Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 19:53
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Maj z kosmosem

Dzięki lokalnym miłośnikom nocnego nieba i dofinansowaniu na inicjatywy lokalne z projektu BLISKO, maj będzie wyjątkowo KOSMICZNY!
  • Źródło: MiPBP w Lubaniu
Maj z kosmosem
Oceń

Nasz kosmiczny miesiąc zaczniemy 6 maja o 21:00 (miejsce wkrótce) lub w razie niepogody w Bibliotece w Ratuszu. Niezwykły pokaz nieba w wykonaniu Karola Wójcickiego będzie niebywałą okazją by na własne oczy zobaczyć piękno kosmosu. Twórca największego w Polsce profilu o tematyce astronomicznej o nazwie “Z głową w gwiazdach” zabierze nas na wędrówkę po zakamarkach nocnego nieba. Kto chodź raz widział transmisje Karola wie, jak wielką pasją w jego życiu jest patrzenie w gwiazdy, i z jakimi emocjami potrafi zarazić nią zarówno dzieci jak i najstarszych. Wędrówka po niebie z pomocą teleskopów pozwoli nam zajrzeć tam gdzie ludzkie oko nie sięga! Pogoda nie pokrzyżuje nam planów, w razie zachmurzenia odbędzie się równie interesujący wirtualny pokaz nieba. Wydarzenie znajdziecie na facebooku:

10 maja o godz. 17:00 zapraszamy dzieci i ich rodziny do Galerii nad Schodami w naszej Bibliotece, na seans Kosmicznego Kina Familijnego, oczywiście tematem przewodnim będzie nasza planeta ale również ekologia, przyjaźń i przyszłość planety. Roboty dostarczą nam sporą dawkę humoru 

17 maja o godz. 17:00 również w Bibliotece w Ratuszu odbędzie się wernisaż astronomicznej wystawy zdjęć zrobionych przez lokalnych miłośników nieba. Będzie to doskonała okazja na zadanie pytań odnośnie obserwacji nieba w naszym regionie, wymianę kontaktów i integrację. Każdego chętnego do pochwalenia się swoimi zdjęciami zapraszamy do kontaktu.

23 maja po zachodzie słońca, jeżeli tylko pogoda pozwoli wybierzemy się wspólnie na noc spadających gwiazd. Oprócz szukania spadających gwiazd pooglądamy przez teleskop aktualnie widoczne na niebie obiekty.

31 maja o 17:00, na zakończenie kosmicznego miesiąca, wrócimy znów do naszej Biblioteki. Tym razem będzie to kino dla starszych widzów, kino Ridleya Scotta. Film o losach człowieka próbującego samotnie przetrwać w trudnych warunkach po nieudanej ekspedycji na Marsa.

Tyle wydarzeń przygotowaliśmy tylko na maj, co nie znaczy, że nie będziemy kontynuować naszej kosmicznej przygody w dalszej części roku.
 Do zobaczenia!Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anty PisTreść komentarza: Panie Redaktorze ciekawszy temat jest, że polskie służby, czy tez ich sluzby bez napletów ców jak zwał tak zwał, w Warszawie na lotnisku ćwiczą szybką ucieczke w razie zagrożenia, ciekawe jakiego zagrożenia, i kto sie załapie bo napewno nie biedota..Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:59Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: BenzTreść komentarza: Nie dziwota,,,,w zeszłą niedzielę jechałem na grzyby w okolice Świętoszowa 6 ciężarówek goniło ponad 120 km ,/h skoro nasze mogą jeździć max 90 to amerykanom całkiem się w głowach po przewracałoData dodania komentarza: 03.10.2022, 18:32Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: Ta prawdziwaTreść komentarza: Do Tereska o ile dobrze pamiętam to w zakładzie nie było emerytki Tereski przyjętej ponownie po odejściu na emeryturę do pracy .Myślę więc, że osoba która napisała ten komentarz podszyła się pod inna osobę. Co boi się podpisać swoim imieniem?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:26Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: XxxTreść komentarza: Emerytka Tereska, jakoś nie przypominam sobie takiej.Zamiast szkalować kogoś lepiej podpisz się kim jesteś,a nie Tereska.Zabrakło Ci odwagi?Data dodania komentarza: 03.10.2022, 18:14Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama