Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
poniedziałek, 3 października 2022 03:02
Reklama
ReklamaNeoPunkt Lubań sprawdź na Allegro
ReklamaProAdventure - Sklep górski
ReklamaCentrum Drewna Gryfów - Profesjonalny skład drewna

Nieznośny jak... Kogo nie lubią Polacy?

Celebryci, sportowcy, dziennikarze, piosenkarze... Kogo tu nie ma? Polacy w sondażu wskazali osoby, do których czują największą niechęć.
Nieznośny jak... Kogo nie lubią Polacy?
Jacek Kurski
Autor: gov.pl
Oceń

Tego typu badania są przeprowadzane rzadko. O ile co kilka dni sondażownie sprawdzają poparcie dla partii politycznych, co miesiąc badane jest zaufanie dla polityków, a nawet sprawdzana jest sympatia dla poszczególnych posłów czy ministrów, o tyle nie robi się zazwyczaj szerokiego badania poziomu niechęci do osób publicznych ze wszystkich niemal dziedzin życia.

Na takie działanie zdecydował się plotkarski serwis internetowy Pudelek, który w współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS sprawdził nastawienie Polaków do wybranych, powszechnie znanych osób. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie tysiąca osób. Zapytano je o wybrane 15 osób. Wśród nich byli m.in. piłkarz Jakub Rzeźniczak, showman Kuba Wojewódzki, dziennikarka Kinga Rusin, celebrytka Małgorzata Rozenek czy piosenkarz Michał Wiśniewski.

Żadna z wymienionych wyżej osób nie zajęła jednak pierwszego miejsca. Bezapelacyjnym zwycięzcą tego antyrankingu został Jacek Kurski, prezes TVP, były polityk, eurodeputowany związany z PiS, a ostatnio z Solidarną Polską. Szefem publicznej telewizji został na początku 2016 roku po objęciu władzy przez PiS. Jacek Kurski jest bratem Jarosława, pierwszego zastępcy redaktora naczelnego stojącej po drugiej stronie barykady wobec TVP „Gazety Wyborczej”.

W tym badaniu antypatii Jacek Kurski zdobył 61 procent głosów. Na drugim miejscu uplasował się Michał Wiśniewski, piosenkarz, lider popularnego na początku XXI wieku zespołu Ich Troje. Wiśniewskiego nie lubi 37 procent respondentów. Trzecia pozycja należy do Edyty Górniak (27 proc.), piosenkarki, która ostatnio bardziej zasłynęła antyszczepionkowymi treściami niż nowymi przebojami.

Kogo lubimy?

Z tego badania można się także dowiedzieć, kogo darzymy największą sympatią. W tej części sondażu wygrał bohater naszych czasów, jeden z najlepszych piłkarzy świata – Robert Lewandowski (64 proc. pozytywnych odpowiedzi). Za nim uplasował się showman, stały bywalec jury różnego rodzaju talent show Kuba Wojewódzki (45 procent).

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
wiktor 15.03.2022 20:07
Ja tam uwielbiam Donalda ,zwłaszcza jak mówi dojczland i wszystko co polskie sprzedaje za to go uwielbiam i te jego ekipe.Wspaniali ludzie .

Lubaniak 14.03.2022 21:36
Jak widzę blokada komentarzy działa. eLubań jak Pudelek. Brawo.

hebel 14.03.2022 19:45
Ja bym obstawiał Kubę Wojewódzkiego. Z listy kojarzę połowę może postaci.

Lukianos 14.03.2022 17:13
A co mu tam poparcie i sympatia narodu skoro ma nową (niestarą) żonę i to w związku ponownie sakramentalnym - czyli już nie cudzołoży, najświętszy sakrament może łykać, rozgrzeszenia dostaje i piekła się nie boi.

Reklama
ReklamaSiekierczyn. Punkt konsultacyjny Czyste Powietrze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KlawerTreść komentarza: Jaro Kaczyński na cyklicznym spotkaniu wyraził opinię - i ma chłop rację. Co to za demokracja i wolność słowa w państwie PiS skoro media obce rządowej ekipie podają wiadomości inne niż oficjalne media TVP - TVP Info i Polskie Radio 24. Czas się tymi mediami zająć. Nie wyszło z TVN - może tym razem się uda.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 17:13Źródło komentarza: 500 plus, zasiłki, świadczenia. Ile kosztowały podatników w 2021 roku?Autor komentarza: olkjTreść komentarza: Nie chcę bliżej nieokreślonych dodatków o nie pewnym pochodzeniu , a chcę powrotu cen istotnych dla kontynuacji i stabilizacji sprzed drożyzny ,gdzie były warunki do życia w Polsce były stabilne . Chcę rządu Polskiego budującego a nie niszczącego swój kraj i ludzi . Jakieś zmowy cenowe akceptowalne przez rząd i olbrzymie płace członków partii pis to już nieakceptowana przesada .Data dodania komentarza: 02.10.2022, 16:04Źródło komentarza: 13 i 14 emerytura w 2023 roku. Emeryci i renciści mogą spać spokojnieAutor komentarza: AfroTreść komentarza: Tyle ile wykorzystamyData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:17Źródło komentarza: Ile zapłacimy za ogrzewanie i czy PEC ma czym ogrzać lubańskie mieszkania?Autor komentarza: RurkTreść komentarza: Nie zatrzymali prawo jazdy a w Polsce zakaz kierowania.sobowymiautamiData dodania komentarza: 02.10.2022, 12:15Źródło komentarza: Nowogrodziec. Drogówka zatrzymała prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
Reklama
ReklamaPUP w Lubaniu
Reklama
Reklama
Reklama