Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wyjazdowy niefart

W miniony weekend przegrali juniorzy oraz trampkarze Łużyc Lubań. Honor klubu uratowali młodzicy.
Wyjazdowy niefart

Klasa okręgowa juniorów starszych

Chrobry Nowogrodziec – Łużyce Lubań 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Łaniocha (45), 2:0 Wielogórski (47), 3:0 Łaniocha (57), 4:0 Łaniocha (90). 

Skład Łużyc: Kuligowski – Sochacki, Faltyn, Kawka, Michniewicz, Berliński, Duszyński, Fortuna, Gapys, Gleb, Tokarz.

Zespół trenera Grzegorza Michońskiego na mecz do Nowogrodźca pojechał gołą jedenastką. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy mieli sytuacje by wyjść na prowadzenie. Zawodnikom z Lubania szwankowała jednak skuteczność. To się zemściło tuż przed przerwą kiedy Chrobrego na prowadzenie wyprowadził Jan Łaniocha. Tuż po przerwie skrzydła gościom podciął Paweł Wielogórski. Po niespełna godzinie gry prowadzenie gospodarzy podwyższył jeszcze Łaniocha. Ten sam piłkarz w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 4:0 dla Chrobrego.
Następny mecz: Olimpia Kamienna Góra - Łużyce Lubań, 12.05. g. 11 

II liga wojewódzka juniorów młodszych

Kaczawa Bieniowice - Łużyce Lubań 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kuśmierz (27), 1:1 Niedbała (46), 2:1 Galik (48).
Skład Łużyc: Krukowski – Gajewnik, Witkowski, Janczak, Chrząścik, Czyruk, Bakalarz, Grabowski, Starczewski, Wójtowicz, Kuśmierz.

Łużyce sąsiadują z Kaczawą w tabeli. W mecz lepiej weszli goście, którzy objęli prowadzenie po pięknym strzale Pawła Kuśmierza z rzutu wolnego. Później jednak lubanianie, którzy musieli radzić sobie praktycznie w dziesiątkę (z urazem zmagał się Wójtowicz, w zespole zabrakło ponadto borykających się z urazami Kuriaty i Kwiatkowskiego) w miarę upływu czasu oddawali pole rywalom. Tuż po przerwie do wyrównania strzałem z rzutu karnego doprowadził Niedbała. Po chwili błąd defensywy Łużyc wykorzystał Galik. Bieniowiczanie od tej pory kontrolowali sytuację i utrzymali korzystny wynik do końca. Już na przedmeczowej zbiórce byłem załamany. Z niewiadomych przyczyn przed autobusem zabrakło Szymkowa oraz Krawczyka. Wszystkie założenia jakie sobie zaplanowałem zostały spalone. Dominik Wójtowicz pożyczył sprzęt i wyszedł na boisko z kontuzją. Chłopak wybiegał cały mecz z grymasem bólu na twarzy pokazując charakter i chęć pomocy drużynie. Super, że chłopcy zostawili kupę zdrowia na boisku za co im chwała - powiedział po meczu trener Konrad Murawski.
Następny mecz: Łużyce Lubań – KS Oława, 9.05. g. 15.

II liga wojewódzka trampkarzy

Olimpia Kowary - Łużyce Lubań 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Respondek (24), 1:1 Jakubczyk (42), 2:1 Krzysztoń (55).
Skład Łużyc: Kamiński – Bakalarz, Czurak, Furmański, Jakubczyk, Król, Maciąg, Mańkowski, Orzechowski, Pietroński, Szyszło oraz Kowalczyk, Schab, Mazur.

Trampkarze wybrali się na mecz do Kowar. Pierwsza z gola cieszyła się Olimpia. Jeszcze przed przerwą zespół trenera Grzegorza Juszczyka wyrównał po strzale Jakubczyka. Po zmianie stron gospodarze ambitnie dążyli do odzyskania prowadzenia i dopięli swego w 55. minucie. Łużycom losów meczu odwrócić się już nie udało.
Następny mecz: Łużyce Lubań – Chrobry II Głogów, 9.05, g. 17.30.

II liga wojewódzka młodzików

FC Academy II Wrocław – Łużyce Lubań 1:1

Bramki: 1:0 Mądry (13), 1:1 Oleszczuk (59).
Skład Łużyc: Czekaj – Oleszczuk, Pawlak, Iannone, Kossowski, Lamparski, Misiewicz, Sz. Pietrykowski, Szpytma, Tomczyk, Żółtański oraz Wojtusik.

Młodzikom jako jedynym w miniony weekend udało się wywalczyć punkt. Zespół trenera Sławomira Salacha rywalizował na wyjeździe z drugą drużyną FC Academy Wrocław. Od 13 minuty gospodarze prowadzili. Ambitny zespół z Lubania zdołał odpowiedzieć w końcówce golem Pawlaka. 
Następny mecz: Łużyce Lubań – Eskadra Bolesławiec, 12.05, g. 11.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
3 maj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TerencjuszTreść komentarza: Taka ma być młodzież - nie bać się ... Najskuteczniejszą formą budowania zależności jest zastraszanie, więc kler rzymsko katolicki wykorzystuje to w swojej ideologii zwanej „słowem bożym”. Wierni muszą usłyszeć o piekle i wiecznych męczarniach, o tym, że są niegodni i o tym co ich czeka gdy się sprzeciwią, by finalnie ukojono ich lęk obietnicą wiecznego zbawienia. Dzi8ala już prawie 2000 lat.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:17Źródło komentarza: Młodzi liderzy z Lubania zapraszają na Dzień OtwartyAutor komentarza: GringoTreść komentarza: I to są cwaniaczki niemcy, a gdzie teraz jest wspolnota europejska a gdzie Schengen to już ich nie obowiązuje coś im jest nie na rękę.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:10Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontroleAutor komentarza: Maciak na prezydentaTreść komentarza: A polscy pracownicy niemieckich firm powinni w ramach protestu masowo pójść na chorobowe do czasu zniesienia kontroli ok tysiąca euro zasiłku chorobowego wystarczy na życie w Polsce.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:09Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontroleAutor komentarza: CezaryTreść komentarza: Strefa shengen szkoda ze Bruksela nic z tymi Niemcymi nie może zrobić!!!!!!!!!!! Świat po drugiej wojnie światowej tylko i pozwala na wszystko. !!!!! Każdy obcokrajowiec jest postrzegany jako gorszy Niemiec zawsze ma rację w każdej sytuacji !!!Data dodania komentarza: 5.05.2025, 21:05Źródło komentarza: Korek do granicy ma już 15 km. Od jutra Niemcy wprowadzają stałe kontrole
ReklamaPowiat Lubań
Reklama