Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 11 grudnia 2024 23:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Pijana wjechała do rowu. Miała prawie trzy promile.

Wczoraj, przed 21-szą, lubańscy policjanci zostali poinformowani o samochodzie, który po drodze poruszał się zygzakiem. Kierująca miała problem z zapanowaniem nad pojazdem. Kilkukrotnie wjechała do rowu. Na miejscu okazało się, że była pod wpływem alkoholu. 
Pijana wjechała do rowu. Miała prawie trzy promile.

O zdarzeniu poinformował nas jeden z czytelników portalu. Oplem Astrą podróżowała samotnie 37-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego. Innych kierowców zaniepokoiło jej zachowanie. Kobieta jechała zygzakiem, wpadła samochodem do rowu, po czym dalej próbowała kontynuować jazdę. Świadkowie postanowili powiadomić policję. Funkcjonariusze na miejscu stwierdzili, że kobieta ma prawie trzy promile alkoholu we krwi. 

- Zostało jej zatrzymane prawo jazdy.mówi nadkom. Dagmara Hołod z lubańskiej policji. W nowych przepisach, które w życie weszły w tym roku, zaostrzono kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodowali wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, minimalną karą będą 3 lata. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości będą musiały się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie stosował karę w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys.  złotych dla recydywistów. Jeśli kierowca spowoduje wypadek drogowy pod wpływem alkoholu nawiązka nie będzie mogła być mniejsza niż 10 tys. zł. Pieniądze uzyskane z tego tytułu będą przekazywane na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach.

Nowe przepisy przewidują także możliwość zmiany przez sąd orzeczonego wcześniej zakazu prowadzenia pojazdów na konieczność posiadania blokady alkoholowej, tzw. alkolocka w pojeździe. Z takiej możliwości będzie można skorzystać dopiero po upływie połowy zakazu, a w przypadku, gdy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczono dożywotnio, po upływie co najmniej 10 lat.

Nietrzeźwi kierowcy, rowerzyści i piesi są największym problemem na polskich drogach. W 2014 roku uczestniczyli oni w ponad 3,5 tysiącu wypadków. Śmierć poniosło w nich blisko 500 osób.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sansui 30.09.2015 09:57
Stara a głupia, pewnie jechała dzieciom zrobić kolacje (no bo po co jej kombi).

CBoska Andzia 30.09.2015 09:10
Imię i nazwisko tej baby do publicznej wiadomości co by się strzec przed nią na przyszłość.

Pajar 30.09.2015 08:27
Tak inaczej przecież teraz nie da się jechać jak slalomem!

Ernest M 29.09.2015 19:32
Baba pijana to podwójne zagrożenie. Tylko jak to się stało, że z takimi promilami: Kilkukrotnie wjechała do rowu.Musiała zatem kilkukrotnie z tego rowu wyjechać.++++++++++++++++Nietrzeźwi kierowcy, rowerzyści i piesi są największym problemem na polskich drogach.No tak - wypadli ze statystyk kierowcy furmanek innych zaprzęgowych.

Ernest M 29.09.2015 18:55
Poza głupotą alkoholową po raz kolejny zawiódł św. Krzysztof i osobisty Anioł Stróż.

Reklama
Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Jarmark Radogoszcz
konkurs
koncert
Sylwester
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama