Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 11:12
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

#PixelMania2k22 już w ten weekend w Lubomierzu!

Po covidowej przerwie po raz kolejny w Lubomierzu odbędzie się Pixelmania. Spotkanie cosplayerów i fotografów, na które przyjeżdżają ludzie z ponad 25 krajów i 5 kontynentów! Warto zauważyć, że PixelMania to jedno z nielicznych wydarzeń artystycznych o zasięgu światowym organizowane w naszym regionie.
#PixelMania2k22 już w ten weekend w Lubomierzu!
Oceń

W najbliższą sobotę, 13 sierpnia zapraszamy na rynek w Lubomierzu gdzie o 10:30 wykonywane będzie wielkie grupowe zdjęcie wszystkich uczestników #PixelMania2k22. Dzięki temu przybyli na lubomierski rynek goście będą mogli spotkać na żywo postacie z gier, komiksów, mang i bajek, ale także zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie.

(Fotograf: https://www.facebook.com/studio.zahora.eu Cosplayer: https://www.facebook.com/waspany )

Historia imprezy

Po czterech latach umiejscowienia wydarzenia we Wleniu, w 2019 organizator, na serdeczne zaproszenie burmistrza Marka Chrabąszcza oraz radnych, zdecydował się przenieść PixelManię do Lubomierza i został tam bardzo gorąco przyjęty przez mieszkańców Lubomierza.

(Fotograf: https://www.facebook.com/azproductioncosp Cosplayer: https://www.facebook.com/tenkoucosplay/)

Czym jest cosplay?

Cosplay to niesamowita pasja oraz magiczne hobby, w którym zdolni artyści tworzą stroje z bajek, filmów bądź gier a następnie wcielają się w dane postaci na różnego rodzaju wydarzeniach. Dzięki cosplayerom możemy spotkać swoje ulubione postaci żywcem wydarte z świata marzeń bądź snów.

“Cosplay to nie tylko „przebieranie się”. To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” – mówił Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora (https://www.facebook.com/studio.zahora.eu).

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Idea imprezy

Głównym celem PixelManii jest zaprezentowanie uroków naszego regionu, jako miejsca pełnego niesamowitych miejsc i idealnych miejsc, tylko czekających na to by stworzyć w nich nową opowieść. To także umożliwienie fotografom i cosplayerom dzielenie się swoim doświadczeniem, oraz wiedzą, dzięki czemu każdy z uczestników wyjdzie z tego wydarzenia bogatszy o nowe doświadczenia. Rezultatem imprezy są tysiące zdjęć promujące Miasto i Gminę Lubomierz oraz cosplay na całym świecie.

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.Napisz komentarz
Komentarze
Godziny 12.08.2022 23:48
Wszystko fajnie tylko od której do której jest ta impreza?

janek 11.08.2022 08:55
Bardzo mi się to podoba !!!!!

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama