Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:45
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Mamy kolejnych milionerów. Padły „szóstki” w Lotto

Żeby wygrać, trzeba grać – tę zasadę zna chyba każdy z nas. Lecz tylko niektórzy mogą w pełni posmakować, jak teoria przekuwa się w praktykę.
Mamy kolejnych milionerów. Padły „szóstki” w Lotto
Autor: Canva
Oceń

Szczęściu trzeba pomóc

Od kilku dni punkt Lotto przy ulicy Dalekiej w Bytomiu z pewnością może cieszyć się większym zainteresowaniem miłośników gier liczbowych. To tam nabyto los, który odmienił komuś życie – finansowo.

Totalizator Sportowy ogłosił, że „klient wygrał łącznie aż 5 226 909,90 zł (łączna kwota jest sumą: 3 wygranych II stopnia, 3 wygranych III stopnia, 15 wygranych V stopnia oraz 15 wygranych VII stopnia)”. Tym samym w Bytomiu padł rekord – do tej pory w ramach loterii Eurojackpot jeszcze nikt nie miał tam okazji zdobyć takich pieniędzy.

Niedawno na mapie miast, w których kasa „spada z nieba”, kolejny raz zapisał się Wrocław. Zakład kupiony w kolekturze przy Świdnickiej przyniósł szczęściarzowi (pani bądź panu) wygraną w wysokości 2 523 381,50 zł. „Jest to 30. główna wygrana w Lotto i Lotto Plus, która padła we Wrocławiu” – poinformował portal Bytomski.pl.

Lipiec nie mniej obfity

Sierpniowe wygrane to efekt dobrej passy, która trwa co najmniej od lipca. Jak poinformował serwis WP Finanse, z wysokiej wygranej w Eurojackpot (ponad 1,8 mln zł) może cieszyć się ktoś, kto skreślił kupon w Błoniu w województwie mazowieckim. W Sulęcinie w województwie lubuskim rozbita została kumulacja w Lotto, która dała zwycięzcy niemal 6,4 mln zł wygranej. Tego samego wieczora padła też główna wygrana w Lotto Plus – cieszyć się może osoba, która kupiła kupon w Zamościu. Z „szóstki” w Lotto Plus mógł cieszyć się także ktoś, kto zwycięski los kupił w kolekturze w Kielcach. Podobna sytuacja miała miejsce w Kaliszu Pomorskim.

Do podziału ze skarbówką

Niestety powodzenie w grach liczbowych nie oznacza szczęścia w podatkach. Tak dużymi wygranymi pieniędzmi trzeba podzielić się ze skarbówką. Podatek wynosi 10 proc. od wartości wygranej. Do instytucji skarbowej daninę przelewa organizator przedsięwzięcia.


Napisz komentarz
Komentarze
Taker 14.08.2022 14:37
Na dzisiejsze czasy bez miliona na ustatkowanie...

lubanianka 14.08.2022 10:20
Niestety podzielić się z Urzędem Finansowym trzeba również w innych krajach UE. Tam też bywa, że 50% trzeba oddać, ale i mniej też. Każdy przychód pomijając preferencyjny, jest wszędzie opodatkowany. Podatek odprowadzony idzie na dzieci, szkoły, leczenie, drogi, ochronę środowiska, pomoc seniorom, itp. Tylko złodziej nie oddaje, chyba, że bierze i dostaje - za kratkami.

Barbara. 15.08.2022 10:35
Z tym wyjątkiem że tam pieniądze idą na dzieci, szkoły itd. U nas na tępą propagandę i na inwestycje które wykonują ludzie którzy się na tym nie znają "kolesie i rodzina pisowców"

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama