Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 29 września 2022 12:41
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Grant MKiDN dla lubańskiej Biblioteki

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Bibliotece grant na 18 tys. zł.
Grant MKiDN dla lubańskiej Biblioteki
Oceń

Z wielką radością informujemy, iż Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu po raz kolejny otrzymała grant w wysokości 18 tys. zł w programie „Partnerstwo dla książki” na projekt złożony do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie „Biblioteka w wielu odsłonach” na działania promujące książkę i bibliotekę.

Projekt będzie realizowany od kwietnia do grudnia 2022 r. i zakłada cykl spotkań i wydarzeń adresowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych mających na celu promocję literatury, czytelnictwa, zwiększenie roli biblioteki w społeczności lokalnej. Realizacja zadania przyczyni się do ugruntowania pozycji lubańskiej biblioteki jako ośrodka o skutecznym oddziaływaniu kreatywnym, zdolnego do inicjowania działań o charakterze artystycznym, podnoszących kompetencje intelektualne mieszkańców i umiejącego aktywnie współpracować z lokalnymi partnerami.

W ramach działań projektowych zaplanowano spotkanie autorskie z byłym żołnierzem GROMu, twórcami reportaży, cykl warsztatów o sztuce i spotkania z lokalnymi twórcami i pasjonatami. Odbędą się kolejne edycje wydarzeń wpisanych w kalendarz lubańskiej biblioteki – „Noc Bibliotek”, „Festiwal Kobiet”, warsztaty literacko-plastyczne „Drugie życie…”.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w proponowanych wydarzeniach.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaOlivex Auto Części - Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
ReklamaZakład Pogrzebowy Hades S.C. 24/h 600451593, 781791731
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama