Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
środa, 5 października 2022 03:45
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Ford Ranger dla strażaków ze Świeradowa

W czwartek 31 marca br. podczas Sesji Rady Miasta Świeradów-Zdrój – Walery Czarnecki, Starosta Lubański przekazał jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie-Zdroju nowy samochód pożarniczy Ford Ranger.
Ford Ranger dla strażaków ze Świeradowa
Oceń

W obecności władz miasta i powiatu odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu Forda Rangera oraz specjalistycznego drona dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świeradowie- Zdroju.

Ochotnicza Straż Pożarna w Świeradowie-Zdroju wyposażona została w nowy lekki samochód z podwójną kabiną z napędem 4x4 z odłączanym napędem osi przedniej. Koszt zakupu to 318 tysięcy 700 złotych, w ponad 110 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Miasta Świeradów-Zdrój.

Jak podkreślają druhowie, samochód wyposażony jest w agregat wysokociśnieniowy, linię szybkiego natarcia, zbiornik wody o pojemości 200 litrów i wyciągarkę. Ale to nie wszystko.

Co ważne w samochodzie znajduje się dron z mobilnym laboratorium służący do pomiaru jakości powietrza oraz kamera termowizyjna, posiadająca funkcję pomiaru radiometrycznego, która jest niezwykle pomocna szczególnie w terenach górskich. Bezzałogowy statek powietrzny służy do przenoszenia laboratorium pomiaru jakości powietrza wyposażony w funkcje lotów autonomicznych, kamerę wizyjną oraz system pomiaru zanieczyszczeń powietrza oraz lokalizacji ognisk pożarowych na terenach leśnych. Laboratorium posłuży do pomiaru jakości powietrza – niezależny mobilny system pomiarowy gazowych i pyłowych zanieczyszczeń powietrza. Sprzęt ten przeznaczony jest do przenoszenia przez drony.

Pojazd posiada system zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania [ABS], system stabilizacji toru jazdy [ESP], system optymalizacji przyczepności podczas przyśpieszania [ASR] oraz system wspomagający ruszanie z miejsca na wzniesieniach i wyciągarkę zamocowaną w przedniej części pojazdu.

Środki na ten cel pochodzą z realizowanego przez Powiat Lubański projektu w partnerstwie z niemieckim miastem Löbau.

Projekt Kom(m)ando „Gemeinsamer Schutz vor Klimafolgen/Wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu” o wartości ponad miliona dwustu dziewięćdziesięciu tysięcy euro współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.Napisz komentarz
Komentarze
Idealista 18.04.2022 12:49
pan Prezes powiatowy dba tylko o swoją jednostkę a innym wręcz szkodzi jeśli się głośno mówi prawdę.. prezes powiatowy taki sam jak całe władze związku OSP RP, widzą tylko czubek własnego nosa i swoje interesy. Jedna wielka kpina! Przyłączam się do gratulacji..

Piotr OSP Radostow 17.04.2022 16:04
Gratuluję podzielenia środków miedzy swoj jednostki OSP. Jeszcze raz gratuluję !!!mam tylko nadziej ,ze jednostkki które są omijane przez układ będę obtym głośno mówić.

Reklama
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Dobra radaTreść komentarza: Kup sobie płyn lugola. Będziesz mieć nie jedną tabletkę, a całą butelkę.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:57Źródło komentarza: Do Lubania trafiły tabletki z jodkiem potasu, ile ich mamy?Autor komentarza: IMAKONKATreść komentarza: Nie zauważyłam, nikogo odważnego, oprócz Tereski i Anny. Ja też do odważnych nie należę. Firma miała różne etapy od tyrani, poprzez rodzinną atmosferę (te słynne poziomki 😘),aż do robienia sobie na wzajem pod górę. Duże grono pracowników pracuje po 20 i więcej lat (też jestem, prawie byłam długoletnim pracownikiem). Niektórzy byli jak firma zaczynała swoją działalność i są również teraz, gdy kończy... Już tak nie narzekajcie, bywało różnie, ale nie było źle. Jest mi jednak żal rozstawać się z załogą i patrzeć jak IMAKON powoli gaśnie... Jest to przykre ii łza się kręci w oku 😪 Dziekuje za miłe chwile i życzę wszystkim Imakonkom super pracy, więcej życzliwości i wszystkiego dobrego🙂Data dodania komentarza: 04.10.2022, 20:02Źródło komentarza: Lubań. 70 osób z dnia na dzień straciło pracęAutor komentarza: Kapral_LWPTreść komentarza: Tak sobie myślę w swojej łepecie - jak to jest że jeszcze walczą na Ukrainie? Jak podaje TVP Info: przecież ta armia rosyjska to kompletne dno, morale tam nie ma, sprzęt stary, wojsko niewyszkolone, dowódcy skorumpowani, chuligani, złodzieje, pijacy i dezercja nagminna.... Tymczasem ponad 7 miesięcy już ta wojna trwa...Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:45Źródło komentarza: Utrudnienia na A4. Zderzenie amerykańskich pojazdów wojskowych przewożących amunicjęAutor komentarza: ApolinaryTreść komentarza: Ja-ro-sław! Ja-ro-sław! Tak trzymaj! Jak wydrzesz z Niemiec za zbrodnie wojenne - to każdy Polak dostanie po 168 000 zł. Glosujemy na PiS! Po III wojnie przywrócimy ich ponownie do rządów.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 19:40Źródło komentarza: Ropa tanieje, ale kierowcy zapłacą więcej
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama