czwartek, 16 maja 2024 11:38

Przegrane derby

W meczu 4. kolejki klasy okręgowej Łużyce Lubań przegrały w Leśnej z tamtejszym Włókniarzem 0:1.

Początek meczu należał do gości, którzy stworzyli sobie świetną okazję do wyjścia na prowadzenie. Cieślak uderzył mocno, ale Majewski zdołał instynktownie uchronić swoją drużynę przed stratą gola. W innych sytuacjach precyzji brakowało Maciaszczykowi, Jakimowiczowi oraz Grygo. Później mecz zaczął się wyrównywać i kilka razy zakotłowało się pod bramką Kukiełki. W najlepszej sytuacji strzał Mazura szczęśliwie obronił bramkarz Łużyc. Dalsze losy meczu ustawiła sytuacja z 36 minuty. Gawroniuk po gwizdku rzucił coś w stronę sędziego, a ten bez namysłu ukarał go drugą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Po zmianie na boisku trwała walka, ale groźniej atakowali miejscowi. W 58. minucie piłkę po strzale Rybusa wypuścił Kukiełka, dopadł do niej Kołodziejczyk i ta po chwili zatrzepotała w siatce. Asystent sędziego zasygnalizował jednak pozycję spaloną strzelca. W 63. minucie ten sam asystent chorągiewki już nie podniósł i Mazur jak się później okazało zapewnił swojej drużynie wygraną. Szansę na wyrównanie miał grający trener gości Rafał Wichowski, ale jego uderzenie głową obronił Majewski. Natomiast w końcówce Włókniarz mógł podwyższyć prowadzenie. Precyzji zabrakło jednak B. Pankowi, a uderzenie rezerwowego Kalinowskiego z trudem obronił Kukiełka. Po czterech kolejkach Łużyce zajmują w tabeli 12 miejsce. Włókniarz jest na pozycji numer 6.

Włókniarz Leśna – Łużyce Lubań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Mazur (63). Czerwona kartka: Gawroniuk (Łużyce, 36 – za dwie żółte). Żółte kartki: Pieśkiewicz oraz Gawroniuk, Nir. Sędziował: Sławomir Michałczak. Widzów: 200.

Włókniarz: Majewski – Kołodziejczyk (83 Gilewski), Rybus, K. Panek, Zagozda, Góraj (90 Kucharczyk), Pieśkiewicz (65 Hejda), Wichuła, R. Farganus (86 Kalinowski), Mazur (78 B. Panek), Mikuła (89 Wądrzyk).

Łużyce: Kukiełka – Rogalski, Łotecki, Jakimowicz (83 Ratkiewicz), Grygo, Wichowski, Fereniec, Macioszczyk, Gawroniuk, Nir (76 Młynarski), Cieślak (65 Frączek).