Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 20:14
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Maturzyści zakończyli edukację. Galeria zdjęć z "Adasia"

Dziś świadectwa ukończenia szkoły średniej odebrali uczniowie, którzy w trakcie kilku ostatnich lat spotkali się z przeciwnościami jakich od lat nie doświadczyła młodzież w ich wieku.
Maturzyści zakończyli edukację. Galeria zdjęć z "Adasia"
Oceń

Podwójny rocznik, jednocześnie kończący etap gimnazjów. Pandemia koronawirusa i domowa izolacja. Spory środowisk nauczycielskich z ministerstwem, a na końcu wojna i szkoły przyjmujące uchodźców z Ukrainy. To sytuacje i problemy z jakimi nie musiały się mierzyć tysiące uczniów kończących edukację w poprzednich latach. Tym bardziej docenić trzeba wysiłek i trud jaki musiała włożyć w edukację młodzież, która dziś ukończyła szkołę średnią.

To rzeczywiście był bardzo nietypowy rocznik, dlatego że młodzież spotkały wszelakiego rodzaju wydarzenia i różne konteksty. Do tego w pierwszym i drugim roku nauki strajki nauczycielskie. To było bardzo trudne i na pewno nie sposób odpracować pewnych rzeczy, one po prostu bezpowrotnie minęły. Choćby to, co daje pobyt w szkole. Jednak z drugiej strony uświadomiło to młodym ludziom, jak ważny jest kontakt z drugim człowiekiem, że lekcja w szkole, gdy ma się kontakt z nauczycielem jest dużo bardziej efektywna, że szkoła daje wszechstronny rozwój młodego człowieka. Myślę, że gdy wrócili do szkoły docenili to ze zdwojoną mocą, dzięki temu integracja i wszelkie działania były bardzo zintensyfikowane. - mówiła nam Renata Czuj, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu.

Dziś w auli lubańskiego „Adasia” odbyła się uroczysta akademią kończącą naukę klas maturalnych. Spotkanie było okazją do przekazania sztandaru szkoły młodszym rocznikom i wręczenia wyróżnień uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Adrianka 02.05.2022 11:37
Widzieliście na regulacji z okazji "Dnia Flagi" minę czyli wyraz twarzy naszego ADriana zwanego prezydętem? Wypisz wymaluj Mussolini!

Topik 29.04.2022 17:22
Gratulacje. Jeszcze tylko 4 dni ostrej bani na mogiłkach i... znów za rok matura...;)

kononowicz 30.04.2022 13:27
a ty jeszcze 2 dni odpoczynku i w poniedziałek znowu do kołchozu ....;)

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama