czwartek, 16 maja 2024 16:44

Boisko LZS Zaręba szczęśliwe dla Łużyc

W spotkaniu 3. kolejki ligi okręgowej Łużyce Lubań pokonały dotychczasowego lidera Hutnika Pieńsk 2:0. To pierwsza wygrana ekipy trenera Rafała Wichowskiego w bieżącym sezonie. Mecz został rozegrany w Siekierczynie, który będzie gościł lubanian w roli gospodarza w całej rundzie jesiennej.

Losy meczu rozstrzygnęły się już na samym początku. W 6. minucie po dośrodkowaniu Jakimowicza piłkę do siatki skierował Tomasz Grygo. Nie minęło 6 minut i było już 2:0. Tym razem z rzutu wolnego piłkę w pole karne wstrzelił Marcin Sudnik, a tą głową do siatki skierował Paweł Jakimowicz. Dodajmy, że występ Pająka stał pod dużym znakiem zapytania. Po ostatnim meczu w Zawidowie z Piastem przebywał w szpitalu. W 23. minucie mogło być 3:0, ale po strzale Tomasza Grygo bramkarz zespołu z Pieńska po słupku sparował piłkę na rzut rożny. Od tego momentu optyczną przewagę osiągnęli goście. Długo z tego faktu jednak nic nie wynikało. Niewidoczny był Dariusz Kowal, którego pilnowali defensorzy Łużyc z Łukaszem Rogalskim na czele. Dopiero w 32. minucie kibice gospodarzy zadrżeli. Po akcji Michała Czajkowskiego w słupek uderzył Dominik Szydlarski. Po chwili piłka wróciła do piłkarza Hutnika, ale tego w porę zatrzymał grający trener Rafał Wichowski, wślizgiem wybijając piłkę na rzut rożny.

Po przerwie mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie. W 47. minucie bliski szczęścia był Paweł Jakimowicz, ale piłkę zmierzającą w długi róg efektownie na rzut rożny wybił Damian Krajewski. Bramkarz Hutnika był górą także w pojedynku z Marcinem Cieślakiem. Z drugiej strony Dominik Szydlarski ponownie trafił piłką w słupek. Ponadto strzał Artura Gwary na linii bramkowej zatrzymał Tomasz Łotecki. Szczęścia w końcówce zabrakło też Dawidowi Kotelnickiemu. Piłkę po jego strzale na poprzeczkę sparował Sławomir Kukiełka. Łużyce kończyły mecz w osłabieniu, gdyż w 88. minucie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Marcin Fereniec.

Łużyce Lubań - Hutnik Pieńsk 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Grygo (6), 2:0 Jakimowicz (12). Czerwona kartka: Fereniec (Łużyce, 88 - za dwie żółte). Żółte kartki: Fereniec, Macioszczyk, Kukiełka, Młynarski oraz Golec, Szal. Sędziował: Rafał Bancewicz. Widzów: 200.

Łużyce: Kukiełka - Łotecki, Fereniec, Rogalski, Wichowski, Sudnik (80 R. Czułowski), Gawroniuk (73 Młynarski), Macioszczyk, Jakimowicz (80 Nir), Cieślak, Grygo (73 Młynarski).

Hutnik: D. Krajewski - Jagiełło, Szal, Gwara, Kowal, Linka, Szydlarski, Kotelnicki, Golec, Czajkowski, Lenik.