Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 13:08
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Na Śnieżce spadł pierwszy śnieg

Śnieg na szczycie Śnieżki o tej porze roku to nic nowego, w 2019 roku pierwsze opady śniegu na najwyższym szczycie Sudetów również odnotowano 18 września. Dziś na szczycie temperatura wynosi -1°C, a jutro prognozowane jest -3°C.
Na Śnieżce spadł pierwszy śnieg
Zdjęcie: Facebook KPN, 2016 rok.
Oceń

W niedzielny ranek pierwszy śnieg odnotowano nie tylko na szczycie Śnieżki, ale również w Pecu pod Śnieżką, przy schroniskach Dom Śląski, Samotnia i Luczni Bouda. Nic dziwnego, bo w wyższych partiach gór mamy do czynienia z pierwszym mrozem, w ciągu najbliższych kilku dni temperatura wahać będzie się tam między -3°C a 2°C w najcieplejszych momentach dnia.

Pierwszy śnieg we wrześniu nie jest na Śnieżce niczym nadzwyczajnym i zdarza się niemal każdego roku. Trwała pokrywa śniegu w ostatnich latach pojawia się jednak najczęściej dopiero w okresie świąteczno-noworocznym, albo wręcz w pierwszych dniach stycznia - podaje w mediach społecznościowych zespół Karkonoskiego Parku Narodowego.

Poza opadami deszczu prognozy synoptyków nie napawają otuchą, do nadchodzącego czwartku będzie chłodno i mokro, a temperatura w całym kraju wahać będzie się między11°C a 16°C.

Link do kamer internetowych dookoła Śnieżki.


Napisz komentarz
Komentarze
Johny_Deep 20.09.2022 14:26
Szkoda że nie spadł w Wielkiej Brytanii a dokładnie w Anglii. Czy zwróciliście Państwo uwagę na fakt, żeby uroczystości żałobne - raczej - żałosne! trwały 11 dni? Jak można publicznie obnosić się ze zmarłą, w dodatku blisko 100-letnią istotą? Toż to gerontofilio-nekrofilia w czystej swej kryminalnej postaci! Czy oni am sobie wyobrażali że będzie żyła ze 200 lat?

Kamilian 19.09.2022 18:38
Idzie zima... a w zimie boże narodzenie... Tymczasem czytam z wielkim niepokojem: Gwałtowny odpływ uczniów z religii. Niemal 19 tys. uczniów z Poznania nie uczęszcza na lekcje religii, ani etyki. W ciągu dwóch lat pięć poznańskich szkół wystąpiło o indywidualną zgodę na zmniejszenie liczby zajęć religii. Tylko jedna placówka nie uzyskała takiej zgody. =========== Jak widać młodzież (i rodzice) poznaje prawdę a ona ją wyzwala. A jak wygląda sytuacja w Lubaniu?

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama