Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:52
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wyższe kary za drogową recydywę, wkrótce wchodzą nowe przepisy

Już wkrótce wejdą w życie przepisy dotyczące recydywy drogowej. Tacy kierowcy zapłacą znacznie wyższe mandaty.
Wyższe kary za drogową recydywę, wkrótce wchodzą nowe przepisy
Autor: Policja
Oceń

17 września wchodzą w życie kolejne przepisy wymierzone w piratów drogowych. Najpoważniejsze zmiany to podniesienie limitu punktów karnych, jakimi może zostać ukarany kierowca. Dziś to maksymalnie 10 punktów, a za kilkanaście dni limit wyniesie 15 punktów. Taka kara jest przewidziana za najpoważniejsze wykroczenia. Na liście znajduje się np. wyprzedzanie na przejściach dla pieszych czy prowadzenie auta po alkoholu.

Kolejna zmiana też dotyczy punktów karnych. Nie będzie ich można zredukować, idąc na kurs doszkalający. Na koncie kierowcy takie punkty będą obecne przez dwa lata od opłacenia mandatu, a nie od momentu ukarania.

Kolejną zmianą, o której dobrze wiedzieć, jest to, że każde wykroczenie (nie tylko kierowców samochodów, ale także np. motorowerów) będzie rejestrowane w specjalnej bazie, do której dostęp ma zapewniony policja. Na tej podstawie patrol będzie mógł ustalić, czy kierowca jest drogowym recydywistą.

To następna bardzo ważna zmiana. Jeżeli policja przyłapie kogoś na tym samym wykroczeniu w ciągu dwóch lat, to kara pieniężna zostanie podwojona. To ma piratów drogowych zaboleć.

Przez takie rozwiązanie osoba, która po raz kolejny przekroczy prędkość o np. 9 km/h, nie zapłaci 50 zł tylko 100 zł. Najmocniej zaboli to jednak w przypadku poważniejszego łamania przepisów:

  • przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h – mandat 800 zł; w przypadku recydywy to 1600 zł,
  • o ponad 40 km/h – recydywa 2000 zł,
  • o ponad 50 km/h – recydywa 3000 zł,
  • o ponad 60 km/h – recydywa 4000 zł,
  • o ponad 70 km/h – recydywa 5000 zł.

Napisz komentarz
Komentarze
Grypsujący kierowca 25.08.2022 18:37
Uważajcie przy przejściu dla pieszych na ul.Kopernika (od strony podkowy). Tam policjanci czają się na kierowców którzy wjeżdżają na pasy gdy znajduje sie na nich pieszy. Auta stoją zaparkowane do samego przejscia także jadąc nie zauważycie ze ktoś wlasnie wlazi na jezdnię.Pieszego widac dopiero jak wyjdzie zza zaparkowanych aut. Oczywiscie pałownia nie reaguje na złe parkowanie bo jest im to na rękę i można innych kroić. Policja nie jest by Nas chronic i dbać o porządek tylko po to zeby zbierać pieniądze. Nie mam dla nich żadnego szacunku bo to pospolici idioci z brakiem perspektyw na poprawę.

Julian_T 24.08.2022 14:04
Myślałem, że w BMW zdarzają się niemalże powszechnie kretyni płci męskiej - tymczasem w środę na trasie do Olszyny dala popis dama w BMW nr rej. DLB RY 73. Polecam tę paniusię Policji - zapisała się na kamerce podczas wyprzedzania na zakazie.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama