Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:07
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Remont dworca kolejowego - „Czas na Lubań”

Budynek dworca kolejowego w Lubaniu jest ostatnim niewyremontowanym obiektem w regionie. W poniedziałek przy okazji oddania do użytku dworca kolejowego w Węglińcu, usłyszeliśmy od dyrektora Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. We Wrocławiu - „Czas na Lubań”.
Remont dworca kolejowego - „Czas na Lubań”
Oceń

PKP SA w latach 2016- 2023 realizuje największy w historii Program Inwestycji Dworcowych, w jego ramach przewidziano modernizację niemal 200 dworców kolejowych w całym kraju, w województwie dolnośląskim przewidziano modernizację 19 obiektów, 17 z nich już zrealizowano: Boguszów-Gorce Zachód, Bolesławiec, Chojnów, Imbramowice, Jawor, Kąty Wrocławskie, Malczyce, Siechnice, Smolec, Strzelin, Szklarska Poręba Górna, Święta Katarzyna, Wałbrzych Główny, Wrocław Żerniki, Zgorzelec, Żarów. W poniedziałek, 29 sierpnia 2022 roku oddano do użytku dworzec kolejowy w Węglińcu, natomiast na modernizację czekają jeszcze dworce w Oleśnicy i Oławie.

Galeria zdjęć wyremontowanego dworca kolejowego w Węglińcu.

W ten sposób dworzec kolejowy w Lubaniu został jednym z ostatnich niewyremontowanych obiektów w regionie. Pytany o szanse na jego remont dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. We Wrocławiu odpowiedział, że „czas na Lubań” i dodał, że myśli, że uda się to zrealizować w kolejnej edycji Program Inwestycji Dworcowych, do 2027 roku.

Zmodernizowany jest Zgorzelec, zmodernizowany jest Węgliniec, zmodernizowany jest Bolesławiec, myślę, że czas na Lubań. Będziemy zabiegać, aby ten dworzec też zmodernizować. To też dworzec na stacji węzłowej, na którym łączą się różne kierunki jazdy, różne miejscowości i na pewno będziemy o to zabiegać. Szanse na remont są duże, bo Lubań znajduje się na liście PID-owskiej, więc tylko dzisiaj musimy zabiegać żeby jak najszybciej się tam znalazł. Tylko to jest do roku 2027, w związku z tym będziemy zabiegać żeby znalazł się tam jak najszybciej. Współpraca z samorządem jest idealna. Burmistrzowie Lubania byli u nas, rozmawialiśmy na ten temat, gwarantują zagospodarowanie tego dworca także nie boimy się, że nie zostanie zagospodarowany. Myślę, że coś z tego wyjdzie, oby jak najszybciej. - usłyszeliśmy od Tadeusza Szulca, dyrektora Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. We Wrocławiu.

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Napisz komentarz
Komentarze
dlb 31.08.2022 21:18
oby tylko było funkcjonalnie, a nie jakieś dotowane i fikcyjnie utrzymywane dziwactwa zapychające przestrzenie dworca można zakładać że przy rosnących cenach paliwa więcej ludzi zacznie podróżować pociągami

avanti 31.08.2022 03:26
Na to ze odbuduja zburzone w czasie wojny skrzydlo dworca, w ktorym miescila sie poczekalnia dla posiadaczy biletow pierwszej i drugiej klasy, chyba nie ma co liczyc, ale jest nadzieja, ze zniknie w koncu ta paskudna farba z elewacji.

ZenonZarazek 31.08.2022 01:02
Nikifor byłby szczęśliwy.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama