Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 7 lipca 2025 17:53
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama

Konferencja „Jak radzić sobie z prowokacyjnymi zachowaniami uczniów?”

24 marca 2017 r. Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaniu serdecznie zaprasza pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli oraz pracowników placówek oświatowych miasta i powiatu lubańskiego, pracowników socjalnych do udziału w konferencji.
Konferencja „Jak radzić sobie z prowokacyjnymi zachowaniami uczniów?”

Konferencja Szoleniowa jest formą wspierania szkół i placówek przez Poradnię oraz kontynuacją oddziaływań wobec niepokojących zagrożeń wynikających z uzależnień dzieci i młodzieży.

Działania te wpisane są w zadania Poradni i Punktu Konsultacyjnego ds. Narkomanii.

            Konferencja połączona z warsztatem umiejętności praktycznych:'' Jak efektywnie prowadzić program profilaktyczny? - na przykładzie programu Krzysztofa Wojcieszka „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” odbędzie się w dniu 24 marca (piątek), godz.10:00 w Łużyckim Centrum Rozwoju „TRET”.

 Uczestnicy konferencji szkoleniowej będą  mieli możliwość wzbogacenia swojego warsztatu zawodowego o efektywne metody pracy z dziećmi. Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze             zagadnienia dotyczące zachowań prowokacyjnych oraz sposoby właściwej interwencji. Ważnym elementem będzie także blok poświęcony strategii rozmów z rodzicami „trudnego ucznia”.

             Warsztat „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” jest to program profilaktyczny autorstwa Krzysztofa Wojcieszka, twórcy wielu znanych programów profilaktycznych. Został on przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jest to instrument profilaktyki uniwersalnej bazującej na metodach aktywizujących, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku 13-18 lat.

Prowadzący:

•      dr Piotr Karpiński- konsultant ds. narkomanii oraz pomocy-psychologiczno-pedagogicznej PPP w Lubaniu

•      Stanisław Maciaszek - współzałożyciel   Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii , autor wielu programów profilaktycznych realizowanych na terenie całego kraju, terapeuta  Ośrodka Psychoterapii  ,,Strefa Zmiany” działającego w ramach SCPiP wykładowca Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Pedagogiki i Psychologii. Autor i współautor szeregu publikacji dotyczących terapii i profilaktyki m.in.: Podręcznika ,,Trening kompetencji społecznych”

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 20 marca 2017 r.

 nr telefonu 756465110 (PPP).

Ilość Uczestników ograniczona. Dla pierwszych 10 zgłoszeń przewidziano upominki od Organizatorów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Marezo 11.03.2017 11:45
jak radzić sobie z agresywnymi szczylami? lać i patrzeć czy równo puchnie.

Reklama
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
gry
Henryki 2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama