Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 12:16
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Pogoda. Czeka nas zimny koniec lata i mroźny koniec stycznia

23 września pożegnamy się z latem, żeby powitać jesień. Chociaż pogoda za oknem mogłaby sugerować, że to już się stało. Koniec astronomicznego lata przyniósł bowiem ochłodzenie.
Pogoda. Czeka nas zimny koniec lata i mroźny koniec stycznia
Autor: Pixabay
Oceń

W okolicach najbliższego weekendu spodziewane są przymrozki, opady i burze – prognozuje portal fanipogody.pl.

Tegoroczny wrzesień – przynajmniej na razie – jest chłodny i wilgotny. I, zdaniem synoptyków, taki już ma być. Dużego ochłodzenia możemy spodziewać się na przełomie drugiej i trzeciej dekady miesiąca.

Teraz chłód najbardziej dokucza mieszkańcom wschodniej częściej kraju. Najchłodniej jest na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, wschodnim Mazowszu i częściowo Lubelszczyźnie. Na zachodzie i południu temperatura jest przeważnie w normie.

Średnia dobowa temperatura w najbliższych dniach wyniesie od 6 do 12 stopni Celsjusza.

Jaka będzie zima 2022/2023?

Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – śnieżna. W grudniu suma opadów ma przekroczyć normę z lat 1991-2020. Oznacza to częste opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a także śniegu. Średnia temperatura wyniesie od -3,1 do 3 stopni C. Możliwe będą przejściowe burze.

Pierwszy śnieg ma spaść w listopadzie. Kolejnych opadów możemy spodziewać się w połowie grudnia. Będzie padało przez kilka dni. Mocniejszych opadów śniegu należy spodziewać się w styczniu 2023 roku.

Styczeń 2023 ma być według prognozy ciepłym miesiącem. Mróz ma zaatakować dopiero w drugiej połowie, pod koniec miesiąca. Wówczas termometry mogą pokazać w dzień od -4 do nawet -19 stopni w górach.  

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
dlb 15.09.2022 21:34
najciekawsza będzie wiosna, jak zniknie już chrust, szyszki, ... drewno mokre, ... zmiany cen energii, większy rachunek za prąd, chleb po 10pln za 350g, cukier po 10pln, benzyna na kartki, ... może przerwy w zasilaniu gazem i prądem? bida, a wybory jesienią wiec choć parówki sojowe muszą być dla zaspanych lemingów robią w Polsce jak za komuny

Czary mary 15.09.2022 08:20
Ha ha ha, z tym mroźnym końcem stycznia to ktoś poszedł po bandzie:) Cztery miesiące do końca stycznia...... Trudno czasami przepowiedzieć pogodę na 4 dni do przodu:)

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama