poniedziałek, 20 maja 2024 09:05

Pierwszy mecz Zagłębia

Wczoraj byliśmy świadkami pierwszego meczu ligowego Zagłębia w tym roku. Podejmowało ono Górnik Zabrze. Przeciwnik aktualnie zajmuje 2 miejsce w tabeli. Kibice Górnika w komplecie zjawili się na sektorze - przybyło ich około tysiąca.

Przodek (sektor Zagłębia) wypełniony był przyzwoicie. Pojawiły się flagi wszystkich zgód. Dla niewtajemniczonych tłumaczymy, że jako stowarzyszenie kibicowskie Zagłębie Fanatyków zawarło kilka zgód, a mianowicie z kibicami - Falubaz Zielona Góra, Arka Gdynia, Zawisza Bydgoszcz i Odra Opole. Kibice tych drużyn wspomagają się na meczach i w różnych akcjach, organizowali np. Mikołajki dla domów dziecka. Flagi tych czterech klubów były u nas na stadionie w dniu meczu, co oznacza, że przedstawiciele tych klubów zjawili się na trybunach.

Mecz rozpoczął się o godzinie 15:30 . Nic nie wskazywało na to, że po 20 minutach spotkanie będzie rozstrzygnięte na korzyść Zagłębia, a jednak. Już w 14 minucie Dawid Abwo strzela na 1:0, następnie 18 minuta Adrian Błąd, a przyjezdnych dobija w 20 minucie ponownie Dawid Abwo. Wynik na tablicy do końca spotkania pozostaje niezmieniony - 3:0.

Miejmy nadzieje, że to był dobry początek lepszej gry klubu z Miedziowej Stolicy. W następnym meczu Zagłębie podejmie Koronę Kielce. Zapraszamy na wyjazd (więcej szczegółów na stronie Lubańskich Fanatyków).

Relacja dzięki administratorom strony Lubańscy Fanatycy.