Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
wtorek, 4 października 2022 13:23
Reklama
Reklama
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Cyrkus w Zgorzelcu

Polsko-niemiecki projekt CYRKUS, działający pod skrzydłami stowarzyszenia Kultur Brücken Görlitz, od 22 marca zaprasza do odwiedzin w nowym zgorzeleckim biurze. To tam będzie można otrzymać informacje na temat wszystkich dziecięcych i młodzieżowych projektów CYRKUSowych – całorocznych warsztatów, wakacyjnych obozów, szkoleń i innych działań skoncentrowanych wokół pedagogiki cyrku i cyrku artystycznego.
Cyrkus w Zgorzelcu
Oceń

Od momentu założenia stowarzyszenia 15 lat temu jego celem jest umożliwienie mieszkankom i mieszkańcom Europamiasta Görlitz-Zgorzelec regularnych spotkań i okazji do wzajemnego poznawania się. Nowy punkt kontaktowy przy ulicy Warszawskiej stanowi ważny krok w kierunku dalszej intensyfikacji działań po polskiej stronie Nysy i ułatwienia dostępu do jego usług.

Otwarcie polskiego biura CYRKUS w Zgorzelcu

22 marca 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie polskiego biura CYRKUS w Zgorzelcu. Do tej pory biuro stowarzyszenia mieściło się w Görlitz. Od teraz także po Polskiej stronie będzie można otrzymać informacje na temat wszystkich dziecięcych i młodzieżowych projektów CYRKUSowych – warsztatów całorocznych „CYRKUS w sklepie | im Laden”, obozie wakacyjnym „CYRKUS w lecie | im Sommer”, szkoleniach i innych działaniach skoncentrowanych wokół pedagogiki cyrku i cyrku artystycznego.

Uroczystość otwarcia biura odbyła się z prawdziwą pompą: przez dwie godziny na deptaku przy ulicy Bohaterów Getta, dzieci i młodzież mogły wypróbować się w różnorodnych sztuczkach cyrkowych, a także podglądnąć występy doświadczonych już młodzieżowych grup CYRKUSowych. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku.

Biuro CYRKUS jest czynne trzy razy w tygodniu: w poniedziałki od godz. 15:30 do 17:30 oraz we wtorki i środy od godz. 10:00 do 13:30. mieści się przy ul. Warszawskiej 1/11 w Zgorzelcu.

Otwarcie biura jest możliwe dzięki Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w ramach programu „Latarnie PNWM”.

Strona internetowa: www.cyrkus.eu/plNapisz komentarz
Komentarze
Ewelka 04.04.2022 14:50
Szkoda tylko, że otwarcie biura było tak słabo rozreklamowane ? Tak mało dzieje się w Zgorzelcu, a jak już coś fajnego się dzieje to zwykle dowiadujemy się po czasie ?

Makarenko 03.04.2022 16:22
mamy też cyrk polityczny o którym wielu nie wie bo oglądają tylko TVP i TVP Info. Posłuchajcie jak to pan Kaczkodan naciskał na spotkanie w prezydentem USA - ale sie nie udało... ============ https://www.youtube.com/watch?v=30Hp1OArhao

ReklamaPunk Pobrań COVID-19 i badania laboratoryjne
ReklamaLaser ICOON 2
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama