Na początku wspomnianej rozmowy nasz włodarz wytłumaczył, że w Lubaniu nie powstaną żadne duże przedsiębiorstwa, o czym szerzej pisaliśmy tutaj. Jaka jest zatem odpowiedź dla Lubania?
- Kołem zamachowym lubańskiej gospodarki ma być zagospodarowanie atrakcyjnych terenów na Kamiennej Górze pod zakrojony na szeroką skalę rozwój usług rekreacyjnych, turystycznych i sportowych. – mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński – Mówiąc prościej: rozpoznawalny w regionie, a potem w kraju i za granicą oryginalny park rekreacyjno-turystyczny umieszczony na Kamiennej Górze. – dodaje.
Jak przekonuje włodarz takie przedsięwzięcie musi się udać, bowiem na styku granic Polski, Czech i Niemiec istnieje wielkie zapotrzebowanie na tego rodzaju atrakcje.
- Musimy jasno zdawać sobie sprawę, że perspektywa dla Lubania nie jest różowa. Mówimy o naszym być albo nie być. – komentuje burmistrz Arkadiusz Słowiński – Kamienna Góra to nie tylko piękny park, ale otaczający go bardzo atrakcyjny, niewykorzystany wcześniej teren inwestycyjny pod kompleks rekreacyjny. Trzeba go przygotować i odpowiednio zareklamować. W chwili obecnej trwają intensywne prace koncepcyjne. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku Kamiennej Góry każda zwłoka będzie działać na niekorzyść Lubania. Dzisiaj Lubań ma jeszcze szansę stać się symbolem rekreacji na trójstyku. Jednakże „jutro”, z racji narastającej konkurencji w tym sektorze, sytuacja może wyglądać mniej korzystnie. - zapowiada burmistrz.
Budowa parku wpisana została do strategii miasta na lata 2015-2025.
Napisz komentarz
Komentarze