Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 10:36
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

LAWA 2022. Kto zagra na lubańskim rynku?

Jubileuszowa 20. Lawa za niespełna miesiąc. Miejski Dom Kultury przedstawił artystów, którzy wystąpią na lubańskim rynku. Oprócz muzyki ma być plaża, kino pod chmurką, nauka tańca i ogrom atrakcji dla dzieci.
  • Źródło: MDK w Lubaniu
LAWA 2022. Kto zagra na lubańskim rynku?
Oceń

Lawa odbędzie się 20 i 21 sierpnia na lubańskim rynku i ma być znakomitą okazją na wspólną rodzinną zabawę.

W sobotę będziemy mogli posłuchać występów lokalnych zespołów, obejrzeć film pod chmurką, posłuchać na żywo muzyki filmowej, a także pośmiać się podczas występu Damiana Skóry. W niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Tadeusz Seibert, a przez cały dzień będzie można m.in. dobrze zjeść, nauczyć się tańczyć z Kubańczykiem Alexisem Vinentem, a także odpocząć na specjalnie przygotowanej plaży, a na koniec poszaleć na Afterparty z M-Drums, Dj NH oraz Alexisem. - zachęca miejski Dom Kultury.

A co czeka na mieszkańców w niedzielę?

Zabawę rozpocznie Babylon Tribiute Band. Z kolei po występie Agaty Hylińskiej & Aretaya na scenie pojawi się The Nierobbers. To „młody”, obiecujący zespół rodem z Elbląga. Porusza się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej pachnącym również wiatrem i wodą. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju oraz wielokrotnym zdobywcą Nagrody Publiczności. Zespół koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności. Grupa ma w dorobku trzy płyty długogrające i występy na wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach żeglarskich i turystycznych w Polsce.
Swoje 5 minut będą mieli także fani hip-hopu. O godzinie 17 wystąpi Abradab. Pochodzi ze Śląska, a hip-hopem zainteresował się na początku lat dziewięćdziesiątych. Miał wówczas 14 lat. Razem z Joką i Magikiem założył kultowy skład Kaliber 44. Jest mistrzem słowa, jego teksty pełne są trafnych porównań, świetnych rymów i gry słownej. Oprócz pisania tekstów Abradab jest też bardzo dobrym producentem, co udowadniał każdą z płyt, które były wydawane jako Kaliber 44 i jako jego solówki. Wraz z nim na scenie zaprezentuje się Rahim i Kleszcz we wspólnym projekcie ARKanoid.
Gwiazdą wieczoru 20. Edycji LAWY będzie natomiast Tadeusz Seibert. Artysta pochodzi z Malborka. Ukończył wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po raz pierwszy na scenie wystąpił mając 5 lat w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola”. Jest laureatem wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwali piosenki w Europie. W Polsce wywalczył Złotą Nagrodę na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”, Grand Prix Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. i 70., głównej nagrody na Festiwalu im. Anny German i wielu innych. Ponadto występował w telewizyjnych konkursach wokalnych, tj. Mam talent!, Śpiewaj i walcz, Must Be the Music. Tylko muzyka. Był także uczestnikiem programu „Szansa na sukces”, finalistą X edycji „The Voice of Poland” oraz uczestnikiem 58. i 59. edycji KFPP Opole 2021 oraz 2022.

Oprócz wymienionych artystów nie zabraknie innych atrakcji. Na scenie zaprezentuje się Smokey Tribute Band. Będzie można m.in. dobrze zjeść, nauczyć się tańczyć z Kubańczykiem Alexisem Vinentem, a także odpocząć na specjalnie przygotowanej plaży, a na koniec poszaleć na Afterparty z M-Drums, Dj NH oraz Alexisem. Kolejne szczegóły na temat wydarzenia wraz z godzinami występów artystów Miejski Dom Kultury przedstawi w przyszłym tygodniu. 


Napisz komentarz
Komentarze
Obywatel 15.08.2022 08:39
Takiej klapy, jak żyję, jeszcze w Lubaniu nie było.Nawet kopia Agatowego Lata nie pomogła. Wstyd dla władz miasta Lubania to za mało powiedziane.

gogo 01.08.2022 19:01
spoko, spoko, w sobotę RAZEM 81 da czadu

pis 01.08.2022 12:49
w dolnośląskim lubań to wychodek

Szczęśliwy 31.07.2022 11:13
,, Kto murzyna ma u tego murzyn gra ''

Mors 30.07.2022 18:13
Jeżeli Lawa jest dla zwykłych mieszkańców nie koneserów to może zróbmy konkurs wśród lubaniaków kto zna te gwiazdy?

Tom 30.07.2022 09:50
Kolejny raz burmistrz okazał się kłamcą obiecując remont amfiteatru.Od lat 90tych samorządowcy wyznają zasadę: nic się tu nie opłaca,zaorać,zakopać i ustawić się przy korycie , nasadzić dookoła kwiatków ,aby ludzie nie mówili,że nic nie robimy.

Ania 29.07.2022 23:10
Czyli amfiteatr jest już do likwidacji skoro nic tam się nie organizuje. Szkoda, niesamowite miejsce z historią.

Jupik 29.07.2022 22:35
Hahaha...

Mario 29.07.2022 21:23
Serio no masakra jakaś, trzeba do miasta ceramiki będzie pojechać. Brawo organizator dno dna, muł i kamieni .....

Anonimka 29.07.2022 20:50
Jedynym wybawieniem z tej całej imprezy będzie Abradab wraz z Rahimem i Kleszczem,nic poza tym ciekawego nie będzie.

Zawiedziony mieszkaniec 29.07.2022 20:12
Jestem ciekaw czy lubań tym razem wystawi chociaż dobrą scenę pod tych "artystów"?? A nie to co było podczas festiwalu minerałów lub majówki gdzie nie było możno przejść obok owej "sceny" i się nie zaśmiać z obrazu nędzy i rozpaczy patrząc co jest rozłożone?

Zainteresowany 29.07.2022 19:51
Jestem mieszkańcem Lubania- apel; zamiast pisać komentarze typu neguję , lub aprobuję - stworzyć na stronie zakładkę z pomysłami ,, Jak NASZE MIASTO ulepszyć ,co zmienić, kto mógłby w tym pomóc''. Pytanie do redaktora- ,,da się ''-(cytat).

Lubaniosta 29.07.2022 19:46
Sami kelnerzy z pseudo gwiazd, katastrofa.

Disco disco 29.07.2022 16:09
Dni lubania za kazdym razem coraz gorsze drogi do amfiteatru fajnie porobili to moglo by miasto za obiekt sie wkoncu zabrac.. dobrze ze dni henrykowa godnie nam zastępują lubanska tandete

Wiesiek 29.07.2022 15:08
Tak to jest jak za organizację takiej imprezy jak LAWA zabierają się amatorzy. No cóż dobrze, że w tym samym czasie jest Bolesławieckie Święto Ceramiki. Pani dyrektor Glodek na razie niczym nie zachwyca. Kontynuuje dotychczasowe imprezy, które stają się mega słabe. Dyrekcja MDK niestety nie ma zmysłu artystycznego i kompletnie nie zna oczekiwań mieszkańców.

Apacz? 30.07.2022 00:25
Czuć powiew dobrego gustu z Iłowy

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama