Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 10 sierpnia 2025 14:34
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

W dzisiejszych czasach nie trudno wyobrazić sobie życie bez mediów. Dla większości z nas radio, prasa, telewizja oraz Internet to nieodłączna część każdego dnia.
Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Autor: Pixabay

Środki masowego przekazu pełnią ważną rolę w naszym życiu. Z tego względu doczekały się swojego święta. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu został ustanowiony przez Papieża VI w roku 1967. Na datę tego święta wybrano dzień 24 stycznia. W Kościele Katolickim tego dnia wspomina się Św. Franciszka Selezego, patrona dziennikarzy, opiekuna i orędownika twórców środków społecznego przekazu. Zarówno Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI wzywali, aby media promowały godność człowieka, wartość rodziny oraz małżeństwa.

Nie bez powodu określa się je mianem „czwartej władzy”. Za pośrednictwem mediów zdobywamy nowe informacje, bogacimy wiedzę oraz kształtujemy opinię na różne tematy. Mass media stały się nieodłączną częścią współczesnego świata. Ich siła, zasięg i wpływ są coraz większe. Ich znaczenia nie sposób przecenić, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy im bardzo dużo czasu.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu to coroczna okazja do uświadomienia sobie jak ważną funkcję pełnią media oraz jaka odpowiedzialność spoczywa na dziennikarzach. Celem święta jest zobrazowanie potencjalnych zagrożeń poprzez informacje, jakie mogą być przekazywane za pośrednictwem mediów oraz przeciwdziałanie temu zjawisku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jano 25.01.2019 15:04
Taa.. Świętujemy swoją głupotę i naiwność do mediów. Światopogląd przedstawiany w mediach, zakłamane informacje, nieudolni dziennikarze (również na tym serwisie). Dzielenie społeczeństwa na grupy, sklocanie ich, narzucanie z***ch wartości które niosą negatywne skutki dla funkcjonowania bezpieczeństwa państwa i obywateli. To właśnie są media i środki masowego przekazu. Nic tylko świętować i iść do kościółka się za to wszystko pomodlić :)

ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Izerbejdżan
Poradnia
trio jaz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama