Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 05:39
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Wojna w Ukrainie. Kolejna na liście celów Rosji będzie Mołdawia?

Po ponad dwóch miesiącach od rozpoczęcia wojny w Ukrainie media donoszą, że kolejnym celem Putina może być Mołdawia. Jej armia liczy zaledwie 3250 żołnierzy.
Wojna w Ukrainie. Kolejna na liście celów Rosji będzie Mołdawia?
Autor: screen Google Mapy
Oceń

Według ukraińskich źródeł, na których opierają się spekulacje dziennikarzy „The Times”, jeszcze przed 9 maja Władimir Putin może uznać niepodległość Naddniestrza. Anonimowy rozmówca brytyjskiego dziennika twierdzi, że to założenie potwierdza wiele przesłanek. Gdyby w Mołdawii powtórzył się „scenariusz donbaski”, Rosjanie mogliby zaatakować Ukrainę również od strony zachodniej.

– Uważamy, że Kreml podjął już decyzję o ataku na Mołdawię. Los Mołdawii jest bardzo ważny. Jeśli Rosjanie zaczną przejmować kontrolę, militarnie będziemy łatwiejszym celem, a zagrożenie dla Ukrainy będzie egzystencjalne – cytuje „The Times” swojego informatora.

Mołdawia ma powody do obaw, ponieważ jego armia liczy jedynie 3250 żołnierzy. Termin, w którym miałoby dojść do ataku, nie jest przypadkowy. 9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa. Dziennik zauważa jednak, że realizacja tego planu mogłaby być trudna. Pokonanie trasy do nieuznawanej republiki Naddniestrza to dla rosyjskich wojsk spore ryzyko zestrzelenia ich samolotów przez ukraińską obronę przeciwlotniczą. Problemem mogłoby być również przerzucenie broni, co naraziłoby agresora na opór ze strony Ukrainy.

Operacja Putina

W brytyjskich mediach pojawiła się również informacja o rzekomej operacji nowotworu, której w najbliższych dniach miałby poddać się Władimir Putin. W niedzielnym wydaniu "Mail on Sunday" dziennikarze powołują się na „dobrze poinformowaną osobę z Kremla”. Zabieg ten miał być już raz przełożony ze względu na sytuację w Ukrainie.

Prezydent Rosji ma trafić pod nóż jeszcze przed Dniem Zwycięstwa, a na czas jego kilkudniowej nieobecności, obowiązki miałby przejąć szef rady bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew. Wedle doniesień dziennika, rosyjski przywódca ma cierpieć również na chorobę Parkinsona oraz wykazywać oznaki świadczące o schizofrenii. Jak twierdzi źródło, operacja nie jest jednak wynikiem nagłego pogorszenia się stanu zdrowia Putina, wymaga jednak szybkiej interwencji.

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Ja 02.05.2022 13:26
Jezeli swiat zaakceptuje zapedy ziemiokradcy to zaatakują nie tylko Mołdawie .

!!! YebaćPIS !!! 02.05.2022 10:20
Niech ten po*** putin w końcu zdechnie. Tak nam dopomóż Bóg.

Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama