Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 30 września 2022 18:23
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Lubań. Za terroryzowanie sąsiadów trafił do aresztu

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o 61-letnim mieszkańcu Lubania, który za terroryzowanie sąsiadów trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz sprawę opisuje lubańska policja.
  • Źródło: KPP Lubań
Lubań. Za terroryzowanie sąsiadów trafił do aresztu
zdjęcie ilustracyjne
Oceń

W połowie maja br. policjanci z prewencji otrzymali zgłoszenie o tym, że 61- letni lokator jednego z mieszkań w Lubaniu terroryzuje sąsiadów, grozi pozbawieniem życia oraz spaleniem mieszkań. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Po przedstawieniu zarzutów Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Sprawca nie stosował się do określonych obowiązków. Kilka dni później 61- latek wszczął kolejną awanturę wobec sąsiadów, używał wobec nich słów wulgarnych, groził pozbawieniem życia. Podejrzany podczas wymiany zdań z jedną z pokrzywdzonych najpierw przy użyciu noża groził jej pozbawieniem życia a następnie naruszył nietykalność cielesną. Po zdarzeniu mężczyzna opuścił miejsce zamieszkania i udał się z nieznanym kierunku. W następstwie interwencji lubańscy dzielnicowi zatrzymali agresywnego sąsiada.

Na wniosek Policji, z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania Prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń


Napisz komentarz
Komentarze
bbb 08.06.2022 22:39
na Zamkowej jest też taki sąsiad, trzeba pokazać mu czerwoną kartkę

Somsiad 08.06.2022 11:55
No najlepiej zamknąć człowieka.Wcale nie był taki zły facet .

Blokobok 08.06.2022 16:31
No pewnie! Nikogo jeszcze nie zamordował!

Zdzichu 08.06.2022 11:47
Na ul. głównej też taki mieszka desperat, co nęka sąsiadów donosami po instytucjach i innych jednostkach nawet na rodzinę. Człowiek z wizją, który wiecznie ma problem z każdym. Sąsiedzi może w końcu pokazać właściwą drogę i wysłać do odpowiednich specjalistów.

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama