Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 04:05
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Strażak z Lubania na konferencji w Londynie

W ubiegłym tygodniu w Londynie odbyło się spotkanie darczyńców oraz organizacji wspierających dostawy sprzętu pożarniczego z Wielkiej Brytanii dla Ukrainy. Na spotkanie zaproszony został między innymi strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu mł. bryg. Grzegorz Wypych, który wraz z kolegami w ramach platformy Aid4UA, uruchomionej z inicjatywy Komendanta Głównego PSP, koordynował i pomagał w przekazywaniu pojazdów pożarniczych oraz pomocy rzeczowej stronie ukraińskiej.
  • Źródło: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
Strażak z Lubania na konferencji w Londynie
mł. bryg. Grzegorz Wypych - drugi z prawej
Autor: KG PSP
Oceń

Oprócz strażaka z Lubania na spotkanie zaproszeni zostali również bryg. Grzegorz Borowiec z Komendy Głównej PSP oraz bryg. Janusz Majtyka z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu.

W spotkaniu udział brali również przedstawiciele:

Fire Aid ( fundacja koordynująca dostarczanie pomocy dla Ukrainy po stronie brytyjskiej);

Home Office Wielkiej Brytanii;

Fire Industry Association (UK);

Fire Chiefs Council (UK);

Londyn Fire Brigade (UK);

Eastern Alliance for Safe And Sustainable Transport (UK);

MSA Safety;

Angloco;

Glinde Fire Brigade (DE);
a także wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Meri Akopyan oraz zastępca komendanta DSNS Ukrainy Roman Prymush.

W trakcie spotkania omawiano dotychczasową organizację pomocy, w tym transportu 3 konwojów pojazdów pożarniczych z Wielkiej Brytanii do magazynu Państwowej Straży Pożarnej w Nisku (woj. podkarpackie) oraz wyzwania jakie pojawiły się w trakcie poprzednich transportów, a także plany dalszej współpracy. Dyskusji poddano również bieżące potrzeby strony ukraińskiej oraz ewentualne możliwości ich zaspokojenia.

Uczestnicy spotkali się także z minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Panią Priti Patel oraz minister ds. ochrony przeciwpożarowej Panią Sarah Dines. Obie przedstawicielki brytyjskiego rządu zapewniły, że władze Wielkiej Brytanii będą wspierać dalsze dostawy pomocy realizowanej we współpracy z Państwową Strażą Pożarną dla DSNS Ukrainy.Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama