Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 7 października 2022 20:33
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wakacje z projektem “Za moich czasów”

Pomimo przerwy wakacyjnej uczestnicy nie przerwali pracy nad projektem. Ale warto sobie zadać pytanie, dlaczego w ogóle ten projekt powstaje?
Wakacje z projektem “Za moich czasów”
Oceń

Projekt “Za moich czasów”, tworzony przez lubański Klub Liderów Młodzieżowych wraz z pomocą Europejskiego Korpusu Solidarności, w praktycznych aspektach ma za zadanie nauczyć uczestników jak wygląda proces tworzenia filmu od podstaw. To wokół właśnie tego tematu krążą wszystkie spotkania i warsztaty, na których grupa liderów spotyka się wraz z uczestnikami. Jednak nie jest to jego główny cel. Jak sama nazwa wskazuje, jest on projektem międzypokoleniowym. Powodem, dla którego “Za naszych czasów” powstaje jest integracja młodzieży z seniorami.

Jak mówi jedna z uczestniczek: “Wzięłam udział w tym projekcie nie tylko dla samego faktu stworzenia filmu, chciałam również zapoznać się z nowymi ludźmi. Mówię tutaj o naszych seniorach. Każdy człowiek to nowe historie, doświadczenia, nowe perspektywy, dlatego tak bardzo ciekawiło mnie podejście do życia osób z tak innego środowiska, które w moim wieku wiodły zupełnie inne życie. Chciałam poznać właśnie te różnice.” Głównym założeniem naszego projektu jest właśnie ta integracja młodzieży z seniorami. Są to dwa zupełnie różne światy, które jak pokazuje nasza praca, warto było połączyć, aby stworzyć coś kreatywnego.

Koniec lipca wraz z całym sierpniem był okresem dla naszego projektu kluczowym. To wtedy uczestnicy mieli okazję nabycia nowych umiejętności z zakresu obsługi sprzętu, żeby później przełożyć je na praktykę podczas kręcenia scen do swoich filmów. Efekty pracy będziecie mogli zobaczyć już na początku października, na oficjalnej premierze!

Projekt realizowany przez Klub Liderów Młodzieżowych w Lubaniu, przy wsparciu Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", przy finansowaniu z programu Europejski Korpus Solidarności.Napisz komentarz
Komentarze
lkj 20.09.2022 20:41
Czy będę mógł napisać prawdę .

M. 20.09.2022 12:20
Za moich czasów, gdy 15 lat temu byłam w liceum dziewczyny wyglądały na swoje lata (młodziej i niewinniej, ale niekoniecznie ładniej, moda była inna), a chłopacy byli mocno ostrzyżeni i nosili bluzy (też niekoniecznie lepiej wyglądali). Zachowajcie umiar i tyle, nie trzeba Wam doczepów, rzęs i pazurów w tym wieku, macie się uczyć ;)

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
ReklamaPraca w Zakładzie Karnym w Zarębie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama