chłopów pańszczyźnianych składających dziesięcinę. Prawie co niedzielę trzeba wysłuchiwać żalów proboszcza na temat niewdzięcznych parafian którzy nie chcą pomagać. Do tego ksiądz musi płacić podatki za tych niewdzięczników. Tak tak. O jego podatkach też często trzeba wysłuchiwać. Przez to msza trwa grubo ponad godzinę
agrypina
agrypina 03.12.2017, 19:18
O parafię (majątek) dba. A o parafian?...A Kościół to przecież wspólnota wiernych, a nie budynki. Czy więc ksiądz dba o Kościół?Brak nagłaśnianych medialnie i nagradzanych medalami remontów w ubogiej parafii nie świadczy wcale o tym, że taki proboszcz nie dba o Kościół. Może być właśnie wręcz odwrotnie.
też z parafii
też z parafii 03.12.2017, 10:57
Owszem, w parafii zrobiono remonty. Ale czy wyciąganie od ludzi pieniędzy powinno być tym, za co jest nagradzany ksiądz? Szkoda że nie przyznają medali za umiejętność pochylenia się nad ludzkim losem, brak zadufania w sobie, traktowanie innych po ludzku, nie wywyższanie się i pozytywny stosunek do ludzi dookoła. Może gdyby za to ktoś przyznawał medal, to łasa na takie wyróżnienia osoba skończyłaby robić z siebie panisko, pokazywać, że jest lepsza od innych i obgadywać za plecami. Dopóki jednak premiowane są pieniądze, działania w innych obszarach schodzą na dalszy plan.
Herakliusz
Herakliusz 03.12.2017, 10:45
Czyżby ten szaman z Kościelnika aspirował do rangi innego szamana? Misja pełniona przez ............... stanowi ogromnie ważny wkład w budowanie silnej, nowoczesnej Rzeczypospolitej - napisać może np. lubański starosta w liście do Wielebnego. ............ jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie, uczy wzajemnej miłości i szacunku - napisze wójt gminy. ................i doda prowadzi ofiarną misję ewangelizacyjną. ................. przybędzie narzędzi pracy ewangelizacyjnej i formacyjnej oraz instrumentów służących krzewieniu prawdy.Na razie takie głosy zebrał toruński szaman - https://uploads.disquscdn.c...
ajużci
ajużci 02.12.2017, 11:11
Misiewicz i medale. Gdzieś to już grali.
Chłopski rozum
Chłopski rozum 02.12.2017, 11:09
Ksiądz własnymi rękami nic nie zrobił. No może to, ze napisał wniosek o dotację i z ambony wołał o kasę, bo to mu dobrze wychodzi . Środki dało państwo i parafianie podczas zbiórek, kolędy i innych okazji. Jeśli chodzi o zabytek w Kościelniku, to żaden mądry konserwator nie pozwoli na dopiększanie, dozłacanie tego co nie było złote. Ostatnio w kościele pojawiło się mnóstwo złotych "zabytków". Niedługo zabraknie ścian na te pseudo zabytki. Ze skromnego kościółka zrobi się niedługo bazylika.
konserwa
konserwa 02.12.2017, 11:01
Proboszcz nie tylko ratuje ale i przysparza zabytków złocąc w kościele co się da, czy trzeba, czy nie, czy jest zabytkiem, czy zbytkiem. Wszystko oczywiście za złotówki parafian i państwa. Gdyby jeszcze szanował ludzi...
Minga
Minga 01.12.2017, 20:29
Proboszcz nie tylko ratuje ale i przysparza zabytków złocąc w kościele co się da, czy trzeba, czy nie, czy jest zabytkiem, czy zbytkiem. Wszystko oczywiście za złotówki parafian i państwa. Gdyby jeszcze szanował ludzi...
Mng
Mng 01.12.2017, 20:26
Hmmm, jeśli do ratowania zabytków zaliczymy złocenie wszystkiego co się da w kościele, to można powiedzieć, że nie tylko ratuje ale i przysparza nowych zabytków złocąc za złotówki parafian i państwa. Szkoda tylko, że nie szanuje ludzi :(
Obserwator
Obserwator 01.12.2017, 18:00
Hu*akiuszu dobrze, że Ty nie potrzebujesz niczyjej pomocy przy uprawianiu seksu... Tylko Ty, Twoja ręka i Animal Planet...
Herakliusz
Herakliusz 01.12.2017, 19:14
... chodzi ciebie o natchniony seks usakralniony?
parafianin
parafianin 01.12.2017, 17:46
Nie przesadzajmy z tym przypisywaniem osobowo zasług. Dobrze, że zabytki są remontowane, ale remont nie został sfinansowany przecież z jego kieszeni, ale ... poszła na to państwowa dotacja i datki parafian. Najpierw państwo dało pieniądze na remont (odrzucając inne wnioski na inne remonty), a teraz daje medal. Ten zabytkowy kościół jest przecież własnością parafii, więc ksiądz ma OBOWIĄZEK o niego dbać. Państwo się dołożyło, ludzie dorzucili ze swoich portfeli, nie każdy ma takie szczęście. Czy inni właściciele, którzy wyremontują swoje zabytkowe domy, też dostaną złoty medal od ministra? W Świeciu zamek też jest od lat remontowany i gdzie ministerialne medale? W tym panegiryku zabrakło jeszcze informacji, że ten ksiądz to kapelan myśliwych, błogosławiący im przed zabijaniem zwierząt. Ale to akurat obecnym rządzącym się podoba.
Herakliusz
Herakliusz 01.12.2017, 17:00
cyt. ....ratuje wieżę innego kościoła, a wszystko z pomocą – jak mówi – Boga i ludzi.+++++++++++++To już sam zwany Wszechmogącym w swej wszechmocy nie wystarczy?
Katolik
Katolik 01.12.2017, 18:33
Ale boli cię wszystko, co jest związane z Chrześcijaństwem. Jak tak boli cię w ogóle religia, to czy nie uważasz, że Egipcjanie powinni zburzyć piramidy w Gizie i zasypać Dolinę Królów?
Sansui
Sansui 02.12.2017, 12:26
Remont zabytku ma tyle związku z chrześcijaństwem co piekarz z opłatkiem.
Herakliusz
Herakliusz 01.12.2017, 19:11
Cosik sie Ciebie z bożej łaski "katoliku" popier...ło w kwestii obiektów sakralnych. Ani piramidy w Gizie, ani inne piramidy łącznie z artefaktami w Dolinie Królów nie są obiektami kultu religijnego. To są po prostu grobowce.A jako "katolik" poczytaj - wygląda na to że po raz pierwszy w życiu - Pismo zwane Świętym gdzie tej twój bóg stanowi, że:.... , nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką"„Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka".Dzieje ApostolskieJasne?Zatem ten wasz bóg w tym bałwochwalstwie udziału nie bierze. Powiedz to temu szamanowi z Kościelnika.
Gość2
Gość2 05.12.2017, 14:19
10/10
Ewa
Ewa 04.12.2017, 08:13
Odpowiedź bezcenna! Brawo Herakliusz! Niestety katolicy przestali czytać Pismo Święte, stąd to bałwochwalcze czczenie figur. Ślepe zaopatrzenie w słowa księży i nienawiść do innych nacji, religi i po prostu myślących ludzi. Mam wrażenie, że od katolików nie wymaga się niczego innego jak niedzielnego bycia w kościele i dawania datków.

Pozostałe