Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 11:40
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Poszukiwana wpadła w trakcie kontroli drogowej

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 38-latkę, mieszkankę powiatu lubańskiego. Kobieta wsiadła za kierownicę pod wpływem narkotyków i bez uprawnień.
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Poszukiwana wpadła w trakcie kontroli drogowej
Autor: KPP Zgorzelec
Oceń

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu, mundurowi podczas służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki Volkswagen. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych wykazało, że kobieta jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 142 dni więzienia. 38-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu oraz bezpieczeństwu w komunikacji. 

Z uwagi na zachowanie kierującej funkcjonariusze zbadali ją testem narkotykowym, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy. Podczas sprawdzania danych w policyjnym systemie okazało się, że mieszkanka powiatu lubańskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Poszukiwana trafiła już do aresztu. Za popełnione czyny kierowania pojazdem bez uprawnień oraz pod wpływem narkotyków odpowie przed sądem. Może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów. Prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

 


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama