Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 02:40
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Łupy spieniężał w lombardach

40-latek przez cztery miesiące kradł w sklepach alkohol, kosmetyki i elektronarzędzia i spieniężał je w lombardach. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 11 zarzutów.
Łupy spieniężał w lombardach
Oceń

Policjanci z Lubania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże w lubańskich marketach. Łupem sprawcy padły między innymi kosmetyki, słodycze, alkohol, elektronarzędzia, filtry do kawy. To co ukradł sprzedawał w lombardach, oszukując ich właścicieli co do pochodzenia towaru.  Pokrzywdzeni oszacowali straty na około 6 tysięcy złotych.

40- latek usłyszał łącznie 11 zarzutów, w tym kradzieży, oszustwa oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. 


Napisz komentarz
Komentarze
KAMILA 30.04.2022 06:57
Osoba fizyczna, czyli przeciętny obywatel, który kupi kradziony przedmiot, z automatu odpowiada za pserstwo, tzw.nieświadome, ale wyrok ma niewyjęty, w zależności ile i za jaką kwotę kupił, może to być nawet odsiadka, a jeśli palnie, że jednak się coś domyślał, to bankowa odsiadka za świadomą paserkę, natomiast firma "lombard" może kupować trefny towar tonami, to nie ponosi żadnej odpowiedzialności. W Polsce zawsze obowiązywało takie "prawo i sprawiedliwość".

kawa 29.04.2022 23:10
Katalizatory, panie złomiarzu właśnie rozbiłem moje cztery auta a to katalizatory z nich , albo leżały w przydrożnym rowie, pewnie komuś odpadły i sprawa wyjaśniona. Opalone kable, pracowałem przy uprzątaniu spalonych domów i tak sobie nazbierałem 100 kg.- dawaj, wierzę ci.

kawa 29.04.2022 23:02
Sranie w banie, oszukiwał właścicieli lombardów. Kosmetyki - okazało się , że ma na nie alergie, słodycze- może coś z cukrzycą, alkohol - właśnie się zaszył, elektronarzędzia - boi się rpądu, filtry do kawy - skok ciśnienia. Doje..ć pseudo właścicielą za paserkę, przecież jest coś takiego jak paserstwo nieumyślne i też karalne. Dopóki będzie zbyt na kradzione rzeczy dopóty będą złodzieje. Jakiś ***a kupi za pół ceny i się cieszy, ale nie przyjdzie do łba, że ktoś na to zapracował a *** mu to ukradł. Życzę wszystkim kupującym okazyjnie aby ich mienie też mógł ktoś okazyjnie nabyć. Czy ci prowadzący lombardy są ***ami czy tak łatwowierni czy poprostu zwyczajnymi paserami pserami. Kiedyś był w Lubaniu taki milicjant, chyba nikt go nie lubił, pseudo bujany, ale jak on się uczepił sprawy to doprowadzał ją do końca, był upierdliwy ale szukał do końca.

Klops 29.04.2022 21:14
Powinni zdjęcie udostępnić żeby ludzie wiedzieli na kogo uważać

Tom 29.04.2022 20:08
Lombardy dobrze wiedzą skąd towar pochodzi.Nie na darmo niektóre są otwierane na tel.24h.Powinni za paserkę dostać działę.Ale w Lubaniu hulaj dusza.

Obcy 29.04.2022 10:22
A lombardy mimo swiadomej paserki nadal bez winy

Obcy kontra Predator 29.04.2022 12:52
Nadal bez winy są maszyny G......a. Ludzie wpadają tam w hazard, który jest napędem dalszych postępowań.

Jad 02.05.2022 01:14
Mój syn zostawił całe swoje życie!!!

QQ 29.04.2022 13:16
Jak takie społeczniaki działają mi na nerwy..

wiochal 29.04.2022 15:13
I tu się zgadza, gdyby odkupił od niego zwykły człowiek, pomimo zapewnień o pochodzeniu towaru, już by usłyszał zarzut paserstwa. Lombardy w tym kraju, chyba nie podlegają artykułom kodeksu karnego.