Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 6 października 2022 05:21
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Mężczyzna, który napadł na sklep z bronią w ręku zatrzymany przez policję

Zamaskowany mężczyzna zastraszył ekspedientkę sklepu krótką wiatrówką i ukradł z kasy pieniądze. Następnie dokonał kradzieży rozbójniczej na klientce sklepu, która zaskoczyła go w trakcie napadu. Lubańscy kryminalni ustalili, że mężczyzna odpowiada również kradzieże i włamania między innymi do sklepu ogólnospożywczego w Olszynie.
Mężczyzna, który napadł na sklep z bronią w ręku zatrzymany przez policję
Autor: KPP Lubań
Oceń

Do napadu na sklep spożywczy przy ul. Zawidowskiej w Lubaniu doszło rano w sobotę, 23 kwietnia 2022r. Jak się okazało, 21-letni mężczyzna wszedł do sklepu grożąc ekspedientce bronią pneumatyczną i rzucił jej reklamówkę żądając by włożyła do niej pieniądze. Zdziwił się, bo kobieta stanowczo odmówiła. Wówczas wszedł za ladę, pchnął kobietę na ścianę otworzył kasę i ukradł pieniądze.

Pech chciał, że zanim opuścił sklep do wewnątrz weszła jedna z klientek. Kobieta widząc co się dzieje zaczęła krzyczeć i wdała się w szarpaninę ze złodziejem. Gdy zerwała mu z twarzy chustę, napastnik kolbą pistoletu uderzył ją w głowę pozbawiając przytomności. Zanim wybiegł ze sklepu okradł jeszcze nieprzytomną kobietę, zabierając jej portfel z dokumentami. O zdarzeniu pisaliśmy w tekście "Napad z bronią w ręku. Zamaskowany mężczyzna ogłuszył klientkę sklepu".

Pokrzywdzone w zdarzeniu powiadomiły Policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i w oparciu o uzyskane informacje oraz analizę monitoringu wytypowali 21-latka, jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy zatrzymali mężczyznę. Kryminalni w toku czynności procesowych w lesie ujawnili plecak z pistoletem i portfelem pokrzywdzonej. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że 21-latek, odpowiada za kradzieże i kradzieże z włamaniem między innymi do sklepu ogólnospożywczego w gminie Olszyna. Podejrzany w sumie usłyszał 9 zarzutów. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Na bazie zgromadzonych dotychczas przez policjantów materiałów, na wniosek Prokuratora Sąd podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. W świetle obowiązujących przepisów za to przestępstwo grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.Napisz komentarz
Komentarze
Gmoch 03.05.2022 23:44
W tytule powinna od razu być informacja, ze nie z bronią a wiatrówką. Na siłę chce sie z Polski zrobić dziki zachód.

WidzKabaretu 03.05.2022 00:07
Komedia, trafił się chłopaczek z lubanskiego napadu, to olszynskiego nie udało się przybić właściwej osobie bo nie było dowodów, to ten dostanie. Komedia raz jescze ???

kbrt 03.05.2022 10:16
Ponoć sprawca olszyńskiego napadu zatrzymany... to jak to teraz, tamtemu cofną co przyklepali? Czy na dwóch po połowie?

StaryGniewny 04.05.2022 18:04
Komedia to jest Twój komentarz.

Stanisław w 02.05.2022 22:42
Oj tam, nasz wymiar sprawiedliwości dla bandytów i wszelkiej maści przestępców jest nad wyraz litościwy ze szkodą dla społeczeństwa, więc i tym razem nie będzie inaczej.

Sprawa 02.05.2022 21:56
I oczywiście zamiast napisać publicznie kto to jest dla bezpieczeństwa ludzie to takiego gnoja bardziej się pilnuje i broni niż przykładnego obywatela :)

abc 02.05.2022 18:29
Gnido dobrze ci nie zycze .

? 02.05.2022 17:32
Ooo teraz dacie mu szanse u moze cos ukradnie np w gryfowie.

Ważniak 02.05.2022 17:26
No to teraz i ekspedientka, i klientka powinne miec szansę wytrzaskać go po gębie. I kopcura zasadzić, to szybko odechciałoby się uprawiania gangsterk.

Ela 03.05.2022 20:46
Akurat znam tego chłopaka. Jest nieszkodliwy,a od dziesiatego roku życia chowal sie zasadniczo sam...i zeby nie bylo,nie usprawiedliwiam go,ale do gangsera to mu daleko...zagubiony dzieciak i tyle.

Tekla 04.05.2022 16:24
zagubiony chłopak szuka pomocy, a nie zajmuje się zatruwaniem życia innym

Krzysiek 04.05.2022 17:36
Więc co? Następnym razem dla odmiany przyjdzie z nożem i kogoś załatwi na amen. Żadnego pobłażania. Odosobniona cela, czarny chleb i czarna kawa, kamieniołomy. Wiezienia powinniśmy bać się jak ognia a nie traktować go jako kolejnej przygody. Tak powinna wyglądać zapłata ze strony państwa za podobne występki. Kolejna zagubiona owieczka, k...wa jego mać.

hebel 04.05.2022 23:35
Bieedny! O taki ło!!!

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama