Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 04:30
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Burmistrz odniósł się do tematu amfiteatru

Padła deklaracja, że jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzona część koniecznych remontów. To słowa Arkadiusza Słowińskiego, który w mediach społecznościowych odniósł się do sprawy lubańskiego amfiteatru.
Burmistrz odniósł się do tematu amfiteatru
Oceń

Poruszenie tego tematu i porównanie stanu amfiteatru do nieczynnego basenu wywołało masę komentarzy. Wynika z nich jasno, że mieszkańcy Lubania darzą obiekt wielkim sentymentem i oczekują, że będzie wizytówką Lubania. Sporo komentarzy dotyczy parku na Kamiennej Górze i przeciągającej się jego rewitalizacji.

Z lektury komentarzy wynika, że amfiteatr ma być, bo był. Prawie nikt nie zwraca uwagi na fakt, że niewiele się tam dzieje. Jedni za stan rzeczy obwiniają burmistrza, inni zwracają uwagę, że zaniedbania to zasługa byłego dyrektora.

Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania zabrał głos w tych sprawach i wypowiedział się w mediach społecznościowych. Zdementował też informację, że stan zużycia obiektu określono między 70 a 100% jak podawaliśmy. Możliwe, że faktycznie tak jest, jednak informacje jakie podawaliśmy nie wyssaliśmy z palca, a podaliśmy za dyrektor placówki.

Poniżej tekst Arkadiusza Słowińskiego zamieszczony w Facebookowej grupie DLB – Moje Miasto.

  • Czuję się zobowiązany przed Państwem do napisania kilku istotnych informacji w temacie popularnej ostatnio Kamiennej Góry. Tym bardziej, że sporo o jej przyszłości mówiłem i pisałem podczas kampanii wyborczej 2018 roku
  • W bieżącym roku samorząd skupił się na rewitalizacji jej części parkowej. Trwają intensywne prace przy przebudowie Al. Kombatantów wraz z chodnikami, będącej drogą dojazdową do Szkoły Muzycznej. Na tym etapie prac powstaje także alejka okalająca dawny Zameczek (patrz zdjęcia). Zainteresowanych zapraszam do osobistego śledzenia prac. Zapewniam - warto!
  • W maju powinniśmy dysponować zarówno projektem jak i kosztorysem budowy platformy widokowej. Inwestycję planujemy zrealizować w 2022 roku. Pieniądze na ten cel są zabezpieczone w budżecie. Warto wiedzieć, że równolegle trwają prace projektowe nad oświetleniem parku oraz kosztorysem wykonania przebudowy istniejących alejek. A i jeszcze jedna informacja. Aby zapobiec dalszej degradacji słupów bazaltowych w tzw. "kociołku" zleciliśmy specjalistycznej firmie opracowanie skutecznej metody ich zabezpieczenia przed osuwaniem się. Propozycja powinna być złożona niebawem.
  • Głośno ostatni o lubańskim amfiteatrze. Jego stan nie jest tak tragiczny jak zostało to opisane w mediach. Wiem co piszę, gdyż dysponuję corocznym protokołem oględzin obiektu. ŻADNA z części składowych kompleksu AMFITEATRU nie ma zużycia powyżej 70%!!! Według protokołu największe zużycie obejmuje ogrodzenie oraz część schodów wewnętrznych w niecce (widoczne ubytki). W stanie dobrym jest zaś scena, dach nad nią, jej zaplecze oraz złożone w magazynach przenośne siedziska (ostatnio malowane dwa lata temu). Niestety wandale "zadbali o to", aby połamać część oparć na trybunie głównej. Między innymi ten fakt obniżył ocenę sprawności technicznej schodów i trybun. Jako FEJK NEWS (całkowitą nieprawdę) należy potraktować teorie o planowanym stałym zamknięciu amfiteatru czy wręcz jego sprzedaży deweloperom. NIC Z TYCH RZECZY NIE NASTĄPI! Być może - przy tylu prowadzonych inwestycjach w Lubaniu.: budowie lub przebudowie dróg, chodników, parkingów, rewitalizacji przestrzeni publicznej, instalacji paneli fotowoltaicznych, budowie ścieżek rowerowych czy przebudowie Kartingów umknął nam fakt potrzeby przeprowadzenia remontu. Ale niebawem, o czym Czytelników zapewniam, ten stan się zmieni. Na plus. Również dzięki Państwa głosom.
  • Często wyrażają Państwo troskę o parkowy drzewostan. Słusznie. Dysponujemy opinią dendrologiczną, opracowaną przez naukowca Uniwersytetu Wrocławskiego, dzięki której trwające od kilku lat prace pielęgnacyjne nie są prowadzone przypadkowo. Usuwane są drzewa chore, zagrażające bezpieczeństwu spacerowiczów bądź te, które uniemożliwiają prawidłowy rozwój gatunkom szlachetnym. O tym, że pielęgnacja drzewostanu jest konieczna przekonujemy się po coraz częściej nawiedzających nasz region huraganowych wiatrach. Ilość połamanych i powalonych drzew jest duża. W tym drzew zdrowych. Na szczęście najbardziej chore zawczasu usunęliśmy. I nadal, zgodnie z opracowaniem i zgodą WKZ, będziemy to robić.
  • O Kamiennej Górze mógłbym pisać jeszcze sporo. Zachęcam Państwa do komentowania i zadawania pytań pod postem. W miarę możliwości czasowych - odpowiem

I właśnie w jednym z komentarzy pod cytowanym tekstem padła deklaracja burmistrza o remoncie amfiteatru. Pozwolimy sobie ją również zacytować, by nie przepadła w odmętach Facobooka.

„Co do amfiteatru. Jego stan opisałem w poście. Znacząco odbiega on od hiobowych wieści, które tu i ówdzie są publikowane w internecie. Ale część z koniecznych remontów na pewno zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku.„ - odpowiadał burmistrz na jeden z postów mieszkańców.


Napisz komentarz
Komentarze
Ja 29.04.2022 14:17
Byłem jednym z bardzo oburzonych czytelnikow postu o zamknięciu amfiteatru i nawet wyraziłem swój żal i ubolewanie w komentarzach. Strasznie się cieszę, że mój i wielu Innych krzyk rozpaczy zadziałał na Pana Burmistrza. Mam nadzieję, że przetrawił wszystkie uwagi i wreszcie weźmie za dup.. swoich radnych i pare spółek miejskich i zacznie działać. Inaczej kariery w wolnych wybaorach bym nie rokował, zostaną tylko stanowiska po znajomości, może kasa sie bedzie zgadzać, ale co potym jak z opuszconym łbem przez miasto będzie musiał przemykać. Panie Burmistrzu mysl o przyszłości miasta, pozostań czlowiekiem idź z podniesioną głową.

??? 26.04.2022 15:06
Płeczka ???????

Letycja_R 26.04.2022 11:50
Jest jeszcze jeden bardzo ważny ale skromny obiekt jako objaw miejskiej nędzy i rozpaczy - kamień pamiątkowy w centrum gdzie oficjele promują sie wieńcami i kwiatami przy równych okazjach. Panie Burmistrz! Czy Pan nie widzi - chociażby z okna Urzędu - że podstawa tegoż się sypie i jest w opłakanym stanie? Przecież mamy z Zarębie granit - czy tak trudno zlecić kamieniarzom wykonanie postumentu i osadzenie tego kamienia, który nie tak dawno - tyle że niesłusznie - gloryfikował powrót Ziem Zachodnich do Macierzy?

Jac 25.04.2022 16:33
A przepraszam bardzo tak z ciekawości pytanie: jakiś to atrakcji intelektualnych oczekują mieszkańcy Lubania aby utrzymać amfiteatr ? Bo jak widzę to nawet kinow w Lubaniu nie jest jakoś nadmiernie oblegane. To samo tyczy się tego mitycznego basenu na kamiennej górze. Obiekt trzeba cały rok utrzymywać aby przy dobrych wiatrach czyli pogodzie z miesiąc czasu latem posłużył dla mieszkańców. Ot i cała to prawda. Rozglądając się po okolicy jakoś nie widać aby w okolicznych miejscowościach po amifteatrach sztuki czy koncerty co tydzień leciały.

kibic 25.04.2022 20:11
ty pisowski ***o w LWÓWKU i BOLESŁAWCU basen jest i to nowe obiekty ale tacy jak ty do sadzawki chodzą albo i nie pajacu

Tom 26.04.2022 06:23
Nie mieszaj platfusie do tego polityki,fakt,Lwówek ma fajny basen i Lubań na taki conajmniej zasługuje.

wóda 26.04.2022 07:09
kino nocne ..tam byla wóda i ..20 osób na krzyż..

Ricardo 26.04.2022 12:38
3a bylo mosku tam zawitac na fajowy seans przy kielichu a teraz piszesz bazgroly bo zal ci upe sciska.

śmiesznie 25.04.2022 15:25
no i opozycja znów się ośmieszyła jeszcze parę razy i sami sobie pozamiatają :)

Got 25.04.2022 14:34
Amfiteatr trzeba wyremontowac ,przywrocic parku jego dawna swietnosci sprawić ,by przez kolejne lata słuzył naszym potomnym . Pan p. Burmistrzu jak do tej pory nastawiał czarnych ,granitowych pomnikow ,ktore podczas spaceru zakłucają moja spokojnosc i wywołuja dreszcz negatywnej emocji . W Zameczku zobic Lubanianom excluzive restaurant zebysmy mogli zjesc obiad wypic kawke ,ciasteczko ,tylko nie drogo ,bo w Lubaniu milonerow raczej nie ma .

Lellum 25.04.2022 13:45
"Dysponujemy opinią dendrologiczną, opracowaną przez naukowca Uniwersytetu Wrocławskiego, " Nazwisko naukowca, kopia opinii. Czy Słowiński będzie miał odwagę?

Lellum 25.04.2022 13:42
A może to nawet wina Tuska?

Masza 26.04.2022 11:51
Oczywiście Tuska i Putina!

Abc 25.04.2022 12:52
Co on pieprzy z niego taki burmistrz jak z koziej *** trąba, niech pojedzie do Nowogrodźca i zobaczy jakiego miasto ma burmistrza. Nie umie pozyskiwać środków unijnych. Miasto popada w ruinę nic się w nim nie dzieje. Co do amfiteatru to Niemiec wybudował, przetrwał wojnę, przyszedł Abc burmistrz i go dobił tyle w temacie

kibic 26.04.2022 18:12
on dobił to co za jego kadencji a ROWIŃSKI basen i całą resztę i dalej siedzi przy korycie

Calineczka 25.04.2022 12:34
Cud miód

Yy 25.04.2022 12:33
Jak zwykle rzetelnie jednostronne artykuły 70% dla taniej sensacji

Joanna_U 25.04.2022 11:44
Cyt. Czuję się zobowiązany przed Państwem do napisania kilku istotnych informacji w temacie popularnej ostatnio Kamiennej Góry. ============== Arkadyjusz! Czuj Ty sie zobowiązany do odpowiedzi na wszelką krytykę i wszelkie postulaty, uwagi o stanie miasta i jego infrastruktury. Jako burmistrz masz taki obowiązek - bo pełnisz służebną funkcję i czas na udział w dyskusji musisz mieć zawsze. Jeżeli ci brakuje czasami - jak mawiają kabareciarze - kup sobie drugi zegarek. Poza tym częściej wychodź na spacer po mieście i poza trasę Urząd-Ratusz. Powinieneś zaopatrzyć się z kajecik i ołówek i pisz - bo będziesz miał po takich spacerach wiele uwag i zaleceń oraz poleceń wobec podległych służb.

bwasasas 25.04.2022 11:05
Właściwie co tu remontować? Wydadzą pieniądze na ten obiekt i tylko zmarnują fundusze bo nie będzie żadnych występów. Przypomnę tylko za nami dwa lata pandemii obecnie w chinach miasto 25 milionowe Szanghaj odizolowane przez wirusa i nie wiadomo czy do nas znowu nie przyjdzie ta fala zachorowań. Jakby było mało wojna na ukrainie, która nie wiadomo kiedy się skończy jeśli w ogóle się skończy, bo może jeszcze się rozleje na inne państwa. W nocy z niedzieli na poniedziałek (24-25 kwietnia) izrael zakatował Liban. Przed nami idą czasy ostateczne. Polaków czeka bieda i głód i to szybciej niż nam się wydaje. ZUS według ekspertów miał zbankrutować w 2025 roku, ale to były wyliczenia przed wojną teraz pewnie ten czas został jeszcze bardziej skrócony. Na zbrojenia ukrainy już wydali ponad 7 miliardów, a to nie koniec wydatków to dopiero początek. Zadłużają Polskę na potęgę. W Polsce bedą likwidować wszystko sądy i szpitale. Już raz likwidacja sądu była pod pretekstem łączenia sądów, ale im się nie udało za to areszt zamknęli. Przyjdzie dzień, że zamkną sąd i szpital.

Icek 25.04.2022 11:46
W nocy z niedzieli na poniedziałek (24-25 kwietnia) izrael zakatował Liban ============ Tylko że wcześniej gangsterzy z Hejbollachu zaatakowali rakietami Izrael.

nie-Icek 25.04.2022 12:49
a wcześniej Aszkenazi zajęli kraj Palestyńczyków

Abraham 25.04.2022 14:44
Poczytaj historię tak zwanej "Ziemi Świętej" to sie dowiesz że Palestyńczycy (nie ma takiego narodu - to grupa etniczna wywodząca się z Arabów) nigdy nie mieli swojej ziemi. Przede wszystkim Palestyna z woli boga Jahwe należy do "narodu wybranego" czyli żydów. Niektóre z osób uważających się za Palestyńczyków pochodzą z krajów sąsiednich – Egiptu, Jordanii i Syrii. Zaczęły one napływać do Palestyny po II wojnie światowej w ramach akcji mającej na celu umocnienie żywiołu arabskiego wobec imigracji Żydów. W czasie gdy „Exodus 1947” powracał do Europy, Brytyjczycy przekazali już kwestię palestyńską do rozstrzygnięcia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ta 29 listopada 1947 roku przegłosowała kres mandatu brytyjskiego. Żydzi wykorzystując międzynarodową koniunkturę, przyjęli rezolucję, choć nie zaspokajała ich oczekiwań (poza granicami nie istniejącego jeszcze państwa żydowskiego miały pozostać Judea i Samaria, Zachodni Brzeg Jordanu, a przede wszystkim Jerozolima). Wiedzieli, że otworzyła się droga do stworzenia niepodległego państwa. Politycy arabscy zbojkotowali niekorzystną dla siebie uchwałę. Kraje arabskie miały zresztą własne plany wobec tych terytoriów i wcale nie były zainteresowane powstaniem państwa palestyńskiego. Uchodzący z tych terenów "palestyńczycy" sprzedawali gremialnie nadaną im ziemię żydom. Teraz chcą ją nieodpłatnie odzyskać. Żydzi jak wiadomo takich geszeftów nie robią.... Jasne?

Mieszko 25.04.2022 15:30
A obecni żydzi mają mniej wspólnego z narodem wybranym niż Palestyńczycy, mieszanka narodów i genów, głównie Aszkenazich przybyłych z Rosji. Poczytaj o DNA Izraela to się dowiesz, że najwięcej genów "narodu wybranego" mają ... Palestyńczycy!

Abraham 26.04.2022 11:58
Bzdura! Jak widzisz ten ich bóg Jahwe-Adonai tej opinii nie podziela, a on jako wszechwiedzący i wszechmogący wszystko wie najlepiej - bo sam ich stwarzał i jako naród wybrany nobilitował przekazując Ziemię Obiecaną. Palestyńczycy to Arabowie i nie mają nawet w DNA nic wspólnego z Hebrajczykami. Chyba że z małżeństw mieszanych bo i takie się zdarzają.

Martwy 25.04.2022 12:07
Jak to przeczytałem to postanowiłem, że jutro nie wstaje i czekam na koniec świata......Tyle optymizmu w tym tekście........

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPowiat Lubań
Reklama
Reklama
Reklama