Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 03:01
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wideoinformator

W wideoinformatorze o modernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 oraz festynie czytelniczym.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Oceń

Tego lata będzie głośno w lubańskiej dwójce.  Właśnie w wakacje gmina zamierza zrealizować tam większość prac remontowych, na jakie w ubiegłym roku pozyskaliśmy spore fundusze.

Kolorowy i niezwykle bajeczny, pełny radości i uśmiechów najmłodszych, tym razem bez waty cukrowej i dmuchańców, ale za to z książką.

Już wkrótce rozpocznie się kompleksowy remont budynku Szkoły Podstawowej nr 2.

Prace obejmą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę elewacji, poszycia dachu i montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej, instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, instalacji kanalizacji sanitarnej i armatury łazienkowej, a także modernizację oświetlenia. 

- Nad całością zadania będzie czuwać inspektor nadzoru budowlanego, z którym jestem w stałym kontakcie i myślę, że nasza współpraca, współpraca z Urzędem Miasta zagwarantuje ukończenie prac przed 1 września – zapewniała Izabela Rożko, Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2.

Harmonogram prac uwzględnia konieczność zrealizowania zasadniczej części remontu podczas wakacji, tak aby działania ekip budowlanych nie kolidowały z funkcjonowaniem szkoły i uwzględniały bezpieczeństwo uczniów.

- Po modernizacji szkoła musi spełniać standardy określone w audycie energetycznym, czyli zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ale też zmniejszenie emisji i zużycie energii elektrycznej, energii cieplnej. I to się stanie, to będzie faktem – podkreślił Mariusz Tomiczek, Główny Specjalista ds. Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju.

Wartość inwestycji to ponad trzy miliony złotych, z czego milion siedemset złotych stanowi dofinansowanie, pozyskane w ramach projektu partnerskiego realizowanego wraz Gminą Gromadka oraz Lwówkiem Śląskim.

Z uwagi na remont, podczas wakacji kontakt z dyrekcją, nauczycielami i administracją szkoły będzie możliwy tylko telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.

 

Około stu pięćdziesięciu uczniów klas pierwszych z lubańskich podstawówek wzięło udział w Festynie Czytelniczym zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu.

Podczas imprezy dzieci zostały pasowane na czytelników biblioteki i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz przypinki, które z dumą prezentowały na kolorowych strojach bohaterów bajek.

- Mamy zamiar wprowadzić takie działanie jako działanie stałe, cykliczne i ma to na celu zapoznać maluchy z naszymi zbiorami, z naszą biblioteką, z faktem, że jesteśmy, jesteśmy aktywni i czekamy na tych młodych czytelników – zapowiedziała Izabela Uśpieńska-Domagała, Dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu

Czytanie książek to nie tylko niezbędny etap edukacji, sprzyjający rozwojowi mowy i innych procesów poznawczych. Książka to również brama do świata wyobraźni. Warto od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, że czytanie to nie przykry obowiązek, ale wielka przygoda.

- Uważam, że to jest świetna inicjatywa, zwłaszcza dla dzieci z klas pierwszych, które tak naprawdę uczą się, poznają literki, uczą się czytać, więc od najmłodszych lat powinno być to jak najbardziej promowane – podkreślała Marta Browarczyk, nauczycielka z SP4.

Festyn Czytelniczy dla pierwszaków zorganizowany przez lubańską bibliotekę pokazał, że nasze dzieci lubią czytać i mają swoje ulubione pozycje książkowe.

Natan jest fanem Plastusia – bohatera książki Marii Kownackiej.

- Dlatego, że jest takim fajnym małym ludzikiem i mieszka sobie w piórniku, i taka fajna ta bajeczka – mówił Natan, uczeń klasy 1c z SP4

Z kolei Wiktoria największa sympatią darzy Pchłę Szachrajkę z bajki Jana Brzechwy.

- No bo jest taka ciekawa i tak psoci, i to jest takie ciekawe i zawsze się rymuje i łatwo to się czyta, są fajne litery i w ogóle to jest takie… lekko bajkowe i trochę takie śmieszne, wszystko takie jest w tym fajne – opowiadała Wiktoria z klasy 1a z SP2.

Patrząc na entuzjazm młodych czytelników, jest nadzieja, że choć część z nich wybierze książkę zamiast smartfona czy tabletu.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama