Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 03:55
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Dołącz do akcji. LEGO dla dzieci z Ukrainy!

„Kiedy w maju byłam we Lwowie, w jednym z Szelterów poznałam super dzieciaki z Mariupola, Irpinia, Charkowa. Udało mi się zagadać najbardziej smutnego z nich. Mały Artur bardzo lubi układać LEGO, ale niestety wszystko zostało tam, w domu…" Fundacja Rozwoju Holistycznego i Zrównoważonego Windmill Tree z Leśnej rozpoczęła zbiórkę klocków LEGO dla dzieci z Ukrainy.
Dołącz do akcji. LEGO dla dzieci z Ukrainy!
Autor: Image by M W from Pixabay
Oceń

Do 20 czerwca 2022 Fundacja zbiera klocki LEGO: nowe lub używane, też niekompletne zestawy.
Zebrane klocki/zestawy klocków trafią do dzieci ze wschodniej części Ukrainy (Donieck, Ługańsk, Mariupol, Irpin, Charków, Cherson i inne), które obecnie mieszkają z rodzicami we Lwowie oraz obwodzie lwowskim w tzw. Szelterach (obiektach, które w przeszłości funkcjonowały jako szkoły, przedszkola, biura i zostały przekształcone w pomieszczenia mieszkalne).

Skąd pomysł tej inicjatywy?

Kiedy w maju byłam we Lwowie, w jednym z Szelterów (wcześniej biuro, a teraz dom dla rodzin ze wschodu Ukrainy) poznałam super dzieciaki z Mariupola, Irpinia, Charkowa. Udało mi się zagadać najbardziej smutnego z nich. Mały Artur bardzo lubi układać LEGO, ale niestety wszystko zostało tam, w domu… Nasza rozmowa z Arturem wywołała mega zainteresowanie. Dzieci – jedno za drugim – zaczęły opowiadać jakie kosmiczne i fantastyczne rzeczy potrafią poukładać, ale ich zestawy zostały tam… w domu. W Szelterze będą mieszkać jeszcze co najmniej pół roku … a może i rok. Takich Szelterów we Lwowie jest dużo, jeszcze więcej w regionie. Dzieciaki nie chodzą do szkoły, to jest zbyt niebezpieczne. Rodzice już nie mają czasu, siły, radości, żeby bawić się z dzieciakami, co też można zrozumieć. - wyjaśnia Hrystia Pavlutska, prezeska fundacji.

Według danych statystycznych w obwodzie lwowskim schronienie znalazło ponad 238 tys. osób z innych części Ukrainy, w tym 75 tys. dzieci.

W jaki sposób można dołączyć do akcji?

  • Przekazać już nieużywane klocki, np. po swoich dzieciach/wnukach.
  • Kupić i przekazać nowy zestaw klocków.
  • Przekazać darowiznę na konto Fundacji na zakup klocków (z dopiskiem LEGO). Każda kwota jest ważna!

Właściciel konta:
Fundacja Rozwoju Holistycznego i Zrównoważonego Windmill Tree

IBAN: PL61 1140 2004 0000 3102 8220 7233

SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK

Gdzie można przekazać LEGO w ramach akcji:

LUBAŃ – Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych

ul. Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań, parter, od podwórza, obok szkoły językowej

w godzinach pracy: od poniedziałku do piątku 16:00 – 19:00

tel. 696 256 420 (numer czynny wyłącznie w godzinach pracy)

Wysłać pocztą na adres Fundacji (Fundacja Windmill Tree, Stankowice 64, 59-820 Leśna).

Ustalić miejsce i formę odbioru poprzez bezpośredni kontakt z Fundacją, tel.  +48 796 369 201.

Więcej informacji/kontakt z organizatorem akcji:

FB Fundacji: https://www.facebook.com/FundacjaWindmillTree

Telefon: +48 796 369 201Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama