Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 05:18
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Pożar hali serwisowej i karambol aut. Strażacy ćwiczyli na granicy powiatów

Na miejsce ćwiczeń wybrano Godzieszów i teren Autoprotu przy wjeździe na autostradę A4. Wybór miejsca był nieprzypadkowy, bo miejscowość leży przy granicy powiatów, gdzie strażacy z powiatów lubańskiego i bolesławickiego często prowadzą wspólnie akcje ratunkowe.
Pożar hali serwisowej i karambol aut. Strażacy ćwiczyli na granicy powiatów
Autor: M&J
Oceń

Trening zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych przeprowadzono 2 czerwca w ramach ćwiczeń powiatowych. Strażacy wiedzą, że każda akcja jest inna i każda niesie ze sobą trudności, gdzie rozwiązanie problemu nie zawsze jest łatwe. Tak było i tym razem.

Podczas przygotowania ćwiczeń przewidziano dwa epizody. Pierwszym był pożar w części magazynowej hali serwisowej DAF. Natomiast drugim epizodem był wypadek drogowy.

W epizodzie "pożar" w zadymionym dymem dyskotekowym pomieszczeniu ukryto osobę, a drugą umieszczono na dachu budynku, gdzie jedyną możliwością ewakuacji było zastosowanie drabiny mechanicznej.

W drugim epizodzie "wypadek drogowy" przewidziano trzy samochody. Jeden z nich przewrócono na dach, a drugi ułożono na nim. W przewróconym aucie umieszczono manekiny dwóch osób, a w trzecim samochodzie poszkodowanych udawali uczniowie jednej ze szkół i dwie osoby dorosłe. Wszyscy biorący udział w tej symulacji byli ucharakteryzowani. Strażacy musieli wykonać dojście do poszkodowanych za pomocą sprzętu hydraulicznego, ewakuować z samochodów i udzielić pomocy medycznej. W trakcie tych działań zabezpieczono poszkodowanych w zaimprowizowanym szpitalu polowym. Zastosowano sprzęt Kompanii Logistycznej „LUBAŃ” wchodzącej w skład Dolnośląskiej Brygady Odwodowej.

Kompania posiada spore doświadczenie w długotrwałych i trudnych działaniach. W 2021 roku strażacy tego pododdziału brali udział w kilkutygodniowej akcji gaszenia pożarów w Grecji. Dzięki ćwiczeniom sprawdzono realnie powiatowe plany ratownicze. Teraz czas na wnioski i zastosowanie w praktyce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom ćwiczeń. - mówi bryg. mgr inż. Janusz Gabryś, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaniu.

Oprócz strażaków PSP i druhów OSP w ćwiczeniach brały udział: zespół ratownictwa medycznego, patrole policji, zarządzanie kryzysowe Gminy Nowogrodziec.

 

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama