Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 12:05
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Naćpany kierowca z pięcioma zakazami

Zgorzelecka Grupa SPEED zatrzymała do kontroli drogowej kierującego Oplem. Jak się okazało, 30-latek posiadał pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami na wszystkie kategorie.
Naćpany kierowca z pięcioma zakazami
Oceń

Zgorzeleccy policjanci z grupy SPEED podczas służby na terenie Bogatyni zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem. Sprawdzenie w dostępnych bazach danych pokazało, że 30-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego posiada aż pięć sądowych zakazów kierowania pojazdami i to na wszystkie kategorie. Z uwagi na zachowanie kierującego funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy nie znajduje się pod wpływem narkotyków. Badanie testerem wykazało, że w organizmie ma metamfetaminę. Dodatkowo przy mężczyźnie funkcjonariusze ujawnili woreczek strunowy z krystaliczną substancją.

30-latek trafił do zgorzeleckiej komendy. Sprawdzenie zabezpieczonej substancji wykazało, że była to metamfetamina. Teraz za popełnione przestępstwa nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem. - informuje komisarz Agnieszka Goguł, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem narkotyków sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Natomiast kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


Napisz komentarz
Komentarze
kawa 09.09.2022 10:02
Może się mylę, ale jeśli ktoś ma zakaz prowadzenia pojazdów to chyba logiczne, że na wszystkie kategorie, chodzi mi, że ten zakaz jest następstwem wcześniejszego zażywania. Czy może są jakieś ulgi czym gnojki się naćpają?

Pkli 09.09.2022 08:10
Dopóki im grozi to mają , wyebane na to chore państwo.

Marek 08.09.2022 22:42
A pedofila z Ruszowa też wypuścili, z zakazem zbliżania się do dzieci, pewnie będzie podobnie, kolejny zakaz i kolejne zmaltretowane dzieci, hańba dla sądu

Melchior 08.09.2022 22:11
Wiecie może co za ***a znowu pali gumy w okolicach Lidla? ***, nie chcę doprowadzić do sytuacji, że w końcu puszczę się za tym gnojem i zwyczajnie go zabiję.

Obserwator1 08.09.2022 16:22
Co się dzieje z prokuraturą i sądami w naszym regionie .5 zakazów a gość nie siedzi jak go teraz puszczą to przy następnej okazji jak kogoś zabije powinien siedzieć razem z prokuratorem i sędzią.8 .09 2022 Obserwator1

Mieszkaniec123 08.09.2022 16:09
Złapiecie go następnym razem to będzie miał 10zakazów.Śmieszne prawo.

Kierowca tira 08.09.2022 14:14
Powinni takze wyrywkowo badac na zawartosc narkotykow mundurowych a zwlaszcza wlasnie z grupy speed. Nie raz widuje jak zatrzymuja sie w krzakach na weza. Troche im zazdroszcze bo zawsze material maja za friko.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama