Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 1 października 2022 07:43
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Gmina Lubań. Wójt bez zastępcy

Na miesiąc przed wyborami Zbigniew Hercuń zakończył współpracę z Anetą Usyk, swoją zastępczynią. Zastępczyni wójta nie straciła pracy, a została przeniesiona na inne stanowisko. Okazuje się, że dotychczasowa dobra współpraca nie wytrzymała wyborczej próby.
Gmina Lubań. Wójt bez zastępcy
Autor: eLuban.pl
Oceń

Jeszcze na kilka miesięcy przed wyborami wieść gminna niosła, że będzie dwóch kandydatów na najwyższe stanowisko w gminie. Wymieniano wówczas zarówno obecnego wójta, jak i jego zastępczynię. Wójt pytany o te doniesienia twierdził, że ma zapewnienie Anety Usyk, że w tych wyborach nie będzie kandydowała na zajmowane przez niego stanowisko. Informacja ta uspokajała mieszkańców, gdyż przez kilka ostatnich lat był to duet dobrze działający na rzecz gminy.

W ostatni piątek Zbigniew Hercuń utracił jednak zaufanie do swojej zastępczyni i z dniem 17 września przeniósł ją na stanowisko inspektora w Referacie Inwestycji, Rolnictwa i Środowiska. Aneta Usyk podzieliła się tą informacją w mediach społecznościowych:

Wójt nie wytrzymał presji i odwołał mnie ze stanowiska Zastępcy. W piątek, tj. 14 września, po siedmiu latach mojej bardzo ciężkiej pracy, odwołał mnie ze stanowiska swojego zastępcy. Bez słowa uzasadnienia. Dodatkowo, w przejawie swojej złośliwości, przeniósł mnie na okres 3 miesięcy, bo dłużej nie może, ze stanowiska kierownika na inspektora. Dla mnie jest to kolejne doświadczenie zawodowe. Myślę, że wszyscy widzą, że jest to reakcja na doniesienia o moim kandydowaniu na stanowisko wójta. Wydawałoby się, że osoba piastująca stanowisko wójta gminy ma klasę i honor do poddania się, jak równy z równym, ocenie mieszkańców podczas wyborów. Natomiast swoją decyzją okazał swoją słabość i obawę przed moją kandydaturą. Wykorzystuje swoje stanowisko do walki politycznej. Nie udało się mnie zastraszyć w miesiącu lipcu i wcześniej utratą pracy, to zastosował inny zabieg, który pokazuje jego charakter, osobowość oraz szacunek do pracowników i mieszkańców.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Zbigniewa Hercunia, wójta Gminy Lubań.

Zwolnienie z funkcji zastępcy spowodowane było utratą zaufania i kłopotami z realizacją wytyczonych przeze mnie zadań oraz brak kontaktu i współpracy. - usłyszeliśmy od wójta.

Dopytywany o szczegóły wyjaśnia, że przez ostatnie dwa miesiące zastępczyni niczego z nim nie konsultowała, działała we własnym zakresie, bez żadnych uzgodnień z jego osobą.

Jeżeli ma się zastępcę, a są jakieś zadania wytyczone do realizacji oczekuje się, że ta polityka będzie realizowana. Pani Aneta nie wywiązywała się z wytyczonych przeze mnie zadań, a wręcz odwrotnie. Po doniesieniach, że zamierza startować na wójta w lipcu tego roku zapytałem o to wprost. Dałem jej trzy dni na odpowiedź. W ostatnim terminie przyszłą i oświadczyła, że nie będzie stratowała. Dziś już wiadomo, że po prostu nie powiedziała mi prawdy, co świadczy o braku lojalności. - podsumował wójt.

Wygląda więc na to, że wybory podzieliły dotychczas dobrze działający duet. Pani Aneta Usyk nie zgadza się z postępowaniem wójta i zamierza wkroczyć na drogę sądową jeżeli chodzi o utracone stanowisko, samą zaś postawę wójta odbiera jako szykanę i próbę zdyskredytowania w oczach mieszkańców i pracowników.

Do wyborów jeszcze ponad miesiąc, głosujcie i zdecydujcie sami.


Napisz komentarz
Komentarze
Rozczarowana 25.10.2018 19:47
Ja się pytam gdzie są młodzi, prężni kandydaci, a nie ciągle te same osobistości z niejawnym cv... Ciągle te same napuszone panie w gminie z niesmacznymi minami świadczącym o niezadowoleniu z życia... Od nizin, aż po wyżyny gmachu gminy fałsz i kolesiostwo... Kiedy tych,, komuchow "ktoś odrabie od koryta? Przecież od rządów Herdzika te panie tam wegetuja... Po znajomości... Nie ma na kogo głosować.. To smutne...

Do Mieszkańców Pisarzowic 23.10.2018 17:45
Mieszkańcy Pisarzowic przemyślcie dobrze, czy warto oddać swój głos na P. Usyk. Skoro jej elektorat już teraz zauważa, że za dużo Wójt zrobił dla Was, to pewne jest, że jej wybór to koniec z rozwojem największej wsi w gminie. Może dostaniecie jakiś ochłap na otarcie łez. Więc czy warto???

Mieszkaniec R.S 19.10.2018 19:26
Mam dowody na piśmie i nagraniu, że ta słynna dwójka kandydatów ma w nosie zwykłych mieszkańców,a hasła wyborcze potrzebne im sa tylko do osiągnięcia własnych celów.Od dwóch ich kadencji zwracam się co najmniej dwukrotnie do roku w prostej do zrealizowania sprawie ale mnie olewają, bo mam swoje zdanie - takż hasło jednego z nich"nie obiecujemy tylko realizujemy"to ewidentne kłamstwo na które mam namacalne dowody.Mam nadzieję, że tym razem im się nie uda.

heniek 07.12.2018 13:20
pokaz dowody

Tina 18.10.2018 06:51
Jolcia wyobraź sobie, że Hercuń już w zeszłym roku deklarował odejście. W lutym przeszedł na emeryturę. Wziął odprawę z gminy ponad 50 tysięcy złotych. Fajnie jest brać emeryturkę i pensję. Spodobało się i chce brać nadal. I kto tu jest pazerny na kasę?

Do Tiny, której chyba daleko do emerytury 18.10.2018 21:27
Co Wy z tą emeryturą, nie ma się czego czepić, to odprawy? W sumie dobry kierunek, bo nie ma mocniejszego argumentu jak pieniądze, które zawsze działają na ludzi. Ale niestety, nie w tym przypadku. Odprawa z mocy prawa należała się, jak każdemu obywatelowi. Czy to przestępstwo? Dlaczego miałby zrezygnować z jej wypłacenia? No chyba, że co drugi Polak rezygnuje, to inna sprawa. I dlaczego wzięta odprawa mogłaby dyskwalifikować tak wartościowego kandydata na fotel wójta? A tak na marginesie, skoro jesteś tak znakomicie poinformowana o dniu przejścia na emeryturę, o wysokości odprawy, to czy wiesz może w jaki sposób wójt "WZIĄŁ odprawę z gminy"? Bo jestem bardzo ciekawa? Na podstawie jakiegoś dokumentu zapewne...hmmm i aby miał moc prawną musiał być chyba podpisany...i ciekawe przez kogo? Myślę, że jak zapytam w UG to odpowiedzą, w końcu wójt jest osobą publiczną. No chyba, że będziesz koleżeńska i podzielisz się i tą informacją. Pozdrowienia

Tina 19.10.2018 10:28
Nikt nie kwestionuje jego prawa do odprawy emerytalnej. Tylko niech o tym uczciwie informuje mieszkańców, że jest emerytem pobiera emeryturę i pensję. Niech nie robi z siebie pokrzywdzonego przez Anetę Usyk, która śmiała wystartować w wyborach. Niech przyzna, że nie zamierzał startować w wyborach, szykował się do odejścia a decyzję zmienił w lipcu. A w wyborach ma prawo wystartować każdy, czego twój tatuś nie rozumie.

Obserwator 17.10.2018 21:22
Oboje rzadzili razem podpisywali decyzje a teraz zganiajom jedno na drugie moim zdaniem powinni odejs oboje

Jolcia 14.10.2018 22:01
Cieszę się, że działania Anety są tak kopromitujące i pokazujące jej prawdziwą naturę _ proszę sobie wyobrazić, że wasza bliska osoba, której dajecie stanowisko, wysokie wynagrodzenie jest tak zachłanna robi wszystko żeby zniszczyć osobę która wypromowała ją. Mam nadzieję, że to się zemści. Mieszkańcy Radostowa Wy wiecie z kim macie do czynienia, tak więc 21 zanim wrzucicie kartkę do urny to się zastanówcie. Jak widzę to obecnie jesteście zastraszani. Proszę bądzie rozsądni.

mieszkanka z kolonii 15.10.2018 08:06
Jolcia- 21 na pewno dobrze wybierzemy, w szczególności podziękujemy za włączanie świateł w Radostowie, za te kłamstwa i nie spełnione obietnice. Z resztą wioska już pokazała poparcie dla Hercunia nie przychodząc na zebranie przez niego organizowane. Nie martw się damy sobie radę.

? 17.10.2018 19:44
Mieszkańcy nie przyszli na spotkanie bo ponoć jakieś dwie kłody runęły i droga była zatarasowana, i oko wielkiego brata patrzało. Ale przy urnie Drodzy Mieszkańcy takich przeszkód nie będzie, dokonajcie mądrego wyboru.

ZGROZA 17.10.2018 19:37
I zastanówcie się kto będzie chciał pracować z taką osobą na czele Gminy, część pracowników zapewne odejdzie a Ci, którzy zostaną to tylko dlatego, że nie będą mieć wyboru, bo do garnka trzeba coś włożyć. Współczuję...

Lx 17.10.2018 22:43
Już odchodzą z głównych działów.

ZGROZA 18.10.2018 22:33
Z którego działu ktoś odszedł? Co za bzdury, pracownicy odetchnęli i w normalnych warunkach dzisiaj pracują. W końcu zapanował ład i spokój. Ale gdyby nadeszła ta strASzna wizja wójta, to pewnie kilka cennych osób odejdzie. Proszę zmienić informatorów, bo czasem nie za dobrze widzą i słyszą ..... %

Tina 19.10.2018 10:19
Kierownik ds. inwestycji, pracownik ds. dróg, osoba odczytująca wodomierze, informatyk a teraz zastępca skarbnika. Mało. Raczej ty zmień informatora i nie broń tatusia- Gosiu. Wchodzimy w etap zastraszania. Podobnie było 8 lat temu, jak robił to Herdzik i Zjawin. Źle się to dla nich skończyło.

zbulwersowany 19.10.2018 20:26
A może mieli już dość współpracy z zastępcą wójta ???

Mieszkanka R 27.10.2018 10:22
Dokladnie!i gdzie tu wina tej strasznej pani Usyk?

Mieszkanka R 27.10.2018 10:20
Wlasnie widzimy z kim mamy doczynienia!i co do tej pory zorganizowala...jak trzeba bylo co kolwiek robic to zakasala rekawy i robila z nami!!ktos napisal ze p.Aneta rozwalala pieniadze na imprezy...haha ale chetnych na te impreski to zawsze pelno !sa pieniadze na to przeznaczone to w kazdej wiosce robi sie integracje!po za tym te owe pieniazki te takze dzieki miedzy innymi pani Anecie byly pozyskiwane! Takze nie wygadujcie bzdur i najpierw kogos poznajcie a nie wypisujecie glupstwa

Obserwator 14.10.2018 15:58
Do Hercunia wyrządzone zło wróci ze zwielokrotniona siłą,powinien zrobić porządny rachunek sumienia i mając dużo czasu na nie bardzo zasłużonej ale za to wysokiej emeryturze jako gorliwy katolik zadbać o zadośćuczynienie tym osobom , którym wyrządził krzywdę. Hercuń przejdż się do swego proboszcza to samo Ci powie, jeżeli ma dla Ciebie jeszcze resztki szacunku. Pozdrowienia z Lubomierza.

mieszkanka z kolonii 09.10.2018 19:40
Już jednego kiepskiego aktora od 8 lat mamy i czas aby scenę opuścił, bo na następne 5 lat mieszkańcy nie dadzą się nabrać.

Jolcia 09.10.2018 16:25
Już siedzenie i knucie w trakcie zwolnienia lekarskiego się skończyło czas wyruszyć w teren i omaniać ludzi. Myślę że mieszkańcy są na tyle mądrzy że nie dadzą się nabrać na tą aktorską grę.

mieszkanka z kolonii 08.10.2018 22:04
Dyscyplinarka to się należy wójtowi, co za publiczne pieniądze kampanie wyborczą robi. Zwołuje zebrania wiejskie, a faktycznie są to wiecie wyborcze. Zawiadomienia o zebraniach wiejskich rozwoził pracownik służbowym samochodem. Nie wspomnę o pracowniku, który obsługuje zebrania i rozdaje ulotki, kalendarzyki i długopisy. Nie poniósł kosztów z tytułu wykorzystania strony internetowej gminy oraz portalu eluban.

Jolcia 08.10.2018 20:46
Czy można chodzić na imprezy jak się jest na zwolnieniu lekarskim? Myślę że dyscyplinarka się należy.

Mieszkanka R 27.10.2018 10:25
Hmm a jakis konkret o jaka impreze chodzi?? P.Jolcia napisze konkret a nie glupkowate spekulacje i wywody wyciagniete niewiadomo z kad!

mieszkanka z kolonii 07.10.2018 01:36
Aneta to babka z twardym kręgosłupem. Jakby się bała to by wójtowi przyklaskiwała. Ma swoje zdanie i jego broni. Boją się jej ci co mają faktycznie dużo do stracenia. Boją się ci co nie mają nic do zaoferowania mieszkańcom, a próbują jej w każdy możliwy sposób za szkodzić.

helena 07.10.2018 11:35
Niestety to co piszesz to jest nie prawdą -to jest kobieta, która ma parcie na szkło. W jej przypadku to mieć pracę, albo jej nie mieć. W innych urzędach niestety nikt nie będzie chciał mieć osoby która podcina gałąź na której siedzi. Nikt sobie nie pozwoli na tak fałszywą intrygantkę.

helena 06.10.2018 22:06
Co by tu nie powiedzieć to Aneta jest osobą bardzo mściwą, która jak się uprze to zniszczy każdego, kto tylko jest dla niej zagrożeniem. Myślę, że teraz też będzie robić wszystko żeby zniszczyć Wójta. Niestety ma bardzo dużo do stracenia - wysokie wynagrodzenie, stanowisko, które wykorzystywała do złego traktowania pracowników, oraz do manipulowania radnymi (zawsze trzymała z tymi, którzy jej przyklaskiwali). Jest to intrygantka, która bardzo umiejętnie skłóca ludzi. Ludzie zastanówcie się czy taki człowiek to właściwa osoba do bycia Wójtem.

sowa 04.10.2018 12:23
Anetka już jesteś na dole,dalej nie ma już nic...z takim elektoratem jak Pan od anten , daleko dojdziesz...

zdzisław kociołek 04.10.2018 07:01
Anetka czas twój - bądź wójtem, potrzebujemy zmian, potrzebujemy nowej krwi

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Woda zdrojowaTreść komentarza: Ufff no jak będzie ok a jak nie gdzie plan B ,co z oczyszczalnią ścieków itp Samorządy to kpina z wyborców diety i opowiadanie bajekData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:25Źródło komentarza: Świeradów-Zdrój. 2 miliony inwestycji w stacje uzdatniania wodyAutor komentarza: Mieszko z puszczyTreść komentarza: No zabawa zabawa a mury się sypią kiedy remonty oraz inwestycję w zamek bo oferta słaba czas do ministra Gińskiego napisać o pomoc ale kto to zrobi samorząd nie więc ktoData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:22Źródło komentarza: Księstwo Czocha. Kuglarze i turniej rycerski - fotogaleriaAutor komentarza: wegielekTreść komentarza: morawiecki klejny raz zrobil z mordy cholewe przeciez na skladach zalega wegiel po tysiaku dosc bandy pisowskich oszustowData dodania komentarza: 01.10.2022, 05:17Źródło komentarza: Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla. To brzmi jak ponury żart. Sprawdzamy, jak działaAutor komentarza: MarudaTreść komentarza: Panowie policjanci i ich dyżurny powinni znać przepisy dotyczące tworzenia kolumny pojazdów uprzywilejowanych. Takie eskortowanie prywatnego auta, choćby w najlepszej wierze to bezprawie i narażenie na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Nawet na tym filmiku widać, że eskortowany pojazd jest dość daleko za autem policyjnym. Wystarczy, że ktoś przepuści uprzywilejowany a nie zwróci uwagi na pędzący za nim cywilny pojazd i tragedia gotowa. Jeśli już chcieli pomóc to powinni zabrać ciężarną do radiowozu a kierowcy kazać jechać do szpitala zgodnie z przepisami. Zaprezentowane działanie to głupota a jeszcze się tym chwalą.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 04:38Źródło komentarza: Wideo. Lubańscy policjanci eskortowali ciężarną do szpitala
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama