Gdzie nabyć wyciągarki elektryczne?
Istnieje wiele możliwości nabycia wyciągarek elektrycznych. Klasycznie nabyć je można w dedykowanych punktach z akcesoriami samochodowymi. Mając jakiekolwiek wątpliwości dotyczące parametrów danych wyciągarek, można poradzić się pracowników punktów. Stojąc przed wyborem określonej wyciągarki, będzie trzeba przemyśleć kilka zagadnień. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące celu, dla którego nabywasz wyciągarkę i wagę pojazdu, do którego będzie ona montowana. To podstawowe kwestie, które powinny pomóc w wyborze właściwego produktu.
Kolejną możliwością jest zakup wyciągarki w sklepie internetowym. Przykładowo rzucić można okiem na wyciągarki elektryczne na DragonWinch.com. Możliwość zakupu sprzętu z pozycji witryny internetowej jest wygodne i nie zajmuje wiele czasu. Podobnie jak w przypadku zakupów stacjonarnych, skorzystać możesz z porad pracownika sklepu. Wiele punktów sprzedażowych oferuje swoim klientom okienko czatu, przez które zadać można nasuwające się pytania dotyczące upatrzonego produktu. Sklepy sieciowe często informuje swoich klientów o rabatach i promocjach na konkretne produkty. Warto być na bieżąco.
Jak zamontować wyciągarkę elektryczną?
Od poprawnego montażu zależy czy wyciągarka spełni prawidłowo swoją funkcję. Wyciągarka elektryczna powinna być dopasowana do Twojego pojazdu. Jej udźwig musi odpowiadać wadze auta. Jeśli warunek ten jest spełniony, możesz przejść do kolejnego punktu, jakim jest montaż. Wyciągarkę trzeba zamontować na stabilnej, stalowej ramie. Standardowo przytwierdza się ją do podłoża za pomocą 4 lub 8 specjalnych śrub, które znajdziesz w zestawie. Niektóre rodzaje płyt montażowych stwarzają potrzebę zmiany zawieszenia pojazdu i z tego powodu naprawdę dobrze jest się poradzić sprzedawcy w tej kwestii. Każdy produkt powinien zawierać śruby, nakładki i nakrętki. W procesie montażu płyty montażowej trzeba wykorzystać je wszystkie.

Kolejnym punktem montażu jest instalacja prowadnicy liny i jej aplikacja na bęben. Musisz uważać, aby nie zagiąć stalowej liny i montować ją do prowadnicy, a nie wyciągarki. Po wykonaniu tego kroku warto zamontować skrzynkę z przekaźnikami. Nie ma jednego sztywnego miejsca, w którym powinna być ona zainstalowana. W tym przypadku panuje całkowita dowolność. Zamontować ją można na samej wyciągarce. Można ją zainstalować również w pojeździe. Najlepiej jest podejść do sprawy w sposób praktyczny. Ostatnim punktem montażu jest podłączenie wyciągarki do akumulatora. Wspomniane już nakrętki mają swoje zadanie. Trzymając nakrętkę kontrującą podczas dokręcania przewodów, uniemożliwia się dokręcenie śruby. Jest to o tyle ważne, że chroni to wewnętrzne połączenia elektryczne w silniku. W trakcie podłączania do akumulatora powinieneś zwrócić uwagę na jego kondycję i warunki podłoża, które rzutować mogą na uszkodzenia kabli.
Jakie są rodzaje wyciągarek elektrycznych?
Montaż wyciągarek elektrycznych zależy od pewnych czynników. Istnieje kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o wyciągarkach samochodowych. W przypadku wyciągarek elektrycznych różnią się one, w zależności od typu i producenta, wielkością płyt montażowych, udźwigiem i mocą silnika. Wśród takich narzędzi istnieje podział na dwie kategorie. Są to wyciągarki linowe i łańcuchowe. Pierwsza z nich charakteryzuje się stalową liną, która podczepia się pod ładunek o określonej wadze. Maksymalny udźwig wyciągarek linowych wynosi do 4 ton. Oznacza to, że podnosić można za jej pomocą optymalne pod kątem wagi ładunki. Wyciągarki łańcuchowe to już inna para kaloszy, ponieważ dysponują łańcuchami. Stosowane są do przenoszenia naprawdę ciężkich ładunków. Klasyczny udźwig takiej wyciągarki wynosi do 10 ton. Oczywiście sposób montażu takiego narzędzia będzie znacznie się różnił od konwencjonalnej wyciągarki elektrycznej.