czwartek, 16 maja 2024 23:29

Jak idzie leśniańskim kajakarzom?

Końcówka sierpnia była niezwykle intensywnym czasem dla reprezentantów klubu LUKS Kwisa Leśna. Sprawdźcie jak na zawodach spisywali się nasi kajakarze.

Puchar Europy Juniorów w slalomie 23-24.08.2014 Kraków

W dniach 23-24.08 na torze kajakowym w Krakowie odbyły się zawody Finału Pucharu Europy Juniorów w slalomie, które były także kwalifikacjami na Mistrzostwa Świata w Brazylii w 2015 roku. Startowali w Pucharze wychowankowie z LUKS Kwisa w Leśnej i synowie trenera,  Kacper i Igor Sztuba (zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie).

W konkurencji C-1 i kategorii wiekowej  U 16 wygrał  Kacper Sztuba, a także uzyskał najlepszy wynik w juniorach U-18 z Polski. Tym samym uzyskał kwalifikację na Mistrzostwa Świata Juniorów w Brazylii 2015 roku.

Oto jak wyglądała finałowa klasyfikacja W konkurencji  C-1 kategorii wiekowej U 23:

1. miejsce Patrik Gayarski ze Słowacji,

2. miejsce Igor Sztuba Polska,

3. miejsce Rafał Kij Polska,

Mistrzostwa Polski Młodzików w slalomie 30-31.08.2014 Wietrznica

Najmłodsi zawodnicy z Kwisy startowali w ostatni weekend sierpnia w Mistrzostwach Polski Młodzików slalomie w Wietrznicy koło Łącka.

W konkurencji C-2:

1 miejsce zajęli zawodnicy Nowobilski Szymon, Prusak Piotr z KS Nowy Sącz,

2 miejsce Zachwieja Kacper, Kubik Bartosz ze Szczawnicy,

3 miejsce Wszoła Patryk, Czuchaj Przemysław z Kwisy Leśna.

W konkurencji C-1 Wszoła Patryk zajął 4 miejsce za kolegami z Nowego Sącza i Szczawnicy, gdzie stracił 0,71 sek. do 3 miejsca.

Jednocześnie organizowano Mistrzostwa Polski Weteranów w slalomie gdzie trener leśniańskich kajakarzy Bogdan Sztuba  Zdobył 2 złote medale w K-1 oraz w C-2 z Józefem Nieciem. Tomasz Czuchaj z Leśnej  i Wiesław Waruś zajęli 3 miejsce.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo  30-31.08.2014 Kaniów

W ten sam weekend juniorzy młodsi z Leśnej (rocznik 1998-99) zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Polski juniorów w kajak polo. Drużyna w składzie: Paweł Adamczuk (kapitan), Kacper Sztuba, Paweł Pryputniewicz, Gracjan Turek, Alan Krzysztoń, Marcin Koziołowicz poległa dopiero w półfinale. Przegrali z  Katowicami 3:4. Klasę pokazali jednak ponownie w meczu o brązowy krążek. O trzecie miejsce walczyli z gospodarzami i wygrali 8:4.

Juniorki młodsze w składzie: Nikola Terpiowska (kapitan), Aleksandra Fabijańska, Patrycja Sawatrysz, Daniela Sterioska, Sara Traczyk, Magda Mudrak zdobyły 4 miejsce.

W półfinale przegrały z drużyną „Set” Kaniów 2:5, a mecz o 3 miejsce przegrały w dogrywce (3:3); 3:4 z drużyną dziewcząt z Katowic. W kategorii juniorek startowało 14 drużyn, a w juniorach 8 drużyn. Trenerem drużyn z Kwisy Leśna był Jacek Sztuba.