Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 12:10
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Biała Dama pozostawiła na Zamku Czocha swoje zagadki. Kto je odkryje?

Jak w ciekawy i inny niż dotychczas sposób zwiedzać zamek? Jak zainteresować historią najmłodszych, a legendy podać w ciekawy sposób? My mamy na to sprawdzony pomysł – rymowana gra terenowa. Jej zamkowa wersja właśnie staje się faktem. I swą premierę będzie miała już w najbliższą sobotę. Zapraszamy!
Biała Dama pozostawiła na Zamku Czocha swoje zagadki. Kto je odkryje?
Oceń

24 września od godziny 10:00 rodzinne drużyny rozpoczną swoje zmagania z zagadkami i zadaniami, które na Zamku Czocha pozostawiła im sama Biała Dama.

To już trzecia edycja naszego cyklu gier terenowych. Pierwsza prowadziła przez wrocławski rynek, druga zachęcała do odkrywania stolicy regionu na dwóch kółkach, prowadząc przez jego parki i zielone miejsca, tą zaś wychodzimy bardziej w region i zapraszamy na Zamek Czocha. Chcemy zachęcać całe rodziny do odkrywania Dolnego Śląska. Chcemy zaciekawiać, opowiadać historie i powodować, że do nas będzie się chciało przyjeżdżać i wracać po więcej – zachęca Bartłomiej Kubicz - Dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Autorką gry, podobnie jak w poprzednich edycjach, jest Katarzyna Krzemińska z Wydziału Promocji Województwa UMWD, zaś grafikę przygotował Mariusz Majewski z bloga podróżniczego AHOJ Przygodo! Dwie wcześniejsze gry terenowe przyciągnęły w sumie już niemal 300 rodzin i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Miejsca na nie rozchodziły się w błyskawicznym tempie.

Zamkowe mury teraz jeszcze bardziej otwierają się na całe rodziny. Będziemy zachęcać, by odkrywać nie tylko tajemnicze komnaty Zamku Czocha, ale także spędzać czas na pięknych dziedzińcach dookoła niego. Bo jest na nich mnóstwo tajemnic i ciekawych zakamarków. Na uczestników gry czekać będą zagadki, tajemnicze skrzynie, do których odnaleźć trzeba będzie ukryty kod oraz atrybuty prawdziwego rycerza. – opowiada Jarosław Kuczyński, Dyrektor Zamku Czocha.

Rodzinne zmagania potrwają od godziny 10:00 do 15:00. Na grę obowiązują zapisy, swoje drużyny można zgłaszać na adres mailowy [email protected] Dla wszystkich uczestników przewidziano zamkowe i dolnośląskie nagrody. W dniu premiery udział w grze jest bezpłatny.

Gra terenowa na stałe znajdzie się w ofercie zwiedzania Zamku Czocha, wówczas będzie za nią pobierana symboliczna opłata.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Duch 23.09.2022 15:48
Nundy nic więcej uwaga na dachówki lecące z dachu

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama