Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 08:42
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

COVID-19 wraca. Premier ostrzega przed kolejną falą, a w powiecie mamy jedno zachorowanie

Włochy, Niemcy, Izrael. W tych krajach przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Również premier Polski ostrzega przed kolejną falą, choć w maju rząd zniósł stan epidemii. W powiecie lubańskim i powiatach ościennych codziennie odnotowuje się nowe, pojedyncze zachorowania, wczoraj w Polsce zachorowały 374 osoby.
COVID-19 wraca. Premier ostrzega przed kolejną falą, a w powiecie mamy jedno zachorowanie
Autor: iStock
Oceń

Według ostatniego raportu zakażeń Ministerstwa Zdrowia, w Polsce wykryto 374 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 50 to ponowne infekcje. Odnotowano 7 zgonów, z czego 1 wyłącznie z powodu COVID-19. W powiecie lubańskim zachorowała jedna osoba i jest to nowe zachorowanie. Warto dodać, że ilość wykonywanych testów też jest bardzo mała, wczoraj w powiecie lubańskim wykonano ich tylko dwa. W sąsiednich powiatach - bolesławieckim i lwóweckim odnotowano po jednym zachorowaniu, jedynie w powiecie zgorzeleckim nie było nowych przypadków. W województwie dolnośląskim odnotowano z kolei 37 nowych zachorowań.

Oznacza to, że od 4 marca 2020 roku liczba zakażeń wyniosła już 6 011 660 i zarejestrowano 116 400 zgonów.

Zagrożenie COVID-19 osłabło i jeszcze w maju rząd zdecydował o zniesieniu stanu epidemii. Jednocześnie cały czas jest mowa o tym, że koronawirus powróci. Zapewne stanie się to jesienią, kiedy czeka nas kolejna fala zakażeń.

– Mam nadzieję, że nie, ale przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID-19 może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne. To jedna rzecz, ale druga, to zaszczepmy się tą trzecią albo czasami czwartą dawką. Ja sam za kilka tygodni chcę przyjąć czwartą dawkę, ponownie się zaszczepić – powiedział premier Mateusz Morawiecki w internetowym podcaście.

Tymczasem w Europie zagrożenie jest już bardzo widoczne.

– Zapowiadana letnia fala koronawirusa stała się niestety rzeczywistością – przyznał już tydzień temu minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach.

I dodał, że obecny wariant wirusa łatwo się przenosi. Dlatego zaapelował o szczepienie się. Miał na myśli zwłaszcza osoby starsze. Minister przyznał, że przyjęcie preparatu ochronnego nie chroni w 100 procentach przed chorobą, ale pomaga przejść ją łagodniej.

Niepokojące zmiany widać także we Włoszech. Przypomnijmy, że w 2020 roku, gdy wirus pojawił się w Europie, to właśnie ten kraj został bardzo mocno dotknięty pandemią koronawirusa. Włoskie Ministerstwo właśnie poinformowało o 62 tys. nowych zakażeń i 62 zgonach. A stało się to zaledwie tydzień po zniesieniu większości restrykcji pandemicznych. Minister zdrowia Pierpaolo Sileri stwierdził, że „Przypadki COVID19 wzrosną na pewno i będziemy mieli też następne fale, nie tylko tę w lecie, ale i sezonowe epidemie”.

Z kolei w Izraelu otwarcie mówi się już o szóstej fali. Drugi dzień z rzędu odnotowano tam ponad 10 tys. nowych zakażeń. Takie wartości zauważono ostatnio na początku kwietnia. Rośnie również liczba ciężkich zachorowań. Dane z 20 czerwca mówią o 15 ofiarach śmiertelnych. W szpitalach w poważnym stanie znajduje się 180 pacjentów, 37 z nich wymaga pomocy respiratora.


Napisz komentarz
Komentarze
lubaniak 24.06.2022 16:47
Jeden przypadek w powiecie?! Jestem ciekaw ile osób w tym czasie zmarło na nowotwory? Ile popełniło samobójstwo" czy, ile osób zginęło w wypadkach?

Leonidas 22.06.2022 13:20
W końcu będą rystrykcje ,bo chociaż nikt nie będzie wychodził na ulicę protestować że znowu stopy procentowe do góry i inflacja szaleje. Trzeba ludzi na smyczy trzymać

regent 22.06.2022 13:17
Nie dogadali się z Pfizerem, czy może starszyzna czosnkowata zażądała więcej niż 330 miliardów dolców za tzw. „mienie bezspadkowe” i trzeba na czymś tej kasy jeszcze naczerpać….? Tak, czy inaczej apeluję do Wysokiej Redakcji: wysprzęglijcie się z tej „Operacji pandemia” i zajmijcie się realnymi problemami.

V 22.06.2022 12:07
Dajcie już spokój z tą propagandą, Wirus jest w odwrocie,, krzyczał Pinokio

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama