Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:11
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Rekordowa sprzedaż cukru. Polacy zostawili w sklepach dziesiątki milionów złotych

W lipcu padł rekord sprzedaży cukru. Polacy kupili ponad 13 milionów kilogramów. Wydali na to trzy razy więcej niż rok temu.
Rekordowa sprzedaż cukru. Polacy zostawili w sklepach dziesiątki milionów złotych
Autor: iStock
Oceń

W wakacje sprzedaż cukru zawsze wzrasta. Średnio o 20-30 proc. Jest to związane z przygotowywaniem przetworów na zimę. W tym roku zapotrzebowanie na ten surowiec było jednak wyjątkowe.

Jak podsumował portal dlahandlu.pl, w lipcu sprzedaż w sklepach małoformatowych osiągnęła rekordowy poziom 13,3 mln kg. To o 83 proc. więcej niż w lipcu 2021 roku i ponad dwa razy więcej niż w czerwcu tego roku. Klienci tych sklepów zostawili w kasach ponad 73 mln zł. Ponad trzy razy więcej niż rok temu.

Tak wysoki popyt na cukier, to – jak mówi w rozmowie z dlahandlu.pl Zdaniem Elżbiety Szarejko z CMR Polska, to – jak powiedziała portalowi dlahandlu.pl – „efekt doniesień o brakach dostępności i limitach na ten produkt w dyskontach, a także obaw o dalsze podwyżki”. 

– Najmocniej wzrosła sprzedaż zwykłego cukru białego (który odpowiada za 95 proc. wolumenu sprzedaży cukru w tym kanale sprzedaży), ale gorączka cukrowa objęła też cukier trzcinowy, a także cukier puder – dodała Szarejko.

I przypomniała, że szczyt cukrowej paniki miał miejsce w trzecim tygodniu lipca. Sprzedaż była wówczas trzy razy wyższa niż przed rokiem.

– Klienci nie tylko przychodzili wtedy częściej po cukier, ale też kupowali jednorazowo znacznie więcej opakowań – na co ósmym paragonie pojawiało się 10 lub więcej kilogramów cukru. Przybyło też klientów, którzy przychodzili do sklepu tylko po cukier – w szczycie paniki cukrowej, co czwarta osoba kupująca cukier nie sięgała po żadne inne produkty – podsumowała Szarejko.

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Kris 23.08.2022 15:46
Narobili hałasu w mediach i zaczął się hejt, na dodatek mieszanie do tego polityki, a rząd tylko zlikwidował VAT na żywność i za ceny cukru nieodpowiada. Poza tym cukier w diecie trzeba ograniczać, a przetwory można kupić w sklepach. Ale niech każdy sobie kupuje co chce i robi z tym co chce, dodam że to tylko mój punkt widzenia i moja opinia. Jeżeli ktoś odniesie się do mojego komentarza, to mam prośbę, żeby mnie nie wyzywał ni obrażał, bo ja naprawdę szanuje ludzi i każdemu życzę dobrze. Pozdrowienia dla wszystkich czytelników i nie tylko.

G 23.08.2022 10:26
Oto chodziło pisowi. W kasie państwa pustki, trzeba kombinować. Zaraz wymyśla coś nowego żeby dziury łatać

s.Kinga 22.08.2022 21:21
Pod Twą obronę, Ojcze na niebie, grono Twych dzieci swój powierza los, Ty nam błogosław, ratuj w potrzebie i broń od zguby, gdy zagraża cios. Czy toń spokojna, czy huczą fale, gdy Ty Twe dzieci w Swej opiece masz wznosimy modły dziś ku Twej chwale, boś Ty nam tarczą, Boże Ojcze nasz.

Cezary Cezary 22.08.2022 18:01
Sami działkowcy i cukiernicy w tej Polsce, teraz trzeba postawić w ogrodzie bioreaktor na metan i kupkać do nocnika, bo gaz tak drogi że nie będzie na czym piec i gotować te weki.

Tragedia 22.08.2022 15:07
W tym kraju ludzie są tak uzależnieni od Telewizorów,i tak otępiali tym co gada im ta banda,ze nawet jakby powiedzieli im ze muszą zjeść własne *** bo nie wolno spuszczać tego w kiblu,to 50% tego otępiałego społeczeństwa pewnie nasrala by sobie na talerze i zaczęła jeść.Kur.. ludzie wy sami pod sobą dołki kopiecie ???

Vege 22.08.2022 13:46
Cukier to biała śmierć.Najlepiej ograniczyć do minimum

Ewa 22.08.2022 12:11
No i po co? Niebawem cena cukru zacznie spadać.

Realista 23.08.2022 10:33
Oj, raczej nie. Jak już cwaniacy podnieśli cenę to już jej nie opuszczą. Co, nie kupisz?. Może mniej ale kupisz.

Analityk rynku 22.08.2022 10:11
I oto chodziło ekipie rządzących. Zapasy były nadmierne - a tu kampania cukrownicza - do Rosji już nie pójdzie no to trzeba coś wymyślić. Na chwilę wstrzymali dostawy do sklepów, okazały się komunikaty - że tylko po 3 kg na osobę - puścili famę że będą braki a ponadto wyższe ceny. I durnowaty ludek rzucił się do czyszczenia magazynów sklepowych - Efekt! Miliardy w kasie ... pustki w portfelach. Wykupili nawet cukier trzcinowy!

Vvv 22.08.2022 12:37
Dokładnie, ciemnogród łyknie wszystko. Obiecanki wyborcze również.

Ja nr 1 22.08.2022 21:56
Ale bzdury. Sklepy i magazyny są rządowe? Wasi idole z PZPR sprzedali polskie cukrownie głównie Niemcom, sklepy to też głównie zachodni kapitał to realizują swoje interesy. Te TVN- y to wam całkiem mózgi wyprały.

H 23.08.2022 10:27
Ciemny lud już się odezwał,??

Realista 23.08.2022 10:36
Poniżej "Ja nr 1" już wszystko wyjaśnił. Ma 100% racji. Cukrownie i sklepy na tym zarobiły, a nie rząd RP.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama