Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro

W gościach u Izerskiego Pszczelnika

Okazuje się, że nie trzeba daleko jechać, żeby przeżyć przygodę, a przy okazji dowiedzieć się masę ciekawych rzeczy o życiu pszczół. I pszczelarza. Dzięki dofinansowania z programu EtnoPolska, mogliśmy zapakować dzieciaki do autobusu i ruszyć do nie aż tak odległego Smolnika koło Leśnej. Tam do swojego królestwa zaprosił nas Izerski Pszczelnik, czyli Pan Paweł z rodziną – Panią Natalią i małą Marysią.
W gościach u Izerskiego Pszczelnika

Zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni herbatką z miodem. Rozsiedliśmy się w przepięknej, murowanej scenerii i zaczęliśmy słuchać. Od Pana Pawła bije energia człowieka z pasją. Wpadł w wir opowiadania nam o pszczołach, o ich hierarchii w ulach i życiu codziennym. Pokazał rodzaje uli oraz sprzęt pszczelarski. A następnie przeszliśmy do pszczelich „produktów” – propolisu, pierzgi i miodu. Razem z dziećmi mogliśmy każdego z nich spróbować i ocenić ich smak. Oczywiście wszystkim najbardziej smakował miód różnego rodzaju, po którym wszyscy się jeszcze długo oblizywali. Każdy mógł zrobić także swoją świeczkę z wosku pszczelego i zabrać do domu. Następnie mogliśmy zobaczyć wirówkę do miodu i posłuchać jak to się dzieje, że miód z plastrów, zamienia się w złoty płyn. 

Czas upłynął nam błyskawicznie, do tego stopnia, że pszczoły zobaczyliśmy już w autobusie. Pan Paweł pokazał nam je w specjalnym, szklanym opakowaniu. 

To była świetna przygoda. Dzieci otrzymały słoiczki miodu do domowej herbaty oraz „CERTYFIKAT MŁODEGO PSZCZELARZA”. Wracały wesoło do domu, żywo opowiadając w autobusie o wyprawie do pszczelarza i widoku prawdziwych pszczół.

Wydarzenie zrealizowane w ramach zadania “Opowieści o tradycji, w których smakuje przeszłość”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Pomnik dla niemcow lepiej zbudujcie 07.11.2024 11:20
Dajcie spokój z tą reklama w gminie jest wielu lepszych pszczelarzy od dekad wyrabiających naprawdę dobry miód.

Księginiarz 07.11.2024 11:05
"Polska język być trudna język"-pan który zajmuje się pszczołami to pszczelarz.Pszczelnik to inaczej pasieka

Reklama
Reklama
Zajęcia korekcyjne
Rolki
owd
Wystawa Magdalenki
Szkrab
noc muzeów
LAWA
Koncert plenerowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama