Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
niedziela, 2 października 2022 04:39
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ksiądz z Ruszowa skazany prawomocnym wyrokiem za pedofilię nadal nie jest w więzieniu

Z początkiem czerwca informowaliśmy o rozstrzygnięciu Sądu w sprawie księdza Piotra M. z Ruszowa. Prawomocnym wyrokiem ksiądz został skazany na 4 lata pozbawienia wolności za molestowanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek. Po ponad dwóch miesiącach od wyroku ksiądz nadal cieszy się wolnością.
Ksiądz z Ruszowa skazany prawomocnym wyrokiem za pedofilię nadal nie jest w więzieniu
Autor: zinfo.pl
Oceń

Sprawa Piotra M., księdza z parafii w Ruszowie to pokłosie filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. W kilka dni po premierze filmu na facebookowym profilu autora pojawił się wpis kobiety, która wskazała księdza z Ruszowa jako jednego z księży molestujących dzieci. 23. maja 2019 roku Piotr M. został wyprowadzony z plebani w Ruszowie pod eskortą policjantów i od tego czasu przed sądem toczyło się postępowanie w jego sprawie. Ostatecznie do zgorzeleckiej prokuratury zgłosiło się 18 osób w przeszłości wykorzystywanych przez księdza.

Po kilku rozprawach w marcu 2020 roku sąd pierwszej instancji uznał Piotra M. winnym molestowania dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek i skazał księdza na karę 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Obrona zakwestionowała wyrok i złożyła apelację. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, byłemu już proboszczowi, dał możliwość opuszczenia aresztu za poręczeniem majątkowym, z czego ten skorzystał. 6 października 2021r. odbyła się rozprawa kończąca przewód, jednak ogłoszenie wyroku odroczono do 20 października 2021r. Sąd Okręgowy w Jelenie Górze podobnie jak sąd pierwszej instancji uznał Piotra M. winnym. Obniżył jednak karę z 5 do 4 lat pozbawienia wolności i zakaz pracy z dziećmi z dożywotniego na 15 lat. Ksiądz jednak nie trafił za kraty, gdyż obrona złożyła wniosek o kasację do Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy odrzucił skargę kasacyjną, co oznacza, że Piotra M. obowiązuje dożywotni zakaz pracy z dziećmi, a w więzieniu ma spędzić cztery lata. Mimo że od prawomocnego wyroku minęły już ponad dwa miesiące, skazany nadal przebywa na wolności, bowiem złożył wniosek o odroczenie wykonania kary. Zgorzelecki sąd wyznaczył posiedzenie w tej sprawie na 22 września i do tego czasu wstrzymał wykonanie kary.

Dziś o sprawie napisał Onet i opisuje również stanowisko mamy pokrzywdzonej dziewczynki:

"Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego mimo prawomocnego wyroku Piotr M. nie odbywa jeszcze kary i pozwala mu się na dalsze zatruwanie życia mojej rodziny. Telefony do bliższych i dalszych mi osób oraz rozsiewanie nieprawdziwych i negatywnych informacji na mój temat przypominają sytuację z czasu trwania procesu. Takie nękanie na nikogo nie podziałałoby dobrze. Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości doprowadzi tę sprawę do końca. Czekamy na to, by Piotr M. przestał uprzykrzać życie nam i innym.  Nic nie cofnie krzywdy mojej córki, ale staramy się żyć dalej i powoli leczyć zadane jej rany. Do tego potrzebujemy spokoju" 


Napisz komentarz
Komentarze
Mercenas 24.08.2022 14:34
Normalnie nic tu nie ma dziwnego. Jest adwokat są pisma.

Duduś 23.08.2022 22:49
Kościół rzymsko katolicki nigdy nie był nośnikiem jakichkolwiek pozytywnych wartości. Stał się jedną z najbardziej pazernych, cynicznych i zdemoralizowanych instytucji w świecie religii. Zaczynali od stajenki – a pławią się w korycie mamony i nierządu....

Walter 23.08.2022 22:43
Chrześcijaństwo – szczególnie w wydaniu rzymsko katolickim - to tylko nadęta do niewyobrażalnych rozmiarów mega pułapka chwytająca morderczo za gardło całe narody i trzymająca je wiekami w żelaznym uścisku. To jest naprawdę wyjątkowa religia. Wyrzyna innowierców, łupi własnych wyznawców od ponad 1600 lat, dno moralne się pleni, hipokryzję podniosła niemalże do rangi sztuki i ciągle ma się dobrze. Nie ma jednak granic głupoty, których jej wyznawcy by nie potrafili przekroczyć. Bo jak mawiał Daniel Defoe: Ze wszystkich plag, jakie nawiedzają ludzkość, tyrania kleru jest najgorsza.

Donaldinio 23.08.2022 22:38
A Józek z Księginek - nikogo nie molestował, tylko obrobił dwie komórki i poszedł siedzieć, bo nie miał kolegi biskupa i nie miał pieniędzy na kasację. Takie jest deklarowane przez Ziobrę i Kaczkodana - Państwo Tfu! Prawa i Sprawiedliwości. Fuj!

16tyLogin 24.08.2022 14:30
Księginki tym stoją że się tu obrobi a tam zakitrasi i vzasem nawet zamkną

Kowalski 23.08.2022 21:00
I co na to pan minister Wójcik który w telewizornii z uśmiechem na ustach jak papuga nadaje : " Wszyscy są równi wobec prawa "

lokals 23.08.2022 19:43
poucza o moralności a zgorszenie robi, z pewnością wiele jest ofiar ale milczą ze zwoją traumą może tak ich szkolą lub dobierają do posługi, brawo! za odwagę w gwałceniu dzieci a teraz strach że będzie ***em w więzieniu dziś seminaria puste

Acek 23.08.2022 19:06
Zdaje się że film o sprawie powstał. https://youtu.be/ShO79JHt-TI Cięgiem pada, siadam oglądać.

Redemptor 23.08.2022 19:04
Kościół rzymsko katolicki nigdy nie był nośnikiem jakichkolwiek pozytywnych wartości. Stał się jedną z najbardziej pazernych, cynicznych i zdemoralizowanych instytucji w świecie religii. A zaczynali od stajenki – a pławią się w korycie mamony i nierządu.. ============ Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia, - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych szamanów, zbrodniarzy, oszustów, seksualnych dewiantów, pedofilów, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, znawców urojonych niepokalanych poczęć i wiecznych dziewictw, którzy na twarzach noszą od wieków faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą i rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

LTS 23.08.2022 18:41
Qrva mac ... Za posadanie 0.5 g trawki grozi do 3 lat , wieksza ilosc do 10 . Pedofil z wyrokiem 4 lata . Pojechany kraj na maksa . Oby go tam pod *********** ******* i w najlepszym wypadku zeby kiszka wyszla .... Niestety , pewnie ochronki i nietykalny s***** ....

Prusakolep 23.08.2022 17:51
Dobra, to mały instruktaż jak się w Androidzie pisze §. §§§ to się przydaje jednak Trzeba dwa razy w to samo miejsce wbić duże "S" , może trzeba kilka prób ale wychodzi. W końcu posadzą razem z podobnymi §ami i nawet za dobrae sprawowanie po 2 latach wypuszczą.

Wujek dobra rada 24.08.2022 09:24
Lewy ALT i na klawiaturze numerycznej 21 lub 0167, puścić ALT i mamy §.

Prusakolep 24.08.2022 14:32
W Androidzie na ekranowej się nie da tak.

Maniek 23.08.2022 17:36
Nie siedzi bo ma wsparcie biskupa diecezjalnego i czeka na akt ułaskawienia wielebnego i świątobliwego prezydenta.

Hebel 23.08.2022 17:24
Nieścisłość chyba jest: - 1 wyrok: 5 lat odsiadki i dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Odwołanie. - 2 wyrok: 4 lata odsiadki i 15 lat zakazu pracy z dziećmi. Wniosek o kasację do sądu najwyższego. Odrzucony. To skąd 4 lata odsiadki i dożywotni zakaz pracy z dziećmi? Czwórka z drugiego wyroku i zakaz z pierwszego???

Rysiek 23.08.2022 13:52
Prawo musi działać bo będą samosądy.

apostazja 23.08.2022 20:07
prawo w tym kraju nie funkcjonuje, a samosąd w takich przypadkach by był najlepszy

Jose 24.08.2022 06:28
od ciebie trzeba zacząć

Marian 23.08.2022 12:53
Niestety w tym kraju czarna sekta jest nietykalna !!!

Marian 28.08.2022 22:50
Każdego można oskarżyć , jak ktoś się komuś nie podoba, obecnie coraz więcej ludzi nie lubi Kościoła i księży, dlatego obawiam się , aby Sądy które z własnego doświadczenia poznałem, że są stronnicze, nie wydawały wyroków pod zapotrzebowanie ich zwolenników. Nie wiem dlaczego we wszystkich artykułach dotyczących tego księdza , nie widziałem wypowiedzi jego osoby i obrony , tylko nagonka szła w jedną stronę. Dlatego nie wiem czy ten wyrok był sprawiedliwy. A jak nie , o jak by się czuł jeden z drugim krzykacz, gdyby to dotyczyło jego osobiście.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Woda zdrojowaTreść komentarza: Ufff no jak będzie ok a jak nie gdzie plan B ,co z oczyszczalnią ścieków itp Samorządy to kpina z wyborców diety i opowiadanie bajekData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:25Źródło komentarza: Świeradów-Zdrój. 2 miliony inwestycji w stacje uzdatniania wodyAutor komentarza: Mieszko z puszczyTreść komentarza: No zabawa zabawa a mury się sypią kiedy remonty oraz inwestycję w zamek bo oferta słaba czas do ministra Gińskiego napisać o pomoc ale kto to zrobi samorząd nie więc ktoData dodania komentarza: 01.10.2022, 06:22Źródło komentarza: Księstwo Czocha. Kuglarze i turniej rycerski - fotogaleriaAutor komentarza: wegielekTreść komentarza: morawiecki klejny raz zrobil z mordy cholewe przeciez na skladach zalega wegiel po tysiaku dosc bandy pisowskich oszustowData dodania komentarza: 01.10.2022, 05:17Źródło komentarza: Rząd uruchomił porównywarkę cen węgla. To brzmi jak ponury żart. Sprawdzamy, jak działaAutor komentarza: MarudaTreść komentarza: Panowie policjanci i ich dyżurny powinni znać przepisy dotyczące tworzenia kolumny pojazdów uprzywilejowanych. Takie eskortowanie prywatnego auta, choćby w najlepszej wierze to bezprawie i narażenie na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Nawet na tym filmiku widać, że eskortowany pojazd jest dość daleko za autem policyjnym. Wystarczy, że ktoś przepuści uprzywilejowany a nie zwróci uwagi na pędzący za nim cywilny pojazd i tragedia gotowa. Jeśli już chcieli pomóc to powinni zabrać ciężarną do radiowozu a kierowcy kazać jechać do szpitala zgodnie z przepisami. Zaprezentowane działanie to głupota a jeszcze się tym chwalą.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 04:38Źródło komentarza: Wideo. Lubańscy policjanci eskortowali ciężarną do szpitala
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama