Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 17:17
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna
Reklama

Włamywacze zatrzymani

Lubańskie policjantki zatrzymały dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do hali produkcyjnej. Włamywacze zostali spłoszeni przez ochroniarza w trakcie popełnienia przestępstwa. Dzięki analizie zapisów kamer monitoringu oraz błyskawicznemu działaniu funkcjonariuszek, kilka godzin później namierzono sprawców.
  • Źródło: KPP Lubań
Włamywacze zatrzymani
Oceń

Do usiłowania kradzieży z włamaniem do hali produkcyjnej znajdującej się na terenie Lubania doszło w niedzielny poranek. Dwóch młodych mężczyzn pokonało zabezpieczenie drzwi wejściowych prowadzących do zakładu skąd usiłowali dokonać kradzieży znajdującego się tam mienia. Podejrzani zostali spłoszeni przez pracownika firmy, który następnie powiadomił Policję. Sprawą zajęły się policjantki z Wydziału Kryminalnego. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności na miejscu zdarzenia w tym przejrzeniu zapisu monitoringu, policjantki wytypowały podejrzanych.

Szybko zatrzymano dwóch sprawców, którzy już tego samego dnia usłyszeli zarzuty. Wartość mienia, które „przez chwilę” było w posiadaniu 20 i 25-latka pokrzywdzony oszacował na kwotę nie mniejszą niż 13 tysięcy złotych. Podczas czynności z zatrzymanymi ustalono, że 20- latek poszukiwany jest do obycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Napisz komentarz
Komentarze
Krzysiek 12.06.2022 12:42
Brawo dla Policji. Szkoda tylko, że narażają swoje życie na łapanie pajaców, gdzie prokuratura zamiast wsadzać patoli do paki, daje jakieś śmieszne wyroki.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama