piątek, 26 kwietnia 2024 15:55

Kajakarze z Leśnej z medalami podczas Mistrzostw Polski

W miniony weekend (17-18 września) na torze kajakowym na rzece Kwisie w Leśnej odbyły się 11 Mistrzostwa Polski Młodzików im. Antoniego Kurcza w Slalomie Kajakowym.

Do Leśnej przyjechało 150 osad z całej Polski. Już pierwszego dnia w Międzynarodowym Pucharze Kwisy w Slalomie Kajakowym zawodnicy z Leśnej zdobyli 7 medali. Zawodniczką, która najczęściej stawała na podium była Patrycja Iwaniec, która w C1 zdobyła złoto, w K1 brąz, a w kanadyjce dwójce wraz z Wojciechem Kołodziejczykiem wywalczyli złoty medal. Srebro powędrowało do drugiej dwójki z Leśnej Julii Koman i Grzegorza Kaczmarzyka. Igor Puczel i Stanisław Wickiel stanęli na podium zdobywając kolejno srebrny i brązowy medal w kategorii C1M Open. Dodatkowo Igor Puczel zdobył drugi srebrny krążek w K1M Open. Równocześnie przy Pucharze Kwisy rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Slalomie Kajakowym.

Sobotnie przejazdy miały być tylko początkiem emocji, które miały sięgnąć zenitu następnego dnia. W niedziele od samego rana pogoda nie rozpieszczała zawodników. Przez cały dzień padał deszcz i było zimno. Pięć turbin czyli 14 metrów na sekundę płynącej wody po torze kajakowym na Kwisie robiło na zawodnikach wrażenie. Niewątpliwie sport ten nie należy do łatwych i przyjemnych. Wystarczy jeden błąd by znaleźć się pod wodą, ominąć lub trącić bramkę. Marzeniem każdego zawodnika tego dnia było stanąć na najwyższym podium Mistrzostw Polski Młodzików. Najwyższy tytuł zdobyła Patrycja Iwaniec z LUKS Kwisa Leśna, która powtórzyła sobotnie klasyfikacyjne przejazdy i z przewagą 10 sekund nad rywalką została Mistrzynią Polski w C1 oraz w C2Mix razem z Wojciechem Kołodziejczykiem. Dodatkowo w kajaku Patrycja zdobyła brązowy medal. Wicemistrzami Polski Młodzików w C2Mix zostali Julia Koman wraz z Grzegorzem Kaczmarzykiem. Po raz pierwszy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Extreme Slalom – nowej dyscyplinie, która zagości na olimpiadzie w Paryżu. Najbliższa podium była Julia Koman, która zdobyła 4 miejsce.

Łącznie podczas zawodów zawodnicy z LUKS Kwisa Leśna zdobyli 18 medali. Niewątpliwie najlepszą zawodniczką leśniańskich zawodów okazała się Patrycja Iwaniec, która zdobyła aż 8 medali. W klasyfikacji drużynowej sobotnich zawodów klub z Leśnej zdobył 1 miejsce, a w klasyfikacji międzywojewódzkiej 3.

Przed kajakarzami z Leśnej wkrótce ostatnie zawody, które odbędą się 7-9 października w Szczawnicy. Będą to Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Zjeździe.